KOMUNIKAT DOTYCZĄCY REFUNDACJI. Okręgowa Izba PiP informuje, że "wypłaty środków z tytułu refundacji kosztów kształcenia pielęgniarek i położnych dokonywane będą w miarę możliwości…". Izba podkreśla, iż "w pierwszej kolejności realizowana musi być na bieżąco działalność ustawowo- merytoryczna, a realizacja refundacji – jako wartość dodana, dodatkowa".

1 min czytania
Aktualności

 

       

      

 

 

KOMUNIKAT DOTYCZĄCY REFUNDACJI

W związku z brakiem wpłaty od stycznia br. środków finansowych od Ministra Zdrowia – dotacji na rok 2016 wynikającej z Ustawy o Samorządzie Pielęgniarek i Położnych art.91 informuję, iż zgodnie z art. 4 pkt 6 Regulaminu Komisji ds. Finansowania Doskonalenia Zawodowego dotyczącym zasad przyznawania pomocy finansowej Członkom Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Gdańsku, wypłaty środków z tytułu refundacji dokonywane będą w miarę możliwości.

Należy podkreślić, iż w pierwszej kolejności realizowana musi być na bieżąco działalność ustawowo – merytoryczna OIPiP w Gdańsku, a realizacja refundacji – jako wartość dodana, dodatkowa.

Zmuszeni jesteśmy od pół roku (w celu zabezpieczenia ciągłości działalności Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Gdańsku) ogrom zadań wynikających z art. 91 ww. ustawy pokrywać z Państwa składek.

Chcąc realizować dodatkowo zadania jakimi jest realizacja refundacji, Okręgowa Rada Pielęgniarek i Położnych w Gdańsku podjęła działania mające na celu wyegzekwowanie od Ministerstwa Zdrowia wyżej wymienionych środków finansowych.

Przewodnicząca Okręgowej Rady 
Pielęgniarek i Położnych w Gdańsku 
mgr Anna Czarnecka

 

Zobacz także:

Aktualności według działów – Horrendalnie wysokie wynagrodzenia władz izby pip.

Najnowszy numer miesięcznika Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych nr 12: UWAGA!!! Ważny komunikat dla pielęgniarek (także oddziałowych) pracujących na oddziałach anestezji, intensywnej terapii, resuscytacji, leczenia bólu niezależnie od jego przyczyny, a także sedacji.

 
Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8329 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki z licencjatem.

1 min czytania
Praca dla pielęgniarek w przychodni Miejsce pracy: Otwock Zakres obowiązków: opieka nad pacjentami w przychodni Rodzaj umowy: Umowa zlecenie / Umowa o…
Aktualności

Awantura - pielęgniarz zarobił ponad dwieście tysięcy.

3 min czytania
Prominentny działacz PiS wiceprezesem izby pielęgniarek Od lat zastanawiało mnie jak to jest możliwe, że działacz PiS jest jednocześnie we władzach okręgowej…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. 10 godzin tygodniowo.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Miejsce pracy: Gliwice Zakres obowiązków: Wykształcenie: najlepiej kierunkoweZakres obowiązków: wykonywanie EKG, sprawdzanie przydatności leków, sporządzanie listy leków do…
Komentarze