Minister zdrowia pisze pismo. Pod nim umieszcza odręczny dopisek – "najważniejsza jest uczciwość". Zobacz pismo redakcji Ogólnopolskiej Gazety i Portalu Pielęgniarek i Położnych.

2 min czytania
AktualnościTzw. podwyżki dla pielęgniarek i położnych
Minister zdrowia pisze pismo. Pod nim umieszcza odręczny dopisek – "najważniejsza jest uczciwość". Zobacz pismo redakcji Ogólnopolskiej Gazety i Portalu Pielęgniarek i Położnych.

 

 

Minister zdrowia pisze pismo. Pod nim zamieszcza odręczny dopisek: 

 

 

 

 

                                      Pan 
                                      prof. dr hab. n. med. Marian Zembala
                                      Minister Zdrowia

 

W piśmie nr BP-P.0620.739.2015 z dnia 6.08.2015 roku, skierowanym do środowiska pielęgniarek i położnych w sprawie  "nieporozumienia zaistniałego w związku z publikacją na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia nieprawdziwych informacji”, Pan Minister dopisał odręcznie słowa:

„przepraszam z błąd techniczny. Wierzę że szczerość i uczciwość naszych działań jest najważniejsza”.

Słowa Pana Ministra o „uczciwości działań” w kontekście zaproponowanej przez resort zdrowia tzw. podwyżki płac w wysokości średnio 1 zł netto/godz., od września br., i to tylko dla pielęgniarek i położnych wykonujących zawód w szpitalach (pomijając osoby zatrudnione w POZ, DPS-ach, żłobkach, stacjach krwiodawstwa i krwiolecznictwa i stacjach sanitarno-epidemiologicznych), budzą co najmniej konsternację.

Po za dyskusją jest fakt, że zaproponowany przez Pański resort średni wzrost płac o 1 zł netto/godz. nie ma nic wspólnego z „uczciwością”, także tą społeczną, zwłaszcza kiedy wynagrodzenie lekarzy za jedną godzinę pracy w szpitalu wynosi ponad 100 zł (lekarzy poz jest systematycznie  podnoszone), i jest opłacane przez system, który podobno nie jest wstanie ponieść kosztów wyższych wynagrodzeń pielęgniarek i położnych.  

Zdecydowanie należy podkreślić, że zaproponowany wzrost płac średnio o 1 zł netto/godz., został odebrany przez polskie pielęgniarki i położne jako kontynuację  lekceważenia tej grupy zawodowej. Natomiast wywołane przez Pana Ministra słowo „uczciwość” w kontekście przedmiotowej sprawy brzmi jak fałszywa nuta i pobrzmiewa jak „nieuczciwość”! 

Pragnę podkreślić, że najważniejsza nie jest podniesiona przez Pana Ministra „uczciwość”, lecz „skuteczność” Pańskich działań prowadząca do rzeczywistego podniesienia płac pielęgniarek i położnych. 

                                                                                                                  Mariusz Mielcarek

 

 

Zobacz oryginał pisma do ministra zdrowia redakcji Ogólnopolskiej Gazety i Portalu Pielęgniarek i Położnych – tutaj (kliknij).

 

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8005 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościSzkolenia pielęgniarek i położnychUprawnienia pielęgniarek

Pielęgniarka ze specjalizacją ma uprawnienie do pielęgnowania chorego z centralką. Poważnie?

1 min czytania
Szkolenie specjalizacyjne pielęgniarek Celem szkolenia w dziedzinie pielęgniarstwa chirurgicznego jest przygotowanie pielęgniarki do samodzielnego wykonywania specjalistycznych świadczeń zdrowotnych w dziedzinie pielęgniarstwa chirurgicznego,…
AktualnościSklep Pielęgniarek i Położnych

Pomysły na prezent dla pielęgniarek i położnych. 20 - 50 zł.

1 min czytania
Prezenty dla personelu medycznego Wybór odpowiedniego prezentu to zawsze trudne zadanie. Jeśli szukasz podarunku dla bliskiej Ci pielęgniarki lub położnej to trafiłaś/eś…
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki ze związku OZZPiP o informacji, że 12 tys. PLN to wynagrodzenie osób z grupy 2.

3 min czytania
Związek pielęgniarek komentuje podawane podczas debaty sejmowej, informacje o zarobkach pielęgniarek Za portalem cowzdrowiu.pl podajemy treść wywiadu, którego udzieliły w sejmie przedstawicielki…
Komentarze