Koniec strajku głodowego, który prowadziło siedem pielęgniarek.

1 min czytania
Aktualności

Głodujący pracownicy szpitala w Częstochowie uzgodnili treść porozumienia z dyrekcją

Protestujący pracownicy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Częstochowie we wtorek po południu uzgodnili treść porozumienia płacowego z dyrekcją. Oznacza to koniec strajku głodowego, który prowadziło siedem pielęgniarek.
Jak poinformował PAP szef Sekcji Ochrony Zdrowia NSZZ 'Solidarność’ Zarządu Regionu Częstochowskiego Tomasz Ziółkowski, od 1 lipca wszyscy pracownicy medyczni szpitala otrzymają 30-procentowe podwyżki. Pozostali zatrudnieni w WSzZ otrzymają 10-procentowe podwyżki od lipca i 15-procentowe od października.

’Obecnie czekamy na spisanie treści porozumienia i złożenie podpisów – zaznaczył Ziółkowski. – W tej sytuacji pielęgniarki kończą strajk głodowy, który rozpoczął się w poniedziałek, ale akcję protestacyjną zawieszamy do czasu realizacji zapisów porozumienia. Jeśli wszyscy otrzymają podwyżki w zaplanowanych terminach, będzie to koniec protestu, jeśli nie – odwiesimy naszą akcję.

Po dwóch miesiącach protestów, niespełna dwa tygodnie temu, pracownicy zrzeszeni w dwóch związkach zawodowych – 'Solidarności’ i Związku Pracowników Szpitala rozpoczęli strajk generalny, a w poniedziałek zaostrzyli formę protestu, rozpoczynając głodówkę i domagając się 30-proc. (takich, jakie otrzymali lekarze i pielęgniarki oddziałowe w marcu) podwyżek oraz rozpoczęcia rozmów z kierownictwem placówki.

(PAP) [2006-06-27 16:40]

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8222 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki zszokowane - 43,2 tys. złotych miesięcznie. Rocznie pół miliona. To zarobek w izbach pielęgniarek.

1 min czytania
Gigantyczne wynagrodzenia w izbach pielęgniarek… Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych od lat zwraca uwagę na gigantyczne wynagrodzenia w izbach pielęgniarek. Niestety…
AktualnościGazeta Pielęgniarek i Położnych

Związek pielęgniarek – zaproponowane przez MZ wzrost wskaźników traktujemy jako punkt wyjścia…

2 min czytania
Związek pielęgniarek zawiódł pielęgniarki W bieżącym wydaniu Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych publikujemy fragment listu Krystyny Ptok do Premiera RP. W liście…
AktualnościOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Strata finansowa pielęgniarek z grupy 6 za trzeci rok nierównego traktowania w zatrudnieniu.

2 min czytania
Strata finansowa pielęgniarek z grupy 6 za trzy lata nierównego traktowania w zatrudnieniu względem pielęgniarek z grupy 2… Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek…
Komentarze