Koniec strajku głodowego, który prowadziło siedem pielęgniarek.

1 min czytania
Aktualności

Głodujący pracownicy szpitala w Częstochowie uzgodnili treść porozumienia z dyrekcją

Protestujący pracownicy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Częstochowie we wtorek po południu uzgodnili treść porozumienia płacowego z dyrekcją. Oznacza to koniec strajku głodowego, który prowadziło siedem pielęgniarek.
Jak poinformował PAP szef Sekcji Ochrony Zdrowia NSZZ 'Solidarność’ Zarządu Regionu Częstochowskiego Tomasz Ziółkowski, od 1 lipca wszyscy pracownicy medyczni szpitala otrzymają 30-procentowe podwyżki. Pozostali zatrudnieni w WSzZ otrzymają 10-procentowe podwyżki od lipca i 15-procentowe od października.

’Obecnie czekamy na spisanie treści porozumienia i złożenie podpisów – zaznaczył Ziółkowski. – W tej sytuacji pielęgniarki kończą strajk głodowy, który rozpoczął się w poniedziałek, ale akcję protestacyjną zawieszamy do czasu realizacji zapisów porozumienia. Jeśli wszyscy otrzymają podwyżki w zaplanowanych terminach, będzie to koniec protestu, jeśli nie – odwiesimy naszą akcję.

Po dwóch miesiącach protestów, niespełna dwa tygodnie temu, pracownicy zrzeszeni w dwóch związkach zawodowych – 'Solidarności’ i Związku Pracowników Szpitala rozpoczęli strajk generalny, a w poniedziałek zaostrzyli formę protestu, rozpoczynając głodówkę i domagając się 30-proc. (takich, jakie otrzymali lekarze i pielęgniarki oddziałowe w marcu) podwyżek oraz rozpoczęcia rozmów z kierownictwem placówki.

(PAP) [2006-06-27 16:40]

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7709 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOferty pracy

Kilka ofert pracy dla pielęgniarek.

2 min czytania
Praca dla pielęgniarek w szpitalach Przeglądy ofert pracy, jakie prezentujemy na Portalu są dla pielęgniarek i położnych źródłem informacji. Zbiór kilku ofert,…
AktualnościOdzież medycznaSklep Pielęgniarek i Położnych

Eleganckie żakiety medyczne dla pielęgniarek i położnych.

1 min czytania
Nowości w Sklepie Pielęgniarek i Położnych Niedawno w Sklepie Pielęgniarek i Położnych pojawił się nowy model pięknego fartuszka/tuniki, który ma dłuższy krój…
AktualnościNowa siatka płac

Pielęgniarki – od 1 lipca sześć poziomów uprawnień zawodowych w siatce płac.

4 min czytania
Kwalifikacje zawodowe posiadane przez daną pielęgniarkę czynnikiem determinującym wysokość wynagrodzenia W dzisiejszym artykule redakcyjnym Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych poinformujemy użytkowników pielegniarki.info.pl…
Komentarze