Kolejne przykłady łamania prawa przez izby pielęgniarek i położnych w: Szczecinie, Krakowie, Łodzi. Zobacz pismo do ministra zdrowia z wnioskiem o interwencję w sprawie bezprawnego działania izb pielęgniarek i położnych.

1 min czytania
Aktualności

Portal Pielęgniarek i Położnych w 2011 roku to:

3 mln odsłon,

milion odwiedzin,

430 000 unikalnych użytkowników.

 

 

Na stronie internetowej okręgowej izby pip w Krakowie opublikowano "wniosek o wpis do rejestru indywidualnej/indywidualnej specjalistycznej praktyki pielęgniarki/położnej wykonywanej wyłącznie w przedsiębiorstwie podmiotu leczniczego". Na stronie 4 wniosku wymieniono załączniki. Pod pozycją 6 w załącznikach figuruje: "zaświadczenie o opłacaniu składek na rzecz MOIPiP z ostatnich trzech lat".

 

      Natomiast zapisy art. 102 ustawy o działalności leczniczej, który reguluje zakres danych zawartych we wniosku o wpis do przedmiotowego rejestru oraz rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 29 września 2011 r. w sprawie szczegółowego zakresu danych objętych wpisem do rejestru podmiotów wykonujących działalność leczniczą oraz szczegółowego trybu postępowania w sprawach dokonywania wpisów, zmian w rejestrze oraz wykreśleń z tego rejestru, nie stawiają wymogu przedstawiania przez pielęgniarki i położne "zaświadczenia o opłacaniu składek".

Warunkowanie przez izby pielęgniarek i położnych dokonania wpisu do rejestru podmiotów prowadzących działalność leczniczą od przedstawienia "zaświadczenia o opłacaniu składek" jest karygodne, gdyż jest sprzeczne z regulacjami prawnymi i narusza prawo pielęgniarek i położnych w zakresie swobody prowadzenia działalności gospodarczej.

Podobna sytuacja występuje w innych izbach np. w: Szczecinie (pismo do przewodniczącej), Łodzi.

Mariusz Mielcarek

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7700 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Skuteczne sposoby na blizny

2 min czytania
Blizny to bardzo nieestetyczne defekty kosmetyczne, których czasami bardzo trudno się pozbyć. Powstają na skutek urazów mechanicznych bądź oparzenia skóry. Niosą ze…
Aktualności

Pielęgniarka zaobserwowała na kardiomonitorze liczne zakłócenia. To był początek tragedii.

2 min czytania
Dramat w jednym ze szpitali Portal igryfino.pl zamieścił w dniu 26 marca 2023 roku poniższą informację. Zdarzenie miało miejsce 23 marca 2023…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki na obozie harcerskim. Zobacz terminy i zakres obowiązków.

1 min czytania
Dodatkowa praca dla pielęgniarki Wkrótce wkroczymy w okres wakacyjny, a w związku z tym w wyszukiwarce ofert pracy coraz częściej możemy zauważyć…
Komentarze