Kościół szuka pielęgniarek i lekarzy. Pierwszym zapłaci min. 3,5 tys., drugim 13 tys. PLN.

1 min czytania
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek


W Polsce pielęgniarek nie cenią

Do podjęcia pracy w placówce dla osób terminalnie chorych namawiają na mszach księża z kędzierzyńsko-kozielskich parafii. Rekrutację do pracy w nowo wybudowanym hospicjum w Kędzierzynie-Koźlu prowadzi Caritas Diecezji Opolskiej.

– Pamiętajmy, że to nie tylko praca z chorymi, ale również służba – podkreśla ks. proboszcz Edward Bogaczewicz z parafii Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła w Kędzierzynie-Koźlu.

Kandydatki muszą się wykazać wykształceniem średnim kierunkowym, mile widziany jest kurs z opieki paliatywnej lub specjalizacja.

Praca od poniedziałku do piątku na dwie zmiany, po 12 godzin jedna. W sobotę i niedzielę dyżury. Caritas oferuje minimum 3,5 tysiąca złotych brutto.

(…)

Caritas zaproponował lekarzom 13 tysięcy złotych brutto miesięcznie, ale nikt nie odpowiedział na ogłoszenie. Władze Caritasu zapewniają jednak, że poradzą sobie z kompletowaniem kadry. Ostatnim elementem będzie ogłoszenie przez Narodowy Fundusz Zdrowia konkursu na prowadzenie hospicjum.

Powyższy tekst pochodzi ze strony nto.pl Więcej czytaj w artykule pt.: Potrzebne pielęgniarki do pracy w nowym hospicjum w Kędzierzynie-Koźlu

źródło: nto.pl (tytuł "W Polsce pielęgniarek nie cenią" pochodzi od redakcji portalu pielegniarki.info.pl) 

Wybrał: Mariusz Mielcarek 


Zobacz także:

Wynagrodzenia pielęgniarek – izba przystała na powiązanie "dodatku zembali" z zaangażowaniem w pracy oraz opinią pacjentów.

Szef do pielęgniarek: zróbcie "kroplówki z potasem" w klubie sportowym. Odmówiły! Sportowcy przyszli do pielęgniarek.

Pielęgniarka jednozmianowa miała L4. ZUS wypłacił 7 tys. zasiłku. W drugim zakładzie według ZUS-u "świadczyła" pracę, powinna oddać zasiłek. Co na to Sąd?


Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8989 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płac

NFZ o zasadach przypisania pielęgniarek do grup.

4 min czytania
NFZ publikuje pytania oraz odpowiedzi w zakresie wynagrodzeń pielęgniarek po dniu 1 lipca 2020 roku Na stronie internetowej Narodowego Funduszu Zdrowia w…
AktualnościDodatki

Pielęgniarki – warto iść na L4 lub być w ciąży.

2 min czytania
Dodatki dla pielęgniarek i położnych podnoszą podstawę zasiłków chorobowych i emerytur oraz średniej za urlop wypoczynkowy Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych…
Aktualności

Pielęgniarki – co się dzieje z naszym zawodem.

2 min czytania
Pielęgniarka licencjat i specjalista – nadal pracuję przy łóżku chorego Publikujemy wypowiedzi pielęgniarek pod postem na fanpage Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych….
Komentarze