Liczba zakażonych pielęgniarek.

1 min czytania
AktualnościZakażone pielęgniarki
Liczba zakażonych pielęgniarek.


Statystyka – zakażenia wśród pielęgniarek

20 sierpnia 2020 roku MedExpress przeprowadził wywiad z przewodniczącą Ogólnopolskiego Związku Pielęgniarek i Położnych. Rozmowa z Krystyną Ptok dotyczyła stanu zdrowia pielęgniarek i położnych zakażonych koronawirusem.

Redakcja MedExpress podsumowuje, że liczba zarażonych w Polsce obecnie wynosi 58611 osób, w tym 1913 zmarłych. Jak wyglądają przedmiotowe statystyki wśród grupy zawodowej pielęgniarek i położnych? Według OZZPiP obecnie 146 osób przebywa na kwarantannie, 1 jest hospitalizowana, a 46 zakażonych. Odnotowano 4 przypadki śmiertelne. Z odpowiedzi na pytanie prowadzącej dowiadujemy się, iż nie monitoruje się się wieku zakażonych, więc nie wiemy zatem w jakiej grupie wiekowej znajdują się zakażone pielęgniarki.

Stan zdrowia zakażonych pielęgniarek

Redakcja MedExpress podkreśla jak długotrwałe i niszczące mogą być skutki zakażenia – uszkodzenie wątroby, serca, płuc czy problemy z oddychaniem. Mając to na uwadze próbuje poznać stan pielęgniarek, którym udało się pokonać niebezpiecznego wirusa.

Dowiadujemy się m.in. iż w jednym z przypadków, w którym objawem choroby miała być utrata węchu i smaku, mimo upływu czasu, nie udało się odzyskać zmysłów w pełnym zakresie. Stan pozostałych pielęgniarek jest dobry, samopoczucie pozwoliło im wrócić do pracy i normalnego życia.

Wiktoria Wrembel, pielegniarki.info.pl


Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7265 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościSzkolenia pielęgniarek i położnych

160 kursów dla pielęgniarek i położnych. Mimo pandemii.

2 min czytania
Szkolenia pielęgniarek i położnych Ze względu na panujące obostrzenia, prowadzenie kształcenia podyplomowego w 2020 r. zostało ograniczone w znacznym stopniu. Mimo utrudnień,…
Aktualności

Pielęgniarki piją sobie kawę – stanowisko dyrektora szpitala.

3 min czytania
Interwencja izby pielęgniarek W dniu 14 stycznia 2022 roku informowaliśmy na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek i Położnych o stanowisku izby pielęgniarskiej w sprawie…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki z wynagrodzeniem 45-52 PLN/h.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Przedstawiamy ofertę pracy dla pielęgniarki POZ. Oferta dotyczy placówki medycznej Jutro Medical.  Jako Pielęgniarka/Pielęgniarz będziesz obsługiwać wizyty stacjonarnie, jak…
Komentarze