Manifestacja pielęgniarek z grupy 2.[AKTUALIZACJA]

3 min czytania
Aktualności
Manifestacja pielęgniarek z grupy 2.[AKTUALIZACJA]

14:00 Manifestację zakończyło wystąpienie Pani Krystyny Ptok.
Krzycząca Pani przewodnicząca: „doświadczenie jest w cenie” zabrzmiało jak fałszywa nuta. To związek pielęgniarek podzielił pielęgniarki w ten sposób, że doświadczenie nie ma żadnego znaczenia. 

12:39 Manifestanci teraz krzyczą: „Doświadczenie ma znaczenie!”
Jesteśmy w jakimś matrixie…

12:20 Uczestnicy marszu przybyli na miejsce zgromadzenia. Krzyczą: „Wykształcenie ma znaczenie”. Ciekawe co uczestnicy manifestacji myślą o znaczeniu doświadczenia zawodowego w wykonywaniu zawodu medycznego…?

12:03 Według szacunków podawanych przez policję w marszu bierze udział około 1 tys. osób.

fot: Marcin Golec
źródło: www.radiokrakow.pl

11:36 Na czele marszu protestacyjnego uczestnicy pochodu niosą transparent: STOP DYSKRYMINACJI I DEGRADACJI. Ciekawe o jakiej dyskryminacji i degradacji mowa? Dlaczego OZZPiP nie zorganizował manifestacji, kiedy od kilku lat zdegradowano i dyskryminuje się pielęgniarki i położne absolwentki LM i SM?

11:16 Rozpoczął się marsz protestacyjny pielęgniarek i położnych w Tarnowie. Uczestników przemarszu powitała Przewodnicząca regionu małopolskiego Agata Kaczmarczyk. Poinformowała uczestników protestu, że do Tarnowa przybyła Przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych Pani Krystyna Ptok.

źródło: live Facebook Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych

Ciekawe, co ma do przekazania Pani Krystyna Ptok pielęgniarkom z grupy 6? Jakie działania zamierza podjąć związek pielęgniarek w celu przeciwdziałania dalszemu niesprawiedliwemu traktowaniu tej grupy pielęgniarek? Jakie zmiany w ustawie zaproponuje związek, aby pielęgniarki nie musiały indywidualnie występować z pozwami o nierówne traktowanie w zatrudnieniu?

Konferencja prasowa w sprawie z grupy 2

Na konferencji prasowej Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych, przewodnicząca Ptok powiedziała:

„Dzień dobry Państwu, witam na konferencji zorganizowanej przez Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych. Tematem konferencji są podwyżki, których nie ma. W przestrzeni publicznej macie Państwo okazje obserwować wydarzenie, jakim jest protest pielęgniarek, które w wyniku regulacji od 1 lipca musiały pójść do Sądów Pracy i walczyć o swoje prawa. Nowelizacja ustawy autorstwa Ministra Zdrowia… problemy, które się będą pojawiały w zakładach pracy, dotyczące nieuznawania kwalifikacji zawodowych pielęgniarek, jak również sytuacji, w których będą degradowane pielęgniarki i zmieniane im umowy o pracę, po to tylko, żeby szpitale osiągnęły zyski.”

Jedną z uczestniczek konferencji była Agata Kaczmarczyk, Przewodnicząca regionu małopolskiego: która zwróciła uwagę na:

W Małopolsce sytuacja jest katastrofalna. Większość dyrektorów omija przepisy, nie szanuje ani naszego doświadczenia, ani naszych kwalifikacji, ani naszego wykształcenia, a co za tym idzie, nie szanują naszej ciężkiej pracy. Do tego dołączają się wypowiedzi Pana Ministra Zdrowia, które w ocenie pielęgniarek są skandaliczne. W imieniu małopolskich pielęgniarek, mamy dla Pana Ministra tylko jedno zdanie – ZAMIAST GADAĆ GŁUPOTY, WEŹ SIĘ DO ROBOTY.

Agata Kaczmarczyk

Sprawa pielęgniarek grupy 2 w nowej siatce płac jest przedmiotem licznych artykułów na Ogólnopolskim portalu Pielęgniarek i Położnych, które zamieszczone są w zakładce Pielęgniarki z mgr pozywają szpitale. Także całe wydanie miesięcznika branżowego pielegniarki.info.pl w lutym 2023 r. zostało poświęcone pielęgniarkom, które są degradowane do grupy 5 i 6. Zapraszamy do lektury elektronicznego wydania tego numeru.

Sprawa pielęgniarek Szpitala w Tarnowie

Podczas konferencji prasowej w dniu 17 lutego 2023 r. Agata Kaczmarczyk, przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych regionu małopolskiego mówiła: Jesteśmy dzisiaj w Tarnowie, dlatego że jest to miejsce, w którym obrazowo widzimy, co dzieje się w ochronie zdrowia, a dzieje się bardzo źle. Sytuacja pielęgniarek w Polsce jest coraz gorsza. Sytuacja w Małopolsce, na Podkarpaciu i w województwie świętokrzyskim jest najgorsza, a szpital św. Łukasza w Tarnowie jest klasycznym przykładem obchodzenia przez dyrektorów przepisów prawa, naginania tego prawa, a także poczucia ich bezkarności w upokarzaniu i prześladowaniu pielęgniarek.

źródło: tarnow.net.pl

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 3.5 / 5. Ilość głosów: 24

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7703 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNie dla ustawy OZZPiP

Związek pielęgniarek zadbał o inne zawody medyczne. Szkoda, że nie o pielęgniarki z grupy 6 i 5.

2 min czytania
Związek pielęgniarek o projekcie ustawy swojego autorstwa Na konferencji prasowej w dniu 21 marca 2023 roku zorganizowanej przez OZZPiP przedstawiono założenia projektu…
Aktualności

Rewolucyjna terapia falą uderzeniową: Skuteczny sposób na ostrogi piętowe

4 min czytania
Ostrogi piętowe to powszechny stan, który dotyka wielu ludzi, powodując intensywny ból w dolnej części stopy, zwłaszcza podczas chodzenia lub stania. Stan…
AktualnościNie dla ustawy OZZPiP

Związek pielęgniarek o koniecznej gradacji awansowej.

2 min czytania
Związek pielęgniarek o celu zmiany ustawy o wynagrodzeniach personelu pielęgniarskiego Na konferencji prasowej w dniu 21 marca 2023 roku zorganizowanej przez OZZPiP…
Komentarze
×
Aktualności

Kiedy pielęgniarki są hipokrytkami.