Miesięcznik Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych nr 2/2016 – Pielęgniarko! Irlandia czeka na Ciebie

4 min czytania
AktualnościPielęgniarki w Anglii.
Miesięcznik Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych nr 2/2016 – Pielęgniarko! Irlandia czeka na Ciebie

 

 

Pielęgniarko! Irlandia czeka na Ciebie

 

Jeśli zastanawiasz się nad rozwojem swojej kariery zawodowej za granicą, to Irlandia jest doskonałym krajem, który powinno się wziąć pod uwagę. Polacy jako obywatele Unii Europejskiej już od 2004 roku mogą legalnie pracować w Irlandii. Wiele osób skorzystało już z tej możliwości. Irlandia to przyjazny kraj, a ludzie mają mentalność podobną do polskiej.

Irlandia jest też doskonałym krajem dla osób przenoszących się z dziećmi, ponieważ wszystkie osoby mieszkające w Irlandii i posiadające dzieci otrzymują od państwa Child Benefit (nazywany także Child Allowance). Przysługuje on rodzicom oraz opiekunom dzieci poniżej 16 roku życia lub do 18 roku życia, jeśli dziecko kształci się w pełnym wymiarze godzin albo jest niepełnosprawne. Rodzice bliźniaków otrzymują 1,5 stawki Child Benefit na każde z bliźniąt. Dla trojaczków i ciąż mnogich wypłacana jest podwójna stawka na każde dziecko. Zasiłek na dziecko od 2016 r. wynosi 140 euro miesięcznie na każde dziecko.

Aby myśleć o pracy w Irlandii jako pielęgniarka/pielęgniarz, należy spełniać kilka warunków. Niezbędne jest wykształcenie wyższe pielęgniarskie, aby z łatwością zarejestrować się w izbach pielęgniarskich, oraz znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiającym swobodną komunikację.

Szczególnie poszukiwane są pielęgniarki, które mają doświadczenie w geriatrii lub chciałyby rozwijać się i kształcić w tym kierunku. Jednak szpitale poszukują także kandydatów z doświadczeniem na oddziale intensywnej terapii i bloku operacyjnym.

Irlandia oferuje pielęgniarkom przenoszącym się z Polski rewelacyjne zarobki, pakiet relokacyjny, stałą umowę o pracę oraz doskonałe zaplecze szkoleniowe. To idealna lokalizacja dla osób, które chcą rozpocząć pracę w nowoczesnych ośrodkach, gdzie zauważa się i docenia zaangażowanie w wykonywanie codziennych obowiązków.

Średnie wynagrodzenie wynosi €18-20 na godzinę dla zarejestrowanych pielęgniarek. Istnieje też możliwość podjęcia pracy w trakcie rejestracji w tzw. Programie Pre registered nurse ze stawką €12-14 na godzinę. Dodatkowo irlandzcy pracodawcy oferują pielęgniarkom pokrycie kosztów rejestracji w izbach pielęgniarskich (€495) oraz kosztów przelotu z Polski do Irlandii. Pielęgniarki mają również zapewnione zakwaterowanie na okres początkowy oraz możliwość skorzystania z pakietu relokacyjnego na start.

Dla większości osób zmiana pracy wiąże się ze stresem i stanowi niemałe wyzwanie. Gdy dodamy do tego zmianę kraju i nowe otoczenie, zdajemy sobie sprawę, jak trudna próba nas czeka.

Pracownicy PCQ Recruitment wiedzą o tym i dlatego towarzyszą kandydatom na każdym kroku. PCQ Recruitment to międzynarodowa firma o ugruntowanej pozycji na rynku pracy, od kilku lat specjalizująca się w relokacji pielęgniarek z Polski do Irlandii.

Współpraca z każdym kandydatem rozpoczyna się od stworzenia profesjonalnego CV, po czym następuje przygotowanie językowe do rozmowy z przyszłym pracodawcą i koordynacja rejestracji w NMBI (Nursing and Midwifery Board of Ireland – irlandzka izba pielęgniarska), a kończy na odbiorze z lotniska oraz wsparciu na dalszych etapach. Kandydaci, którzy podjęli pracę w Irlandii, chętnie dzielą się z konsultantami swoimi wrażeniami i spostrzeżeniami. Kiedy w ich pracy lub życiu dzieje się coś niepokojącego, nie wahają się prosić o pomoc PCQ, bo wiedzą, że zawsze mogą na nią liczyć. Główna siedziba firmy znajduje się w Irlandii – w Dublinie, co daje kandydatom duże poczucie bezpieczeństwa i pewność, że w każdej chwili mogą udać się do biura PCQ Recruitment.

Należy pamiętać, że współpraca z PCQ Recruitment nie wiąże się z żadnymi zobowiązaniami finansowymi. Po pozytywnym przejściu procesu rekrutacji podpisuje się umowę – bezpośrednio z pracodawcą. PCQ Recruitment nie pobiera żadnej prowizji na żadnym etapie współpracy z nowym pracownikiem. Oferty są dopasowywane indywidualnie do kandydatów. Zespół PCQ dokłada wszelkich starań, aby zarówno pracodawca, jak i kandydat byli zadowoleni ze współpracy.

Już od pierwszego kontaktu z kandydatami konsultanci PCQ starają się pozyskać informacje o ich preferencjach związanych z przyszłą pracą. Ważne są preferencje kandydata dotyczące lokalizacji, wielkości ośrodka oraz gotowości do wyjazdu. Na tej podstawie opracowywana jest ścieżka działania. Rozpoczyna się praca nad CV, przygotowanie językowe oraz symulacje rozmowy kwalifikacyjnej.

Na stronie internetowej www.pcqnursing.pl można znaleźć ciekawe materiały językowe, dotyczące zagadnień związanych z pracą pielęgniarki/pielęgniarza w domu opieki i szpitalu. Opracowania te są pomocne w odświeżaniu i utrwalaniu języka medycznego. PCQ udostępnia dodatkowe materiały do nauki języka angielskiego oraz umożliwia ćwiczenia językowe. Ma to pomóc w przełamaniu bariery w mówieniu oraz w monitorowaniu własnych postępów.

Po tym etapie kandydat jest gotowy do spotkania z pracodawcą (face to face lub przez Skype’a). W przypadku pozytywnego rozpatrzenia kandydatury (kilka dni po rozmowie) pracodawca przesyła ofertę pracy (tzw. Job Offer Letter), którą należy podpisać, jeśli warunki odpowiadają kandydatowi. Następnie kandydat musi skompletować odpowiednie dokumenty dla pracodawcy. Po weryfikacji nie pozostaje nic innego, jak ustalić datę przylotu do Irlandii. Z lotniska kandydaci są odbierani przez pracodawcę lub przez pracowników PCQ Recruitment i odwożeni do wcześniej przygotowanego miejsca zakwaterowania. Wszystko jest zorganizowane w taki sposób, aby do minimum obniżyć stres i aby kandydaci czuli pełne wsparcie, a w przypadku jakichkolwiek problemów mieli do kogo zwrócić się o pomoc.
 

PCQ Recruitment

[email protected]

tel.: 797 812 057

 

Zobacz więcej artykułów z najnowszego numeru Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych

 

 

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8236 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościGazeta Pielęgniarek i Położnych

Ministerstwo obiecuje pielęgniarkom z grupy 6 podstawę w wysokości ponad 9 tys. złotych. Od kiedy?

1 min czytania
Szacunkowe dane w sprawie płac W artykule opublikowanym w majowym wydaniu Gazety Pielęgniarek i Położnych przytaczamy dalszy ciąg wypowiedzi wiceministra zdrowia, która…
Aktualności

Pielęgniarki - to żenujące i przykre zarazem.

3 min czytania
Pielęgniarka – czy jakaś władza może skontrolować te zarobki? Nie milkną echa artykułów redakcyjnych pielegniarki.info.pl o zarobkach działaczy w izbach pielęgniarskich. W…
Aktualności

Pielęgniarka naczelna zwolniona w trybie natychmiastowym.

2 min czytania
Dyrektor w piśmie do pielęgniarki naczelnej o zwolnieniu nie podał żadnej informacji o jego przyczynach… Portal slu24.pl informuje, że dyrektor lublinieckiego szpitala,…
Komentarze