Język migowy dla pielęgniarek. Oferta na czasie?

1 min czytania
AktualnościSzkolenia pielęgniarek i położnych
Język migowy dla pielęgniarek. Oferta na czasie?

Kurs języka migowego z dofinansowaniem dla pielęgniarek i położnych

Stowarzyszenie Rozwoju PITAGORAS zwraca się z prośbą o upowszechnienie wśród swoich członków oraz osób współpracujących informacji, że istnieje możliwość wzięcia udziału w kursie polskiego języka migowego (PJM) na każdym z trzech poziomów zaawansowania, trwającym 60 godzin lekcyjnych, a także o możliwości uzyskania indywidualnego dofinansowania do Kursu języka migowego PJM do 90%.

Praca pielęgniarki z pacjentem niesłyszącym

Pielęgniarki i położne często mają problem, jak porozumieć się z pacjentem niesłyszącym i jak udzielić mu pomocy, przez co kontaktują się z tymi osobami za pośrednictwem ich rodzin.
Kursy odbywają się średnio raz w tygodniu po południu (np. od 16.00 do 20.00). Kurs kończy się egzaminem i certyfikatem, natomiast osoby, które nie chcą do niego przystępować otrzymają zaświadczenie.
Ze względu na pandemię COVID-19 kurs prowadzony jest w formie wideokonferencji przy użyciu programu ZOOM, co pozwala oszczędzić czas i środki, a jak praktyka pokazała, jest bardzo efektywny.

Dofinansowanie dla pielęgniarek i położnych

Koszt kursu/etapu od jednej osoby wynosi 900,00 zł, ale można uzyskać dofinansowanie w PFRON.
Dofinansowanie do kursu w województwie lubelskim wynosi do 90% ceny kursu (może być mniejsze), co dla uczestnika oznacza wydatek w wysokości zaledwie ok. 90,00 zł.
Dofinansowanie może uzyskać każda osoba, która ma kontakt z osobami z trudnościami w komunikowaniu się (niekoniecznie głuchymi), a pielęgniarki i położne mają taki kontakt bardzo często.

Wnioski należy przesyłać na adres poczty elektronicznej [email protected], celem sprawdzenia, a po weryfikacji oryginał przesłać do PFRON.

Wnioski należy przesyłać najpóźniej do 30.04.2022 r. ponieważ PFRON ma ograniczone środki i liczy się kolejność zgłoszeń.
Pomagamy w wypełnieniu wniosku, który załączamy do niniejszej wiadomości.

Z poważaniem
Piotr Krupa
Stowarzyszenie Rozwoju PITAGORAS

źródło: oipip-bp.pl/

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 3.7 / 5. Ilość głosów: 3

Bądź pierwszym, który oceni wpis

365 artykułów

O autorze

Redaktor, specjalista social media. Koordynator dystrybucji Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych oraz wyszukiwarki szkoleń w ramach kształcenia podyplomowego. Doradca klienta Sklepu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki – kominy płacowe. Sąd pisze do Trybunału Konstytucyjnego.

4 min czytania
Pielęgniarka podaje szpital do sądu. Sąd zadaje pytanie prawne Trybunałowi Konstytucyjnemu Sąd Rejonowy w Chorzowie, V Wydział Pracy i Ubezpieczeń Społecznych (dalej:…
Aktualności

Pieluchomajtki dla dorosłych - kiedy można ubiegać się o refundację?

3 min czytania
Ludzie ciało, jak każdy wie, nie jest pozbawione wad. Wstydliwe niedoskonałości manifestują się coraz bardziej wraz z upływem lat. Nietrzymanie moczu jest…
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Płace pielęgniarek – szpitale liczą ile zaoszczędzą na likwidacji stażowego.

2 min czytania
Składowe wynagrodzenia pielęgniarek i położnych – szpital chce pozbawić pielęgniarki i położne dodatku stażowego Sytuację w szpitalu omawiano na ostatnim posiedzeniu komisji…
Komentarze
×
AktualnościPielęgniarki z Ukrainy

Kto będzie nadzorował ukraińskie pielęgniarki.