Komentarz na pielegniarki.info.pl: Dziewczyny walczymy o godne warunki pracy! Koleżanki walczymy o bezpieczną pracę. Bezpieczną tzn. taką aby ilość pracy jaką nakładają na nas pracodawcy nie zagrażała nam (by chroniła nas przed popełnieniem błędów, a co za tym idzie była bezpieczna dla pacjenta).

1 min czytania
AktualnościKomentarze pielęgniarek i położnych

       

      

 

Komentarz na pielegniarki.info.pl

"Dziewczyny walczymy o godne warunki pracy! Koleżanki walczymy o bezpieczną pracę. Bezpieczną tzn. taką aby ilość pracy jaką nakładają na nas pracodawcy nie zagrażała nam (by chroniła nas przed popełnieniem błędów, a co za tym idzie była bezpieczna dla pacjenta). Ta ilość pracy jaką nakłada na nas pracodawca, niejednokrotnie nie przestrzegają norm zatrudnienia wynikających choćby z kategoryzacji pacjenta powoduje, że po dziesiątej godzinie pracy jesteśmy bardzo poirytowane i tam gdzie mamy okazać dobro czyli przy łóżku chorego, okazujemy najczęściej złe zachowanie. Pytanie z czego to wynika? Ano z tego, że harujemy jak niewolnice, a nasza praca to obozy pracy! Koleżanki komu zależy na naszym złym wizerunku w społeczeństwie? Komu zależy by ludzie odbierał nas niepozytywnie? Nie nam. Więc pytanie powtarzam komu? Zróbmy coś by społeczeństwo zaczęło nas szanować, a jednocześnie popierać. Przez taką organizację pracy jaką nam funduje pracodawcy, jesteśmy odbierane przez ludzi jako te niedobre pielęgniarek, które nic nie robią. Wypełniamy swoje obowiązki sumiennie i bezpiecznie, nauczmy się mówić "nie" Panu lekarzowi czy oddziałowej. Nie mogę teraz tego zrobić bo jestem skupiona na jednej czynności. Nie wykonujmy paru czynności naraz. Skończymy z tą poliwalencją bo ona w naszym zawodzie prowadzi tylko do pomyłek, a pomyłki mogą być dla nas smutne w swoich skutkach. Pozdrawiam Was wszystkie z całego serca jedna z Was."

 

Zobacz inne komentarze pielęgniarek i położnych na pielegniarki.info.pl

 

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8989 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płac

NFZ o zasadach przypisania pielęgniarek do grup.

4 min czytania
NFZ publikuje pytania oraz odpowiedzi w zakresie wynagrodzeń pielęgniarek po dniu 1 lipca 2020 roku Na stronie internetowej Narodowego Funduszu Zdrowia w…
AktualnościDodatki

Pielęgniarki – warto iść na L4 lub być w ciąży.

2 min czytania
Dodatki dla pielęgniarek i położnych podnoszą podstawę zasiłków chorobowych i emerytur oraz średniej za urlop wypoczynkowy Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych…
Aktualności

Pielęgniarki – co się dzieje z naszym zawodem.

2 min czytania
Pielęgniarka licencjat i specjalista – nadal pracuję przy łóżku chorego Publikujemy wypowiedzi pielęgniarek pod postem na fanpage Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych….
Komentarze