Media teraz biją na alarm w związku z brakiem pielęgniarek, a użytkownicy pielegniarki.info.pl piszą komentarze… dziesiątki…

5 min czytania
AktualnościBrak pielęgniarekKomentarze pielęgniarek i położnych

       

Zobacz materiały telewizyjne o nadciągającej katastrofie "brak pielęgniarek"

1 maja 2017 – TVN24 – Szpitalom grozi zamykanie oddziałów. Przez dramatyczny brak pielęgniarek

29 kwietnia 2017 – POLSAT – "Nie będzie miał kto stanąć przy łóżku pacjenta". Ustawa może sparaliżować oddziały

25 kwietnia 2017 – TVN24 – Pielęgniarki potrzebne od zaraz. Powstaje luka pokoleniowa

21 kwietnia 2017 – TVN24 – Szpital na krawędzi katastrofy. "Odejdzie 80 pielęgniarek, będziemy zamykać oddziały"

Wybrał:

Mariusz Mielcarek 


KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW PIELEGNIARKI.INFO.PL 

Jaka szkoda ze mi ich nie szkoda. Patrzę egoistycznie. Ale odczuwam msciwa satysfakcję. Gdzie było i jaki stosunek miało do nas społeczeństwo przy każdej próbie zwrócenia naszej uwagi na problem? Ile lat olewaly nas kolejne rządy i zarządy szpitali. Jedynie Dziewczyn mi szkoda… nie każda może się wypiac i wyjechać… może choć w końcu płaca pójdzie w zgodzie z pracą…
Naprawdę?Brakuje pielegniarek?Niedowiary.Jak do tej pory nikomu nie przeszkadzały okrojone składy na dyżurach a raptem nas brakuje.A to dopiero ciekawostka.Komuś klapki z oczu spadły?Moze czas najwyższy docenić naszą grupę zawodową finansowi to i pielegniarek może przybędzie bo nikt o zdrowych zmysłach za jałmużnę pracować nie chce.
Jakby pielegniarki,tylko przez tydzień czy dwa pozostały jedynie w 1 swoim miejscu pracy to trzebaby zamknąć ponad połowę placówek. A ponieważ dorabiaja biegają z 1 placówki do 2 to wydaje się że jest nas wystarczajaco. Od co najmniej 10 lat alarmowani sa dyrektorzy ze brakuje pielęgniarek i do tej pory nic nie zrobili.
Odkąd powstały nasze 《WSPANIALE IZBY PIELEGNIARSKIE 》był poruszany problem braku pielęgniarek. Odpowiedź zawsze była jedna. Mamy się nie martwić, bo zasila nasze szeregi pielęgniarki z Ukrainy. Czy tak się stało? Jestem już na emeryturze, ale problem pielęgniarek jest mi zawsze bardzo bliski. Pozdrawiam.
No kto by się spodziewał?! Od dawna to było do przewidzenia. Brakuje a bedzie jeszcze gorzej! Zarobki nie zachęcają młodych ludzi do podjęcia tak trudnego i wymagającego zawodu. Brawo myśliciele!!!
Krystyna Krystyna Wojnar Do tego doprowadziły wszystkie rządy po kolei – żaden nie miał dość pieniędzy żeby godziwie płacić za ciężka prace pielęgniarek.Ciagle wycierali gęby frazesami o powołaniu, służbie człowiekowi… itp A praca pielęgniarki jest jak każda inna tylko wymagająca większej empatii i odpowiedzialności.Pielegniarki maja rodziny , domy które trzeba utrzymać. Należy im się pensja ponad średni krajowa za troskę i ciężka prace na " żywym organizmie". Pomyłka w papierach grozi co najwyżej strata czasu czasem pieniędzy. W pracy Plg pomyłka może kosztować życie pacjenta.czy ktoś bierze ten fakt pod uwagę zatrudniając pielęgniarkę na kolejnym etacie czy jego części ? Kierowca po paru godzinach prowadzenia auta musi się "zresetować" a pielęgniarka jest ze stali? jest nakręconym mechanizmem? Kiedy ktoś mądry dojdzie do właściwych wniosków? NIKT chyba za mojego życia. Jak długo żyje temat jest na czasie. Mówią o Ukraińcach… których dyplomy musza być nostryfikowane… mrzonki…!
Kiedyś ja też szukałam pracy w tym moim zawodzie. Po urodzeniu dzieci wpadłam z obiegu i był problem z powrotem do pracy. Dopiero w 2005 roku odnowilam prawo wykonywania zawodu, staż, egzamin. Parę umów smieciowych na krótko. I dopiero kurs szczepień. Potem załapałem się na zastępstwo na 9 miesięcy. A jak już pracowałam to dostałam propozycję w konkretnym zakładzie pracy. No i pracuje do teraz, choć już bym mogła być na emeryturze. Ale przecież za ten jeden tysiąc złotych sobie sama nie poradzę. Opłaty mieszkaniowe też nie są małe. A za granicę nie mam ochoty jeździć aby przeżyć.
Mówięnie o tym,że brakuje pielęgniarek jest czystą bzdurą i statystyką! Czemu? Pomimo braków kadrowych nie słyszę o wielkiej rekrutacji szpitali, o o twieraniu nowych oddziałów, o walce o pracownika stawką! 
Pracowała 10-15 lat jedn pielęgniarka na 30 pacjentów i tak będzie. Wyjedzie Pan do większego miasta to prace Pan znajdzie…za 2500 zł do ręki Warszawa zaprasza, z tym że za kawalwerkę zapłaci pan 1700+ liczniki

Powinno być więcej szkół zaocznych. Na Śląsku jest tylko 1 z zajęciami również w tygodniu a to jest problem.
Szkoły nic nie zmienią! Problem lezy w innym miejscu.
1. Pomimo braku kadry, szpitale nie chcą zatrudniać pielęgniarek. Statystyki podawane są przy założeniach że 1 pielęgniarka na średnio 10 pacjentów. W wielu szpitalach jest jedna na 15-20-30….i jeśli przepisy tego nie wymuszą, to dyrekcj nowych nie zatrudni.
2. W chwili obecnej od 50 do 70% absolwentów pielęgniarstwa nigdy nie podejmuje pracy w zawodzie! Z powodów niskich płac, lub braku pracy w regionie.
Z pozostałych 1/3 wyjeżdza natychmiast po studiach, kolejna transza po 2 latach. W zawodzie zostaje 10-20% absolwentów. Koszt kształcenia 1 pielegniarki do poziomu zdobyci prawa wykonywania zawodu to 45 tys. zł. Wie Pani jakie to są straty?
Przykład – W Płocku Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa otworzyła pielęgniarstwo. Kształci rocznie 70 osób. Coż z tego jeśli z całgo rocznika 4-5 znjdje prace w mieście i okolicy? (Znajomości lub któraś zajdzie w ciąże, odejdzie na emeryturę).
Reszta jeśli chce pracować musi jechać do Warszawy lub Łodzi. 
W Warszawie do ręki za etat pielenairka po licencjacie może liczyć z dodtkiem zębali na 2200-2600 zł. 
Coż z tego jeśli wynajem kawalerki kosztuje tu 1700+liczniki? Hotele pielęgniarskie to około 700-800 zł z pokój wieloosobowy?

To juz dawno było do przewidzenia. O pielęgniarki nikt się nie troszczy. Pracują i pracowały jak woły robocze za jałmużne a nie godziwą wypłatę. Z takim wykształceniem i za tak ciężką pracę w innych zawodach ludzie zarabiają naprawdę dobre pieniądze i są w stanie utrzymać rodzinę a nie tylko ledwo siebie.
Wiele Ukrainek i Pań innych narodowości kończy niedługo kształcenie w zawodzie w Polsce i może będą naszymi przełożonymi. Cieszmy się jeśli zechcą tutaj pozostać, bo ktoś nami się zaopiekuje. WIELKI SZACUNEK dla CHĘTNYCH.
Nie będzie. 
1. Niemcy destabilizują Ukrainę i naszą wschodniagranicę po to, bo potrzebują młodych ludzi do pracy. W 2010 roku minister gospodarki niemiec powiedział,że jeżeli do o2030 nie pozyskaja około 30-40 milionów młodych ,zdrowych ludzi do pracy to ich cała gospodarka do 2050 padnie. 
2. Sama Ukraina to 15-20 mln potencjalnych pracowników. W chwili obecnej niemieckie fundcje sponsorują im pobyt, Polska pod naciskiem i przy funduszach z UE Edukacje, a tuż po niej praktycznie wszyscy uciekną do Niemiec, Austrii, Szwajcarii i Skandynawii, bo co zarabiać w złotówkach jak można w Euro?
3. Proces wysysania Ukraińców na rynek niemeicki trwał zbyt długo, bo te 2 mln które mamy już w Polsce gotowe bedzie do pracy w niemczech za 2-3 lata. Niemcy więć za kilka miesięcy poprzez aparat UE ściągną całkowicie wizy dla Ukraińców, dzięki czemu Polska nie będzie już jedynym punktem, gdzie można tanio nauczyć się zawodu, języka i wyjechać. Będzie można robić to bezposrednio w kraju docelowym

Jak świat światem szpitale zawsze opierały się przede wszystkim na PIELĘGNOWANIU, nawet lekarz nie pomoże jeśli zabraknie pielęgniarki, ale LEKARZ może pracować w charakterze PIELĘGNIARKI, jeśli ich brak to nawet WSKAZANE.

Zachowano oryginalną pisownię
Wybrał:
Mariusz Mielcarek 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8329 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki z licencjatem.

1 min czytania
Praca dla pielęgniarek w przychodni Miejsce pracy: Otwock Zakres obowiązków: opieka nad pacjentami w przychodni Rodzaj umowy: Umowa zlecenie / Umowa o…
Aktualności

Awantura - pielęgniarz zarobił ponad dwieście tysięcy.

3 min czytania
Prominentny działacz PiS wiceprezesem izby pielęgniarek Od lat zastanawiało mnie jak to jest możliwe, że działacz PiS jest jednocześnie we władzach okręgowej…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. 10 godzin tygodniowo.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Miejsce pracy: Gliwice Zakres obowiązków: Wykształcenie: najlepiej kierunkoweZakres obowiązków: wykonywanie EKG, sprawdzanie przydatności leków, sporządzanie listy leków do…
Komentarze