Medfile. Kompleksowy program do zarządzania placówką medyczną

3 min czytania
Aktualności
Medfile. Kompleksowy program do zarządzania placówką medyczną

Medfile to nowoczesny i intuicyjny program do prowadzenia dokumentacji medycznej, ale nie tylko. Poprzez swoje rozbudowane narzędzia usprawni działanie każdej placówki medycznej, poradni czy gabinetu. Oprogramowanie Medfile pozwala na kompleksową obsługę wizyty – od rejestracji po wystawienie rachunku. Nie wymaga instalacji – wystarczy dostęp do internetu.

Sprawna i rejestracja

Dzięki rejestracji online, pacjent może samodzielnie zapisać się na wizytę w dogodnym dla niego terminie. Proces odbywa się za pośrednictwem strony internetowej gabinetu/placówki medycznej lub wygenerowanej wizytówki poprzez halodoctor.pl. Rejestracja online jest także kompatybilna z portalem ZnanyLekarz.pl. Zapisane wizyty dynamicznie dodają się do kalendarza, możliwe jest również ręczne wprowadzenie wizyty. Dużym udogodnieniem zarówno dla pacjenta jak i lekarza jest potwierdzenie wizyty za pomocą SMS oraz systemu e-mail. Pozwala to na pełną kontrolę grafiku, oszczędność czasu specjalistów, a w efekcie usprawnienie funkcjonowania gabinetu. W przypadku placówki z większą ilością gabinetów/specjalistów istnieje możliwość dodania gabinetów, wprowadzenia godzin funkcjonowania oraz oznaczenia wybranym kolorem – co wpływa na przejrzystość kalendarza wizyt. To samo dotyczy lekarzy. W programie Medfile istnieje możliwość dodania kolejnych użytkowników. Każdy specjalista posiada swój indywidualny grafik oraz spersonalizowane konto użytkownika, które tak jak w przypadku gabinetów można oznaczyć kolorem i dopasować do potrzeb danego użytkownika. Przy większej liczbie gabinetów/specjalistów pozwala to zachować przejrzystość widoku kalendarza.

Dane pacjenta w jednym miejscu

Aplikacja Medfile pozwala na kompleksową obsługę zdarzeń medycznych. Możliwość prowadzenia kartoteki online oraz rejestru pacjentów w znaczący sposób wspiera funkcjonowanie placówki medycznej. Możliwość wyszukiwania pacjenta po nr tel., nazwisku lub nr PESEL umożliwia szybką identyfikację. Aplikacja pozwala na dodanie dedykowanych kart wizyt (np. stomatologicznej, medycyny estetyczne) oraz dołączenie dokumentów związanych z historią choroby. Za pomocą jednego kliknięcia mamy wgląd w historię wizyt pacjenta oraz możliwość jej wydruku. Istnieje opcja dodawania grup pacjentów np. seniorzy, dzieci, co jest kolejnym krokiem usprawniającym poruszanie się w aplikacji. Z kolei elektroniczne formularze Medsign pozwalają na stworzenie własnych dokumentów np. ankiety dla pacjenta lub personalizowanego formularza. Dzięki połączeniu z systemem eWUŚ możliwe jest zweryfikowanie czy dany pacjent posiada ubezpieczenie NFZ.

E-zdrowie

Za pośrednictwem systemu MedFile do każdego zdarzenia medycznego (wizyty) możliwe jest wystawienie e-recepty, e-zwolnienia i e-skierowania. Aby móc korzystać z tego udogodnienia wystarczy jednorazowo wgrać odpowiednie certyfikaty. Oczywiście możliwe jest również wystawienie powyższych dokumentów w formie tradycyjnej (wydruk).

Rachunki i faktury

Program MedFile co do zasady nie jest programem księgowym, jednak umożliwia wystawianie rachunków i faktur z tytułu usług. Dzięki możliwości raportowania i filtrowania funkcjonalność ta pozwala na pełną kontrole nad finansami i jest kolejnym krokiem do usprawnienia funkcjonowania placówki. Z pozycji pacjenta mamy wgląd w historię jego rachunków/faktur, którą możemy również przedstawić w formie wydruku.

Szybkie i darmowe przeniesienie danych do Medfile

Menadżerowie i pracownicy placówek medycznych często niechętnie zapatrują się na zmianę oprogramowania do elektronicznej dokumentacji medycznej. Obawiają się problemów z importem danych. Niepotrzebnie. Medfile oferuje szybkie i bezproblemowe przeniesienie danych i uruchomienie oprogramowania w Twoje placówce. Jesteśmy w stanie przeprowadzić migrację (import bazy danych) do Medfile z większości programów do prowadzenia elektronicznej dokumentacji medycznej (EDM), między innymi w takich formatach jak: Aurero, BlueNote, Docplanner, Eurosoft, Finezjo, Mediporta, Mednote, Mmedica, MyDrEDM (drWidget), PlSoft, Versum i innych opartych o CVS, xlsx.

– Przygotowanie procesu migracji zajmuje nam zaledwie kilka dni, a sam proces możemy przeprowadzić w dowolnym, wyznaczonym przez Klienta terminie, na przykład w weekend, gdy przychodnia nie pracuje. Wszystko przebiega szybko, sprawnie i bezproblemowo – tłumaczy Szymon Błąkała – Dyrektor Działu IT w Medfile.

Medfile – wszystko, co potrzebne do zarządzania placówką medyczną

Podsumowując, Medfile to kompleksowe oprogramowanie do zarządzania placówką medyczną, w tym do prowadzenia elektronicznej dokumentacji medycznej. Lista funkcjonalności i zalet Medfile jest długa:

 • Wielofunkcyjny grafik wizyt
 • Kompleksowa kartoteka pacjenta
 • Bazy leków, ICD-10/ICD-9, kody ICF
 • Obsługa płatności (m.in. szybkie płatności PayU)
 • Wystawianie rachunków i faktur
 • Rejestracja online wizyt przez pacjentów
 • Powiadomienia sms
 • Darmowa strona www gabinetu oraz możliwość promocji na portalu www.halodoctor.pl
 • Aplikacja mobilna
 • Dedykowane specjalistyczne narzędzia diagnostyczne
 • System pełnej integracji z P1, ZUS oraz eWUŚ
 • Bezpieczeństwo i stały dostęp do danych
 • Indywidualne uprawnienia dla użytkowników
 • e-Zwolnienia, e-Skierowania, e-Recepty
 • Opiekun Klienta
 • Import Bazy Danych z innego programu do elektronicznej dokumentacji medycznej
 • Zdarzenia medyczne
 • Telefonia internetowa VoIP.

Sprawdź cennik i umów się na bezpłatną prezentację programu. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości możesz zadzwonić do naszych konsultantów:  (+48) 530 610 330.

Uwaga! Czytelnicy serwisu Pielegniarki.info.pl i Gazety Pielęgniarek i Położnych mogą uzyskać 10% rabatu na pierwszy rok subskrypcji Medfile. Kod rabatowy: PIELĘGNIARKI10.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

Zobacz także
AktualnościOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Pacjent zarzucał pielęgniarce, iż nie został przebrany, kiedy bezwiednie oddał mocz.

2 min czytania
Z uzasadnienia wyroku sądowego w sprawie oceny sposobu wykonywania praktyki zawodowej przez pielęgniarki… W jednym uzasadnień do wyroków sądów w 2022 roku…
Aktualności

Pielęgniarki: "proszę nie robić z nas pośmiewiska".

1 min czytania
Wypowiedź przewodniczącej Związku Pielęgniarek Związek pielęgniarek OZZPiP wniósł swój projekt ustawy o wynagrodzeniach pielęgniarek z zamiarem, że wejdzie w życie z dniem…
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

MZ – ponad 9 tys. złotych wyniesie wynagrodzenie zasadnicze pielęgniarek z grupy 5 i 6. Od kiedy?

2 min czytania
Wiceminister zdrowia Marek Kos o zarobkach pielęgniarek i położnych po 1 lipca 2026 roku… Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych publikuje przebieg…
Komentarze
×
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Umowa o pracę. Kontrakt 55- 65 PLN/godz.