Mają dość upokarzających warunków pracy i postanowiły wszystkim o tym opowiedzieć. Pielęgniarki ze szpitala im. Dietla w Krakowie demonstrowały solidarność z protestującymi w Warszawie.

1 min czytania
Aktualności

 

Zobacz informację ….


W imieniu Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych wyrażam podziękowanie i solidarność dla koleżanek i kolegów biorących udział w proteście prowadzonym przez Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych przed kancelarią Urzędu Rady Ministrów oraz  w placówkach opieki zdrowotnej w całym kraju.

Postulaty, które złożono podczas pokojowej manifestacji pracowników ochrony zdrowia w dniu 19 czerwca 2007 r. nie spotkały się z poważnym potraktowaniem przez Marszałka Sejmu RP oraz Rząd.

Apeluję w imieniu Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych do Rządu o natychmiastowe podjęcie rozmów z pielęgniarkami, których determinacja, zaangażowanie w sprawy skandalicznie niskich wynagrodzeń polskich pielęgniarek i położnych, przedmiotowego traktowania zwróciły uwagę całego społeczeństwa na kryzys w ochronie zdrowia.

Oczekujemy zapewnienia poprawy warunków pracy i płacy i szybkiego rozwiązania sytuacji kryzysowej.

Prezes

Elżbieta Buczkowska


Zobacz także:

Fotoreportaż z protestu pielegniarek i położnych przed Kancelarią Rady Ministrów w dniu 21 czerwca 2007 roku.

Podwyżki wynagrodzeń 2006/2007/2008

 

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8229 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Pielęgniarka: pielęgniarstwo nigdy nie będzie zawodem prestiżowym

1 min czytania
Komentarze pielęgniarek Pod jednym z postów na temat różnic w wynagrodzeniach pielęgniarek pojawiły się dwa poniższe komentarze. Pielęgniarki wskazują, że odwieczne kłótnie…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarek. Umowa o pracę, kontraktowa - do 11 tys. PLN.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Poradnia kardiologiczna oferującą diagnostykę nieinwazyjną i konsultacje lekarskie na wysokim poziomie zarówno dorosłym, jak i dzieciom od pierwszych…
AktualnościOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Pielęgniarka złożyła skargę. NFZ nałożył 82 tys. kary.

8 min czytania
Pielęgniarka pisze skargę do ministra zdrowia i zawiadamia prokuraturę… NFZ nakłada karę na pogotowie… Pogotowie odwołuje się na drodze sądowej… Redakcja Ogólnopolskiego…
Komentarze