Komentarz na pielegniarki.info.pl: Kilka interesujących propozycji dotyczących pielęgniarek… Dałoby się. Bez pitolenia, jakichś akcji, zjazdów, cudów.

1 min czytania
AktualnościKomentarze pielęgniarek i położnych
Komentarz na pielegniarki.info.pl: Kilka interesujących propozycji dotyczących pielęgniarek… Dałoby się. Bez pitolenia, jakichś akcji, zjazdów, cudów.


Komentarz na pielegniarki.info.pl:

Kilka interesujących propozycji: 1. Wprowadzenie widełek płac dla pielęgniarek, nie w ramach pracodawcy, ale ogólnopolskich, zamiast tej idiotycznej ustawy i żartobliwego zrównania z opiekunami. To żart. 2. Ustalenie minimalnego wynagrodzenia dla pielęgniarki (przymusowego nie jak NFZ da albo jak pracodawca ma) minimum 1.5 średniej krajowej niezależnie od stażu. 3. Zlikwidowanie kontraktów póki się sytuacja nie unormuje, tylko szkodzą. 4. Zakaz pracy w więcej niż jednym miejscu dla pielęgniarki. 5. Ustalenie norm zatrudnienia w normalny sposób, nie żadnymi przelicznikami, 1 pielęgniarka 10 pacjentów i tyle pisania i cudowania. Na oiom i innych trudnych odcinkach 1/5 i do widzenia. 6. Jednoznaczne rozszerzenie uprawnień pielęgniarki tak jak tylko daleko się da, dając jej rzeczywiste podstawy do pracy samodzielnej. 7. Wprowadzanie zachęt dla POLAKÓW I POLEK do studiowania pielęgniarstwa (darmowe książki, zerowy kredyt na studia jeśli się ukończy spłata połowy) itd. 8. Wprowadzenie obligatoryjnie zawodu opiekuna do placówek. 9. Zorganizowanie systemu tak, aby pielęgniarka nie zajmowała się za ciężkie pieniądze takimi rzeczami jak mycie pacjenta, czy jego przenoszenie i inne sprawy. Nie po to się studiuje. Sorry. Dałoby się. Bez pitolenia, jakichś akcji, zjazdów, cudów. Proste, jednoznaczne rozwiązania. Nie wszystkim się mogą podobać ale po prostu są konieczne. I nie takie, które będą na rękę pracodawcom czy komuś tam innemu. I na koniec, niedobór pracowników to problem pracodawcy, a nie pracownika. Więc zamiast pisać o braku pielęgniarek proszę zacząć pisać o chorym systemie.

 

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8989 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płac

NFZ o zasadach przypisania pielęgniarek do grup.

4 min czytania
NFZ publikuje pytania oraz odpowiedzi w zakresie wynagrodzeń pielęgniarek po dniu 1 lipca 2020 roku Na stronie internetowej Narodowego Funduszu Zdrowia w…
AktualnościDodatki

Pielęgniarki – warto iść na L4 lub być w ciąży.

2 min czytania
Dodatki dla pielęgniarek i położnych podnoszą podstawę zasiłków chorobowych i emerytur oraz średniej za urlop wypoczynkowy Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych…
Aktualności

Pielęgniarki – co się dzieje z naszym zawodem.

2 min czytania
Pielęgniarka licencjat i specjalista – nadal pracuję przy łóżku chorego Publikujemy wypowiedzi pielęgniarek pod postem na fanpage Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych….
Komentarze