Lekarz przesłał do portalu pielęgniarek pasek z wypłatą.

2 min czytania
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek
Lekarz przesłał do portalu pielęgniarek pasek z wypłatą.

Senator o wysokości wynagrodzeniach lekarzy

Na posiedzeniu senatu w dniu 9 czerwca 2022 roku miała miejsce poniżej cytowana wymiana zdań.

Senator Agnieszka Gorgoń-Komor:

Niemniej jednak chciałabym też popatrzeć oczami medyków na tę ustawę. Co myślą medycy? Lekarze myślą tak: podwyżka w zawodach medycznych tzw. personelu lekarskiego jest minimalna, bo my i tak przecież jesteśmy grupą bardzo dobrze zarabiającą.

Lekarze pracują po 300 godzin w tygodniu

Oczywiście przekonaliśmy się, widzieliśmy nieraz w mediach, że lekarze to są ludzie bardzo bogaci, którzy pracują nieraz 300 godzin w tygodniu, wystawiają wysokie rachunki, jeżeli pracują na kontrakcie, a jeżeli chodzi o umowę o pracę, to też zarabiają najlepiej.

Ale chcę powiedzieć, że w szpitalach powiatowych i w szpitalach w regionie nie jest tak, jak państwo czasem podajecie, że są tam wielkie nazwiska. Tam lekarze pracują też za najniższą stawkę, rzędu 30 zł na godzinę. I dopiero pracując na dyżurach, pracując ponad wymiarowy czas pracy, często ratując sytuację i np. dyżurując dzień po dniu – bo podpisali klauzulę opt-out – po prostu zarabiają troszkę większe pieniądze.

Powyższa wypowiedź pani senator stała się przyczynkiem do zamieszczenia przez redakcję Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych poniższego postu.

Post wywołał bardzo liczne reakcje ze strony użytkowników pielegniarki.info.pl oraz prawie 250 komentarzy.

Senator: tydzień nie ma 12 dni, tylko 7, naprawdę

Senator Stanisław Karczewski:

Wyszła pani doktor, ale chcę powiedzieć, że tutaj w ferworze walki politycznej… Bo to przy każdej okazji trzeba dokuczyć, skrytykować, wypałkować Prawo i Sprawiedliwość, nawet w przypadku tak dobrej, oczywistej i popieranej przecież przez środowiska zawodowe ustawy, za którą jestem bardzo wdzięczny ministerstwu, szczególnie panu ministrowi Piotrowi Bromberowi za dialog ze środowiskiem. To było tu powiedziane. Ten dialog się toczy. Szkoda, że nie mamy dialogu tutaj, w Senacie. Ja byłem kilka razy na posiedzeniach komisji, ale powiedziałem: never, never again, nigdy w życiu tam już nie pójdę, bo tam nie ma żadnej dyskusji, żadnej debaty, żadnej rozmowy, żadnych argumentów. Jest tylko i wyłącznie pałowanie i mówienie nieprawdy. Tak, i mówienie nieprawdy. Jeżeli przychodzi pani doktor i mówi, że lekarz pracuje 300 godzin w tygodniu… Proszę sobie 300 godzin podzielić przez 24. To wychodzi 12 dni. Tydzień nie ma 12 dni, tylko 7, naprawdę. Nikt z nas, nawet pan doktor czy ja nigdy tyle nie pracowaliśmy. Mówmy tutaj uczciwie, mówmy o faktach, a nie twórzmy opowieści.

źródło: senat.gov.pl

Lekarz przesyła do redakcji Portalu Pielęgniarek pasek z wypłatą

“Jestem na ostatnim roku specjalizacji lekarskiej, bardzo proszę, oto moje pobory za maj z etatu. Plus za 4 dyżury 24-godzinne – 1901 zł. Nie jestem rezydentem. Wiem, że koledzy zarabiają duuuuużo więcej ale wrzucanie wszystkich lekarzy do jednego worka jest krzywdzące”.

“Dla nas nie ma kasy nigdy, ale przyjedzie kolega z kliniki i za dyżur, co prawda na kontrakcie, ma około 2900 zł bo jeszcze kilometrówka”.

Dane teleadresowe do informacji pielegniarki.info.pl

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 3.4 / 5. Ilość głosów: 153

Bądź pierwszym, który oceni wpis

365 artykułów

O autorze

Redaktor, specjalista social media. Koordynator dystrybucji Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych oraz wyszukiwarki szkoleń w ramach kształcenia podyplomowego. Doradca klienta Sklepu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki – kominy płacowe. Sąd pisze do Trybunału Konstytucyjnego.

4 min czytania
Pielęgniarka podaje szpital do sądu. Sąd zadaje pytanie prawne Trybunałowi Konstytucyjnemu Sąd Rejonowy w Chorzowie, V Wydział Pracy i Ubezpieczeń Społecznych (dalej:…
Aktualności

Pieluchomajtki dla dorosłych - kiedy można ubiegać się o refundację?

3 min czytania
Ludzie ciało, jak każdy wie, nie jest pozbawione wad. Wstydliwe niedoskonałości manifestują się coraz bardziej wraz z upływem lat. Nietrzymanie moczu jest…
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Płace pielęgniarek – szpitale liczą ile zaoszczędzą na likwidacji stażowego.

2 min czytania
Składowe wynagrodzenia pielęgniarek i położnych – szpital chce pozbawić pielęgniarki i położne dodatku stażowego Sytuację w szpitalu omawiano na ostatnim posiedzeniu komisji…
Komentarze
×
AktualnościNowa siatka płac

Pielęgniarki potraktowane jak osoby niewykonujące wolnego zawodu.