Mielcarek. Szuja i już ….

1 min czytania
Aktualności

…………………………………………….

.

Mielcarek. Szuja i już ….

.

Na Portalu Pielęgniarek i Położnych pod artykułem Brawo panie dyrektorze szpitala, któryś zwolnił pielęgniarkę naczelną bo ….. równocześnie była przewodniczącą izby pip! zamieszczono poniżej cytowany komentarz:

.

"Jestem zwykłą pielęgniarką z tzw "odcinka" pracującą na noce w święta, a jednocześnie przewodniczą jednego z organów działających przy OIpIP, jestem niestety rodzynkiem. Koleżanki są niestety aspołeczne, dużo mówią, a żadnej nie chcę się pracować społecznie, przyjeżdżać w dni wolne za free. Najchętniej by brały i narzekały za Izby, Związki itp, Pan Miecarek skłóca środowisko niestety, bo kiedyś w Izbach mu nie wyszło, Szuja i już". Koniec cytatu.

.

Otóż uroczyście informuję, że nie zmienię zdania w przedmiotowej sprawie. To sytuacja patologiczna i korupcjogennna, kiedy ta sama osoba pełni funkcję pielęgniarki naczelnej i przewodniczącej izby pip. Bez znaczenia są w tej sytuacji zasługi dla szpitala oraz dla samorządu pip tej konkretnej osoby. Bez znaczenia jest także okoliczność, że regulacje prawne nie zakazują takiego stanu rzeczy. Bez znaczenia dla mnie jest procedura, w przebiegu której zwoniono naczelną pielęgniarkę. Nie ma znaczenia kim ta osoba jest. Chodzi o to, że dyrektor poprzez swoją decyzję zwrócił uwagę na poważny problem. I ma rację. Myślę, że przedstawiłem na Portalu zasadną argumentację w omawianej kwestii. 

Szkoda, że cytowany komentarz nie zawiera żadnych merytorycznych argumentów za lub przeciw mojemu stanowisku. Tak jak to często bywa z komentarzami na Portalu. Ważne jest, że "bo kiedyś w Izbach mu nie wyszło". Potwierdzam. Przegrałem wybory na przewodniczącego izby pip. 7 lat temu.

Przypomina mi się jak wezwał kiedyś mojego ojca I sekretarz organizacji zakładowej PZPR. Spytał dlaczego nie chce iść na pochód pierwszomajowy. Ojciec przedstawił swoje argumenty. I usłyszał:

A komunistyczny chleb Pan je?

.

Pozdrawiam autora komentarza i użytkowników Portalu

Mariusz Mielcarek

.

.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7906 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitale

Podwyżki dla pielęgniarek – minister w sejmie nic nie powie, ale napisze.

2 min czytania
Sejm o ustawie o najniższych wynagrodzeniach zasadniczych w podmiotach leczniczych Sejmowa Komisja Finansów Publicznych w dniu 30 sierpnia 2023 roku. Poseł Krystyna…
Aktualności

Dla kogo jest prywatne ubezpieczenie zdrowotne?

2 min czytania
W dzisiejszych czasach zdrowie jest jednym z najcenniejszych skarbów, którymi dysponujemy. W związku z tym, prywatne ubezpieczenie zdrowotne staje się coraz bardziej…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. 65–70 PLN netto/godz.

1 min czytania
Oferta odmienna od innych… W dniu dzisiejszym publikujemy kolejna ofertę pracy skierowaną do osób wykonujących zawód pielęgniarki. Ta oferta jest odmienna od innych…
Komentarze