Koronawirus – list pracowników szpitala.

3 min czytania
AktualnościPielęgniarki w pandemii


Pielęgniarstwo – "Procedury dotyczące podejrzenia koronawirusa to fikcja…"

Poniżej publikujemy treść listu pracowników jednego z wielkopolskich szpitali.

Dzień dobry, jestem jednym z członków personelu Szpitala w województwie wielkopolskim, w którym na Oddziale Internistycznym przebywała pacjentka, która, jak się obecnie okazuje jest zarażona koronawirusem. Oglądając popołudniową konferencję z Poznania, nie mogę tej sprawy zostawić bez poinformowania Państwa oraz lokalnych mediów.

Owa pacjentka przyjęta była do Szpitala ”X „ w piątek dnia 06.03.2020r., po tym jak nie przyjęto jej do Szpitala Zakaźnego w Poznaniu. Lekarz dyżurny tej placówki, w godzinach dopołudniowych, jedynie konsultował z nią telefonicznie, a w zasadzie przeprowadził wywiad, gdzie był poinformowany, że faktycznie nie przebywała ona poza granicami kraju, jednakże miała kontakt z osobą, która przyjechała z nart z Włoch.

Kłamstwem jest wypowiedź Pani profesor "X" z Kliniki Chorób Zakaźnych, na popołudniowej konferencji prasowej w obecności mediów i Wojewody Wielkopolskiego, która stwierdziła, że pacjentka nie miała kontaktu z osobą zarażoną, BZDURA…

Już zaczyna się zamiatanie sprawy pod dywan, a że pacjentka jest w ciężkim stanie to nie może temu zaprzeczyć, ale zapewniam, że informowała lekarza Szpitala Zakaźnego, że miała kontakt z osobą, która przyjechała z Włoch, jednakże ten stwierdził, że upłynęło zbyt dużo czasu od kontaktu z tą osobą, odsyłając pacjentkę gdzie… do Szpitala „X”.

Wypowiedź Pani profesor w naszej – czyli personelu oddziału, gdzie leżała od piątku pacjentka, ma na celu fakt ukrycia tego, że powyższy przypadek został zbagatelizowany przez lekarza tym samym uważamy, że nie dopełnił obowiązków, ponieważ swoim zachowaniem naraził wiele osób na utratę życia i zdrowia.

Idąc dalej…

Podczas przyjmowania pacjentki do Szpitala „X” występowały u niej pierwsze objawy wskazujące na możliwość zarażenia koronawirusem. Mimo tego decyzją lekarzy dyżurnych SOR i oddziału internistycznego ulokowano ww. na sali wraz z innymi pacjentami…

W czasie przyjmowania pacjentki przez SOR, ponownie nastąpiła konsultacja z Oddziałem Zakaźnym i ponownie odmówiono jej przyjęcia.

Przez 3 dni pacjentka leżała na wyizolowanej sali, gdzie wykonywane były przez personel oddziału wewnętrznego wszystkie niezbędne czynności ale…bez jakiegokolwiek SPECJALISTYCZNEGO zabezpieczenia !!! Nadmieniam, że w/w początkowo leżała na sali z innymi chorymi, gdzie wstęp miał również personel sprzątający i osoby odwiedzające innych chorych!!!

Totalną bzdurą jest to, co mówi rzecznik Szpitala „X”, że po zgłoszeniu się pacjentki na SOR, niezwłocznie została ona przetransportowana na Oddział Zakaźny…przecież jest na to wszystko dokumentacja medyczna… ale medialnie trzeba sprzedać to co jest wygodne dla Szpitala.

Szanowni Państwo prawda jest taka, że tego typu szpitale nie są wyposażone w jakikolwiek sprzęt ochronny. RZEKOME procedury dot. podejrzenia koronawirusa to tylko fikcja opisana na papierze, która nie ma żadnego zastosowania w praktyce.

Po tym, jak rozpętała się burza i pacjentka zabrana została tam gdzie było od początku jej miejsce, czyli na Oddział Zakaźny, my personel odizolowani zostaliśmy w dyżurce lekarskiej.

Kuriozalną sprawą jest, że po wykonaniu 1 testu w sobotę w godzinach dopołudniowych, do godz. wieczornych dnia następnego czyli niedzieli, nie było możliwości uzyskania wyniku tegoż testu, ponieważ w weekend nieczynna jest pracownia mikrobiologiczna szpitala. Wówczas uzyskaliśmy innymi źródłami nieoficjalny i niepotwierdzony wynik pozytywny.

Absurdalną sytuacją był fakt, że po tym jak uzyskano niepotwierdzony wynik, do lekarza dyżurnego naszego oddziału zadzwoniła Pani Prezes Szpitala oświadczając, że skoro nie jest potwierdzony wirus, to mamy wracać do swoich zajęć, co pomimo sprzeciwu zostało uczynione.

Kolejnym jeszcze większym absurdem było to, że wszystkie osoby z personelu, które miały kontakt z w/w pacjentką, zostały zwolnione do domu do swoich rodzin, bez jakichkolwiek zaleceń.

źródło: epoznan.pl

Więcej o bezpieczeństwie pielęgniarki – koronawirus SARS-CoV-2…Zobacz także:

Praca dla pielęgniarki – 5300 PLN.

Sejm – pielęgniarki zostały: "poinstruowane i przygotowane".

GIS – testy na koronawirusa są "bardzo drogie".


Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7531 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Chlorofil – właściwości zdrowotne i zastosowanie 

4 min czytania
Chlorofil to ważny składnik roślin, odpowiadający za prawidłowy przebieg procesu fotosyntezy, a także za zielony kolor organizmów roślinnych. Spożywanie tego związku wraz…
AktualnościDodatki pielęgniarekNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Niewiarygodne - związek pielęgniarek za kompromisem w sprawie obniżenia współczynników pracy.

4 min czytania
Szpital zapowiada optymalizację współczynników pracy pielęgniarek i położnych Lubliniec 23.11.2022 rStarostwo PowiatoweRada Powiatu w Lublińcu W imieniu Zarządu Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek…
AktualnościDodatki pielęgniarek

Szpital oszukał bezczelnie pielęgniarkę.

3 min czytania
Dodatek COVID dla pielęgniarek i położnych Dodatkowe świadczenie pieniężne dla pielęgniarek i położnych zostało wprowadzone od 1 maja 2020 roku poleceniem ministra…
Komentarze