Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Dzień Położnej

1 min czytania
Aktualności

 

26 kwietnia 2006 roku podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Anna Gręziak uczestniczyła w obchodach Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki połączonych z 15 rocznicą powstania Warszawskiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych. Uroczystość odbyła się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

W uroczystości wzięły udział pielęgniarki i położne z całego kraju, a także Tomasz Zdrojewski Doradca Społeczny Prezydenta RP do spraw zdrowia, parlamentarzyści, przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia oraz władz Miasta Stołecznego Warszawy.
Wiceminister Anna Gręziak wręczyła pielęgniarkom i położnym odznaczenia resortowe „Za zasługi dla ochrony zdrowia”. Zapowiedziała również utworzenie 28 kwietnia br. Departamentu do spraw Pielęgniarek i Położnych w miejsce funkcjonującego dotychczas Biura, którego zadaniem będzie rozwiązywanie problemów dotyczących m.in. kształcenia pielęgniarek i położnych.

Ponadto w trakcie uroczystości przyznano następujące odznaczenia: „Zasłużeni dla Miasta Stołecznego Warszawy” – wręczała Aurelia Ostrowska, dyrektor Biura Polityki Zdrowotnej m.st. Warszawy, oraz „Zasłużeni dla samorządu pielęgniarek i położnych” – wręczała Elżbieta Buczkowska, prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych.

źródło informacji: Ministerstwo Zdrowia

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8296 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki - zmiany w wynagrodzeniach w 2025 i 2026 roku.

2 min czytania
Bierność koalicji rządowej w sprawie nierównego traktowania pielęgniarek z grupy 5 i 6 Nowa koalicja rządowa nie zrobiła nic do tej pory…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Pracodawca zapewnia "konkurencyjne i atrakcyjne wynagrodzenie pakietowe".

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Nowatorska Klinika Medycyny Estetycznej premium, działającą w dziedzinie transplantacji włosów i trychologii, medycyny estetycznej, a także kosmetologii, chirurgii…
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki - wynagrodzenie zasadnicze od 1 stycznia 2025 r.

1 min czytania
Wynagrodzenia pielęgniarek – propozycja ministerstwa W poniższym artykule, który pochodzi z lipcowego wydania Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych zajmiemy się tematem związanym…
Komentarze