KOMUNIKAT DOTYCZĄCY REFUNDACJI. Okręgowa Izba PiP informuje, że "wypłaty środków z tytułu refundacji kosztów kształcenia pielęgniarek i położnych dokonywane będą w miarę możliwości…". Izba podkreśla, iż "w pierwszej kolejności realizowana musi być na bieżąco działalność ustawowo- merytoryczna, a realizacja refundacji – jako wartość dodana, dodatkowa".

1 min czytania
Aktualności

 

       

      

 

 

KOMUNIKAT DOTYCZĄCY REFUNDACJI

W związku z brakiem wpłaty od stycznia br. środków finansowych od Ministra Zdrowia – dotacji na rok 2016 wynikającej z Ustawy o Samorządzie Pielęgniarek i Położnych art.91 informuję, iż zgodnie z art. 4 pkt 6 Regulaminu Komisji ds. Finansowania Doskonalenia Zawodowego dotyczącym zasad przyznawania pomocy finansowej Członkom Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Gdańsku, wypłaty środków z tytułu refundacji dokonywane będą w miarę możliwości.

Należy podkreślić, iż w pierwszej kolejności realizowana musi być na bieżąco działalność ustawowo – merytoryczna OIPiP w Gdańsku, a realizacja refundacji – jako wartość dodana, dodatkowa.

Zmuszeni jesteśmy od pół roku (w celu zabezpieczenia ciągłości działalności Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Gdańsku) ogrom zadań wynikających z art. 91 ww. ustawy pokrywać z Państwa składek.

Chcąc realizować dodatkowo zadania jakimi jest realizacja refundacji, Okręgowa Rada Pielęgniarek i Położnych w Gdańsku podjęła działania mające na celu wyegzekwowanie od Ministerstwa Zdrowia wyżej wymienionych środków finansowych.

Przewodnicząca Okręgowej Rady 
Pielęgniarek i Położnych w Gdańsku 
mgr Anna Czarnecka

 

Zobacz także:

Aktualności według działów – Horrendalnie wysokie wynagrodzenia władz izby pip.

Najnowszy numer miesięcznika Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych nr 12: UWAGA!!! Ważny komunikat dla pielęgniarek (także oddziałowych) pracujących na oddziałach anestezji, intensywnej terapii, resuscytacji, leczenia bólu niezależnie od jego przyczyny, a także sedacji.

 
Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

9020 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płac

MZ o zmianie systematyki podziału pielęgniarek.

3 min czytania
Poseł o dysproporcjach w wynagrodzeniu zasadniczym pielęgniarek W odpowiedzi na interpelację nr 26474 Pana Posła Jana Szopińskiego „w sprawie zgłoszonych przez pielęgniarki…
AktualnościNowa siatka płac

Dyrektorzy zdecydują jakie chcą pielęgniarki.

3 min czytania
Kpina – najpierw podzielili pielęgniarki na grupy a teraz muszą się dowiedzieć jakie pielęgniarki potrzebują podmioty lecznicze Duże wzburzenie na fanpage Ogólnopolskiego…
AktualnościNowa siatka płac

Minister: Zmienimy siatkę płac pielęgniarek.

2 min czytania
Nowelizacja siatki płac pielęgniarek koniecznością Posiedzenie sejmu w dniu 16 września 2021 roku. Poseł Jan Szopiński: Szanowna Pani Marszałek! Szanowny Panie Ministrze!…
Komentarze