Komentarz na pielegniarki.info.pl: "Rozumiem, że należało zrobić podział pielęgniarek wedle poziomu wykształcenia, ale czemu nasi przedstawiciele nie naciskali by w projekcie dodać jeszcze np +3% do podstawy za każdy rok doświadczenia? Czy to nie byłoby rozsądne i sprawiedliwe?".

1 min czytania
AktualnościKomentarze pielęgniarek i położnych


Komentarz na pielegniarki.info.pl:

NIE MINISTER A IZBY! 
Propozycje takiego podziału wiele lat temu zaniosły nasze kochane przedstawicieli z IZB
poparte przez Związki Zawodowe. To ONE PONOSZĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ za brak wykazania tutaj osób z samą magisterką czy z samym LM/Szkołą Policealną, ale przede wszystkim za brak gratyfikacji z powodu doświadczenia! 
Ja rozumiem, że nie można porównać pielęgniarki z 30 letnim doświadczeniem na oddziale dermatologii, która skończyła LM, nie dokształcała się, nie robiła kursów z pielęgniarką po dobrej uczelni, magisterką, specjalizacją, 5 letnim stażem na OIOM-ie, i kilkunastoma kursami bo to jakby porównać łopatę i grabie. 
Rozumiem, że należało zrobić podział wedle poziomu wykształcenia, ale czemu nasi przedstawiciele nie naciskali by w projekcie dodać jeszcze np +3% do podstawy za każdy rok doświadczenia? Czy to nie byłoby rozsądne i sprawiedliwe?

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

9019 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarek od 5 900 PLN.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarki Miejsce pracy: Łódź Zakres obowiązków: zapewnianie jakości opieki nad pacjentem w zakresie profilaktyki zakażeń zakładowych; nadzorowanie stanu sanitarno-higienicznego…
AktualnościNowa siatka płac

Urlop pielęgniarek. Za wiek, staż czy wykształcenie.

3 min czytania
Warunki pracy pielęgniarek – dodatkowy urlop wypoczynkowy W dokumencie „Polityka Wieloletnia Państwa na rzecz Pielęgniarstwa i Położnictwa w Polsce”, wytyczono wiele celów,…
AktualnościNowa siatka płac

Pielęgniarki LM – posłowie o potwierdzaniu kwalifikacji.

2 min czytania
Nowa siatka płac pielęgniarek – absurdalność tej regulacji wykazują posłowie, którzy… ją uchwalili Grupa 57 posłów złożyła na początku września interpelację poselską…
Komentarze