Mają dość upokarzających warunków pracy i postanowiły wszystkim o tym opowiedzieć. Pielęgniarki ze szpitala im. Dietla w Krakowie demonstrowały solidarność z protestującymi w Warszawie.

1 min czytania
Aktualności

 

Zobacz informację ….


W imieniu Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych wyrażam podziękowanie i solidarność dla koleżanek i kolegów biorących udział w proteście prowadzonym przez Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych przed kancelarią Urzędu Rady Ministrów oraz  w placówkach opieki zdrowotnej w całym kraju.

Postulaty, które złożono podczas pokojowej manifestacji pracowników ochrony zdrowia w dniu 19 czerwca 2007 r. nie spotkały się z poważnym potraktowaniem przez Marszałka Sejmu RP oraz Rząd.

Apeluję w imieniu Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych do Rządu o natychmiastowe podjęcie rozmów z pielęgniarkami, których determinacja, zaangażowanie w sprawy skandalicznie niskich wynagrodzeń polskich pielęgniarek i położnych, przedmiotowego traktowania zwróciły uwagę całego społeczeństwa na kryzys w ochronie zdrowia.

Oczekujemy zapewnienia poprawy warunków pracy i płacy i szybkiego rozwiązania sytuacji kryzysowej.

Prezes

Elżbieta Buczkowska


Zobacz także:

Fotoreportaż z protestu pielegniarek i położnych przed Kancelarią Rady Ministrów w dniu 21 czerwca 2007 roku.

Podwyżki wynagrodzeń 2006/2007/2008

 

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7700 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Skuteczne sposoby na blizny

2 min czytania
Blizny to bardzo nieestetyczne defekty kosmetyczne, których czasami bardzo trudno się pozbyć. Powstają na skutek urazów mechanicznych bądź oparzenia skóry. Niosą ze…
Aktualności

Pielęgniarka zaobserwowała na kardiomonitorze liczne zakłócenia. To był początek tragedii.

2 min czytania
Dramat w jednym ze szpitali Portal igryfino.pl zamieścił w dniu 26 marca 2023 roku poniższą informację. Zdarzenie miało miejsce 23 marca 2023…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki na obozie harcerskim. Zobacz terminy i zakres obowiązków.

1 min czytania
Dodatkowa praca dla pielęgniarki Wkrótce wkroczymy w okres wakacyjny, a w związku z tym w wyszukiwarce ofert pracy coraz częściej możemy zauważyć…
Komentarze