Maleje zainteresowanie pielęgniarek i położnych dofinansowanymi studiami pomostowymi. Kilka uczelni wyższych nie uruchomiło przedmiotowych studiów z powodu braku zainteresowanych osób.

1 min czytania
AktualnościDofinansowane studia pomostowe
Maleje zainteresowanie pielęgniarek i położnych dofinansowanymi studiami pomostowymi. Kilka uczelni wyższych nie uruchomiło przedmiotowych studiów z powodu braku zainteresowanych osób.

…………………………………..

W odpowiedzi na oświadczenie senatorskie ministerstwo zdrowia poinformowało, że spośród 64 uczelni, które w roku akademickim 2013/2014 zakwalifikowanych do prowadzenia dofinansowanych studiów pomostowych dla pielęgniarek i położnych "kilka uczelni" odstąpiło od podpisania umowy wykonawczej z powodu "braku osób zainteresowanych podjęciem nauki na przedmiotowych studiach". W opinii ministerstwa zdrowia tef fakt świadczy o tym, że większość pielęgniarek i położnych, które planowały uzupełnić poziom wykształcenia do poziomu studiów pierwszego stopnia skorzystało już z szansy dofinansowania. Ministerstwo dodaje, że w nowej perspektywie finansowej w latach 2014 – 2020 nie przewiduje się kontynuacji finansowania przedmiotowych studiów z środków UE.

.

Zobacz także:

Ile polskich pielęgniarek i położnych skorzystało z projektu UE, który dofinansowuje studia pomostowe? Ile osób przerwało studia? Ile osób obecnie jest w trakcie tych studiów. Ilu absolwentów dofinansowanych studiów pomostowych poszło na magisterkę?

Aktualności według działów – dofinansowane studia pomostowe pielęgniarek i położnych

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8755 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Pielęgniarki – Sąd stwierdził: niedopuszczalne było niezakręcenie kranika centralki i jego wymiana po dobie. Odszkodowanie – 150 tys. PLN.

5 min czytania
Praktyka pielęgniarek – biegły: płyn przesiękowy (wysiękowy?) na skórze w miejscu wkłucia, w bezpośredniej styczności z zewnętrzną powierzchnią cewnika naczyniowego był pożywką…
AktualnościOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Pielęgniarki – sąd o skutkach otwartego wkłucia centralnego z kranikiem trójdrożnym. Chora straciła 200-300 ml krwi.

3 min czytania
Po niepożądanym zdarzeniu przez niewymieniony kranik trójdzielny pielęgniarki nadal podawały płyny, leki, mieszanki żywieniowe. Sąd Okręgowy w uzasadnieniu do wyroku zauważył: (…)…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarek. Wynagrodzenie: 8 800–11 000 zł brutto / mies.

1 min czytania
Pracodawca zapewnia o możliwości elastycznego czasu pracy pielęgniarki, pod warunkiem dopasowania grafików z pozostałym personelem pielęgniarskim. Niewielki podmiot, starający się dbać zarówno…
Komentarze