Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Dzień Położnej

1 min czytania
Aktualności

 

26 kwietnia 2006 roku podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Anna Gręziak uczestniczyła w obchodach Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki połączonych z 15 rocznicą powstania Warszawskiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych. Uroczystość odbyła się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

W uroczystości wzięły udział pielęgniarki i położne z całego kraju, a także Tomasz Zdrojewski Doradca Społeczny Prezydenta RP do spraw zdrowia, parlamentarzyści, przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia oraz władz Miasta Stołecznego Warszawy.
Wiceminister Anna Gręziak wręczyła pielęgniarkom i położnym odznaczenia resortowe „Za zasługi dla ochrony zdrowia”. Zapowiedziała również utworzenie 28 kwietnia br. Departamentu do spraw Pielęgniarek i Położnych w miejsce funkcjonującego dotychczas Biura, którego zadaniem będzie rozwiązywanie problemów dotyczących m.in. kształcenia pielęgniarek i położnych.

Ponadto w trakcie uroczystości przyznano następujące odznaczenia: „Zasłużeni dla Miasta Stołecznego Warszawy” – wręczała Aurelia Ostrowska, dyrektor Biura Polityki Zdrowotnej m.st. Warszawy, oraz „Zasłużeni dla samorządu pielęgniarek i położnych” – wręczała Elżbieta Buczkowska, prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych.

źródło informacji: Ministerstwo Zdrowia

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7912 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Lekarz przeprosił pielęgniarki. Oświadczenie.

1 min czytania
Prezes zarządu prywatnego podmiotu leczniczego przeprasza pielęgniarki, które poczuły się urażone treścią i formą komunikatu W dniu wczorajszym redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek…
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitale

Związek pielęgniarek za brakiem wyrównania zaległości finansowych wobec pielęgniarek.

4 min czytania
Przewodnicząca zakładowej organizacji pielęgniarek pisze na forum internetowym szpitala W artykule pt. Związek pielęgniarek podpisał porozumienie, przedstawiliśmy informację w zakresie zawartego porozumienia…
AktualnościPaństwowy egzamin pielęgniarek i położnych.Szkolenia pielęgniarek i położnych

Pielęgniarki- wyniki egzaminów specjalizacyjnych w 5 dziedzinach pielęgniarstwa.

2 min czytania
Sesja jesienna egzaminów pielęgniarek i położnych 19 września ruszyła jesienna sesja egzaminów państwowych pielęgniarek i położnych. Przed osobami przystępującymi do sprawdzianów wiedzy…
Komentarze