Miesięcznik Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych – Izba Okręgowa prosi o wyjaśnienia Izbę Naczelną – Naczelna Izba przedstawia swoją wersję

2 min czytania
Aktualności

 

      

      

 

Szanowna Pani Prezes,

w nawiązaniu do pisma z Ministerstwa Zdrowia z dn. 13.10.2016 r. (PPK.0762.16.2016.JS), otrzymanego w dniu 20.10.2016 r., oraz pisma z dn. 19.10.2016 r. (NIPIP-DM0025.221.2016) zwracam się z prośbą o wyjaśnienie sytuacji opisanej przez Panią Beatę Cholewkę – Dyrektor Departamentu Pielęgniarek i Położnych. W piśmie swym wskazuje, iż Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych omówiła i zaakceptowała komunikat oraz planowane przez Ministerstwo Zdrowia działania w sprawie wykonywania przez personel pielęgniarski i położniczy zadań wynikających z procesu leczenia i realizacji zleceń lekarskich.

Informacja ta jest sprzeczna za Stanowiskiem nr 2 Prezydium Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych z dn. 01.09.2016 r. W związku z powyższym bardzo proszę o udzielenie wyjaśnienia celem przedstawienia go członkom Warszawskiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych.

Z poważaniem

mgr Elżbieta Madajczyk

Przewodnicząca Warszawskiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych

 


 

Naczelna Izba pisze wyjaśnienia do Okręgowej Rady

 

NIPIP-NRPIP-DM.0021.210.2016. TK Warszawa, dnia 27.10. 2016 r.
 

Pan/i Przewodniczący/a 

Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych

Szanowni Państwo!
W związku z odpowiedzią Pani Beaty Cholewki, Dyrektor Departamentu Pielęgniarek i Położnych, na stanowisko Nr 2 Prezydium Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych z dnia 1 września 2016 r. dotyczące treści Komunikatu w sprawie wykonywania przez pielęgniarki i położne zadań wynikających z procesu leczenia i realizacji zleceń lekarskich, w tym podawania leków różnymi drogami, wyjaśniam, co następuje. Nie ukrywam, że dużym zaskoczeniem była odpowiedź Pani Beaty Cholewki uzasadniająca motywy powstania Komunikatu Ministerstwa Zdrowia. Z przykrością stwierdzam, że informacja zawarta w piśmie niestety mija się z prawdą, ponieważ podczas spotkania z Panią Dyrektor zasugerowano jedynie wystąpienie do dyrektorów podmiotów leczniczych z pismem, które zmobilizuje pracodawców do podjęcia działań eliminujących postępowanie lekarzy niezgodne z obowiązującym prawem. Nie było akceptacji dla planowanych działań w takiej formie, jaka wyszła w postaci Komunikatu i konieczności przeszkolenia wyłącznie pielęgniarek i położnych, czego wyrazem było podjęte w tej sprawie stanowisko.
Czytaj dalej…

 

Zobacz więcej artykułów z najnowszego numeru Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych

 
Zobacz także:
Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7391 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościPaństwowy egzamin pielęgniarek i położnych.

3,5 tys. pielęgniarek i położnych uzyskało tytuł specjalisty.

2 min czytania
Pielęgniarki – państwowy egzamin specjalizacyjny Portal Pielęgniarek i Położnych na bieżąco przekazuje informacje na temat wyników egzaminów specjalizacyjnych z różnych dziedzin pielęgniarstwa….
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Pensja podstawowa pielęgniarek według związków zawodowych.

3 min czytania
Tabela zaszeregowania pielęgniarek i położnych według protestujących medyków Protestujący medycy w dniu 9 września 2021 roku przekazali ministrowi zdrowia projekt siatki płac…
AktualnościNowa siatka płac

Podział pielęgniarek na grupy według protestujących medyków.

3 min czytania
Nowy podział pielęgniarek i położnych według protestujących medyków – projekt z dnia 13 października 2021 roku Można przyjąć z ogromnym zdumieniem informacje,…
Komentarze