Media: pielęgniarki dostaną od lipca 2 tys. podwyżki.

2 min czytania
AktualnościNowa siatka płac
Media: pielęgniarki dostaną od lipca 2 tys. podwyżki.

Pielęgniarki o nowej siatce płac

17 maja 2022 roku rząd zatwierdził projekt nowej siatki płac pielęgniarek i położnych, który będzie obowiązywał od lipca 2022 r. Komunikat wydany przez Kancelarię Rady Ministrów możesz przeczytać w poniższym artykule.

Do całej sprawy odniosło się wiele pielęgniarek i położnych. Poniżej przedstawiamy wybrane komentarze.

-Poczekam i ocenię tę podwyżkę po przelanej pensji na moje konto. Po latach pracy na dwóch etatach, najwyższy czas na godne wynagrodzenie wynikające z jednego etatu. Wszyscy pracownicy ochrony zdrowia zasługują na godne wynagrodzenie.

-W takim razie DPS-y zostaną bez pielęgniarek, bo one pójdą pracować w szpitalach za bardziej godziwe zarobki.

-W mediach już słyszałam, że pielęgniarki dostaną od lipca 2 tys. podwyżki. Tylko nie powiedzieli, że w zależności od grupy podwyżki będą mniejsze.

Najważniejsza specjalizacja

-Czytając komentarze i artykuły w sprawie siatki płac, ciągle wszyscy podkreślają, że specjalizacje są najważniejsze. A mnie zastanawia, jak to będzie, gdy na przykład szpital będzie potrzebował pielęgniarek, przykładowo na oddział neonatologii, a zgłoszą się tylko pielęgniarki ze specjalizacją chirurgiczną. A na oddział chirurgiczny nie będzie wakatów. Czy ta specjalistka z dziedziny chirurgii, pracująca na neonatologii, całkiem ” zielona ” w tej dziedzinie, też będzie zaszeregowana jako specjalista. Bo tej kwestii nikt w siatce plac nie uwzględnia. A NFZ nie wymaga nigdzie specjalistów, ale wymaga kursów kwalifikacyjnych na niektórych odcinkach. A może, jak to u nas w Polsce bywa, pracodawcy specjalnie będą przesuwać specjalistki na inne oddziały, żeby nie musieć płacić wyższej pensji. Pamiętajcie, że bardzo łatwo jest przenieść na inne oddziały, bo umowa jest z ZOZ, obojętnie czy to NZOZ czy SPZOZ, a nie na dany oddział. I znów będzie po staremu i zaszeregowanie najniższe.

Głos pielęgniarek po LM i SM

LM i SM przygotowywały do praktycznego i teoretycznego wykonywania zawodu pielęgniarki i położnej. Bardzo dobre szkoły, uczące pokory, empatii, logicznego myślenia i przede wszystkim pracy w zespole z drugim człowiekiem. Nie jestem w stanie zrozumieć tej pogardy dla koleżanek i kolegów z tej samej branży. Co z wami młodzi magistrowie i licencjaci jest nie tak. Gdzie szacunek do starszych stażem i doświadczonych praktyków. Jak wam nie wstyd pisać że mogli się uczyć i robić kursy. Większość z nas tych starych ma mnóstwo różnych kursów, pracuje na nowoczesnym sprzęcie, asystuje do poważnych i skomplikowanych zabiegów, opiekuję się chorymi na OIT, prowadzi leczenie ran itp. Uważacie, że nie podnoszą swoich kompetencji zawodowych. Ilu z Was przyszło do pracy i od razu przejęłyście dyżur. NIKT, bo zawsze wprowadza się w pracę w oddziale czy innym miejscu. Mamy to samo prawo wykonywania zawodu, tą samą ustawę o zawodzie, odpowiadamy tak samo przed sądem za popełniony błąd. Więc ogarnijcie się w końcu bo sami się kompromitujecie w oczach ludzi. Każda z nas jest ważna i potrzebna, przekazujmy sobie doświadczenie i zdobytą wiedzę a nie wylewajmy jad na siebie. Pozdrawiam wszystkich po LM, SM, licencjacie i magisterce. To my tworzymy swój wizerunek wśród ludzi w społeczeństwie.

Zachowano oryginalną treść komentarzy.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.1 / 5. Ilość głosów: 466

Bądź pierwszym, który oceni wpis

207 artykułów

O autorze

Sekretarz redakcji, redaktor, specjalista ds. marketingu, reklamy i promocji. Koordynator wydawnictwa Ogólnopolskiej Gazety oraz Portalu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Płace pielęgniarek – szpitale liczą ile zaoszczędzą na likwidacji stażowego.

2 min czytania
Składowe wynagrodzenia pielęgniarek i położnych – szpital chce pozbawić pielęgniarki i położne dodatku stażowego Sytuację w szpitalu omawiano na ostatnim posiedzeniu komisji…
AktualnościPraktyka zawodowa

Pielęgniarka: na zastępstwo wstawiana jest osoba bez kwalifikacji.

2 min czytania
Kompetencje zawodowe pielęgniarek a kariera pozioma w pielęgniarstwie 2 lipca na Facebook’u Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych opublikowaliśmy post dotyczący artykułu pt….
AktualnościOferty pracy

Pielęgniarki - oferta pracy z wynagrodzeniem z nowej siatki płac.

1 min czytania
Nowa siatka płac pielęgniarek Poniżej publikujemy pierwszą ofertę pracy, która spełnia wymogi nowej siatki płac pielęgniarek i położnych. Oferta zawiera widełki zarobków,…
Komentarze
×
AktualnościPraktyka zawodowaSklep Pielęgniarek i Położnych

Nowoczesne podręczniki dla pielęgniarek.