Komentarz na pielegniarki.info.pl: ,,Nawet 45 złotych za godzinę"? Wpis ten sugeruje jakby te 45 zł było czymś nadzwyczajnym! Od takiej stawki brutto powinniśmy w ogóle zaczynać rozmowy o podjęciu jakiejkolwiek pracy w dziedzinie pielęgniarstwa.

1 min czytania
AktualnościKomentarze pielęgniarek i położnych

       

Zapraszamy do lektury….


Komentarz na pielegniarki.info.pl:

,,Nawet 45 złotych za godzinę"? Wpis ten sugeruje jakby te 45 zł było czymś nadzwyczajnym! 
Od takiej stawki brutto powinniśmy w ogóle zaczynać rozmowy o podjęciu jakiejkolwiek pracy w dziedzinie pielęgniarstwa. 
45 zł brutto czyli 30,15 zł do ręki – to około 4800 zł za etat. 
Tyle powinna w naszym kraju zarabiać POCZĄTKUJĄCA PIELĘGNIARKA TUŻ PO SZKOLE jeśli chcemy zatrzymać złe trendy:

1. Trend niepodejmowania pracy w zawodzie przez absolwentów (Badania mówią że jest to od 40 do nawet 70% nigdy nie podejmuje pracy w zawodzie)

2. Trend wyjazdu za granicę. (Nie dziwi mnie to, gdy stawki w Niemczech zaczynają się od 8000 zł, w Szwecji/Norwegii 9000 zł, a w W. Brytanii i Szwajcarii 10-12 tys zł.
 
Wiem, że nie powinno patrzeć się nikomu w kieszenie, ale przypominam raport odnośnie zarobków w pracowniach hemodynamiki. 
Stawki Lekarza ZA GODZINĘ sięgały nawet do 950 zł, a są miejsca gdzie dają grubo ponad 100 zł. 
Żeby zatrzymać pielęgniarki w Polsce i zachęcić ludzi do pracy w zawodzie w DZISIEJSZYCH REALIACH płace pielęgniarki powinny wahać się minimum w zakresie od 50 zł /h dla pielęgniarki początkującej do co najmniej 100 zł/h dla pielęgniarki z tytułem mgr, specjalizacją czy też latami doświadczenia!
 
 
Zobacz komentowany artykuł

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8263 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitale

Pielęgniarki zgłosiły się do biura poselskiego.

3 min czytania
Posłanka pisze do ministra zdrowia po spotkaniu z pielęgniarkami w biurze poselskim… Interpelacja do ministra zdrowia w sprawie nieuznawania przy ustalaniu minimalnego…
Aktualności

Młodzi pasjonaci medycyny i nauk biologicznych - co oferuje CosinusYoung przyszłym lekarzom?

2 min czytania
Wybór liceum to ważny krok w kierunku przyszłej kariery zawodowej. Rozwój zainteresowań w szkole ponadpodstawowej z pewnością zaprocentuje w przyszłości i ułatwi…
AktualnościGazeta Pielęgniarek i Położnych

Starsze pielęgniarki zarabiają gorzej od młodych pielęgniarek, ponosząc odpowiedzialność za wdrażanie absolwentek do zawodu.

1 min czytania
Dyskusja w Senacie Na stronie internetowej Senatu poinformowano, że w dniu 1 marca br. z inicjatywy wicemarszałka Senatu Michała Kamińskiego w Senacie…
Komentarze