Minister zdrowia Ewa Kopacz została uznana w sondzie przeprowadzonej wśrod posłów RP za najgorszego ministra obecnego rządu. Mnie ten fakt nie dziwi, skoro podpisała porozumienie z paniami w czepkach i nie dotrzymła jego zapisów. Minister zdrowia. Minister kraju w UE.

1 min czytania
1:20Aktualności
Minister zdrowia Ewa Kopacz została uznana w sondzie przeprowadzonej wśrod posłów RP za najgorszego ministra obecnego rządu. Mnie ten fakt nie dziwi, skoro podpisała porozumienie z paniami w czepkach i nie dotrzymła jego zapisów. Minister zdrowia. Minister kraju w UE.

.

MZ i Departament Pielęgniarek i Położnych w dniu 15 czerwca 2010 roku, zaproponowało aby "w szpitalu jedna pielęgniarka lub położna obejmowała opieką w ciągu jednej zmiany nie więcej niż 20 pacjentów".

Taka propozycja uregulowania kwestii obsady pielegniarskiej w szpitalach wywołała sprzeciw środowiska zawodowego pielęgniarek i położnych.

Redakcja Portalu i Gazety Pielęgniarki i Położnej uznała powyższą propozycję MZ za ogromny wkład w rozwój właściwie nie tylko polskiego, ale światowego pielęgniarstwa! Natomiast użytkownicy Portalu i Gazety Pielęgniarki i Położnej w konkursie na nazwę dnia 15 czerwca, dnia w którym  MZ zaproponowało aby "w szpitalu jedna pielęgniarka lub położna obejmowała opieką w ciągu jednej zmiany nie więcej niż 20 pacjentów, dzień ten ogłosili – DNIEM OPIEKI EKSPERYMENTALNEJ

Natomiast w Porozumieniu Kopacz – panie w czepkach zapisano, że "Projekt rozporządzenia Ministra Zdrowia, zmieniającego rozporządzenie  w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia szpitalnego (z dnia 14 czerwca 2010 roku) zostanie przez Ministra Zdrowia, zweryfikowany i zmieniony dla zapewnienia wysokiego poziomu opieki szpitalnej nad pacjentami. Przedmiotowa zmiana rozporządzenia wejdzie w życie w sierpniu 2010 roku."

Dziś jest 20 grudnia 2010 roku. Zmiana rozporządzenie nie nastąpiła.

Minister zdrowia Ewa Kopacz nie dotrzymuje podpisanego porozumienia. 

Wnioski nasuwają sie same . . . 

Zastanawiający ale jakże znamienny jest jeszcze jeden fakt, w powyższej sprawie strona internetowa OZZPiP . . . milczy.

Ale od początku na Portalu pisałem, że  w tym porozumieniu nie najważniejsza jest treść, merytoryczny jego poziom, ale czas podpisania oraz zdjęcia z uroczystości podpisania. Nacieszmy się jeszcze nimi raz . . .

Mariusz Mielcarek

 

 

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7917 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki w punkcie pobrań. Od 9 tys. PLN brutto.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Resort nad morzem w Jarosławcu zatrudni dwie pielęgniarki. Zakres obowiązków: Praca w przychodni POZ, w punkcie pobrań/ Praca…
Aktualności

Najczęstsze skutki uboczne radioterapii - zapobieganie, zarządzanie i poprawa jakości życia pacjentów

9 min czytania
Radioterapia jest jedną z podstawowych metod leczenia chorób nowotworowych. W terapii tej wykorzystuje się promieniowanie, które nie tylko działa destrukcyjnie na komórki…
AktualnościSzkolenia pielęgniarek i położnychUprawnienia pielęgniarekWymogi kwalifikacyjne w pielęgniarstwie

Izba pielęgniarek zdecydowała – te specjalizacje tylko dla magistrów.

2 min czytania
Warunki pracy pielęgniarek – czas nieprzerwanej pracy Uchwała Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych z dnia 19 września 2023 r. w sprawie rekomendacji…
Komentarze