Komentarz na pielegniarki.info.pl: Kilka interesujących propozycji dotyczących pielęgniarek… Dałoby się. Bez pitolenia, jakichś akcji, zjazdów, cudów.

1 min czytania
AktualnościKomentarze pielęgniarek i położnych
Komentarz na pielegniarki.info.pl: Kilka interesujących propozycji dotyczących pielęgniarek… Dałoby się. Bez pitolenia, jakichś akcji, zjazdów, cudów.


Komentarz na pielegniarki.info.pl:

Kilka interesujących propozycji: 1. Wprowadzenie widełek płac dla pielęgniarek, nie w ramach pracodawcy, ale ogólnopolskich, zamiast tej idiotycznej ustawy i żartobliwego zrównania z opiekunami. To żart. 2. Ustalenie minimalnego wynagrodzenia dla pielęgniarki (przymusowego nie jak NFZ da albo jak pracodawca ma) minimum 1.5 średniej krajowej niezależnie od stażu. 3. Zlikwidowanie kontraktów póki się sytuacja nie unormuje, tylko szkodzą. 4. Zakaz pracy w więcej niż jednym miejscu dla pielęgniarki. 5. Ustalenie norm zatrudnienia w normalny sposób, nie żadnymi przelicznikami, 1 pielęgniarka 10 pacjentów i tyle pisania i cudowania. Na oiom i innych trudnych odcinkach 1/5 i do widzenia. 6. Jednoznaczne rozszerzenie uprawnień pielęgniarki tak jak tylko daleko się da, dając jej rzeczywiste podstawy do pracy samodzielnej. 7. Wprowadzanie zachęt dla POLAKÓW I POLEK do studiowania pielęgniarstwa (darmowe książki, zerowy kredyt na studia jeśli się ukończy spłata połowy) itd. 8. Wprowadzenie obligatoryjnie zawodu opiekuna do placówek. 9. Zorganizowanie systemu tak, aby pielęgniarka nie zajmowała się za ciężkie pieniądze takimi rzeczami jak mycie pacjenta, czy jego przenoszenie i inne sprawy. Nie po to się studiuje. Sorry. Dałoby się. Bez pitolenia, jakichś akcji, zjazdów, cudów. Proste, jednoznaczne rozwiązania. Nie wszystkim się mogą podobać ale po prostu są konieczne. I nie takie, które będą na rękę pracodawcom czy komuś tam innemu. I na koniec, niedobór pracowników to problem pracodawcy, a nie pracownika. Więc zamiast pisać o braku pielęgniarek proszę zacząć pisać o chorym systemie.

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 5 / 5. Ilość głosów: 1

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8006 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościPielęgniarki Liceum Medyczne

Pielęgniarki o obowiązku pracy w szpitalu po szkole pielęgniarskiej.

2 min czytania
Praca po LM i studiach Pielęgniarki, które kończyły Liceum Medyczne pracę w zawodzie musiały rozpocząć od dwuletniego okresu pracy szpitalach. „Kiedyś był…
AktualnościOferty pracy

Praca dla "doświadczonej" pielęgniarki.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Przychodnia Podstawowej Opieki Zdrowotnej poszukuje doświadczonej pielęgniarki, gotowej do podjęcia wyzwań i angażującej się w kompleksową opiekę pacjentów….
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Przewodnicząca związku pielęgniarek o przebiegu debaty nad ustawą OZZPiP.

2 min czytania
Krystyna Ptok, przewodnicząca OZZPiP, o sejmowej debacie na temat projektu ustawy o wynagrodzeniach pielęgniarek Za portalem cowzdrowiu.pl podajemy treść wywiadu, którego udzieliła…
Komentarze