Ministerstwo zdrowia ogłosiło, które uczelnie będą prowadzić dofinansowane studia pomostowe. Studia dofinansowane w 2010 roku rozpocznie 8140 pielęgniarek oraz 1010 położnych. Studia te będzie prowadzić 56 uczelni na 70 posiadających uprawnienia do kształcenia pielęgniarek i położnych. Zobacz wykaz uczelni i liczbę studentów, którzy będą studiować na bezpłatnych studiach. Dobra wiadomość – studenci studiów dofinansowanych nie zapłacą za czesne ani jednej złotówki!

1 min czytania
AktualnościDofinansowane studia pomostoweStudia pomostoweStudia pomostowe - fikcyjne praktyki
Ministerstwo zdrowia ogłosiło, które uczelnie będą prowadzić dofinansowane studia pomostowe. Studia dofinansowane w  2010 roku rozpocznie 8140 pielęgniarek oraz 1010 położnych. Studia te będzie prowadzić 56 uczelni na 70 posiadających uprawnienia do kształcenia pielęgniarek i położnych. Zobacz wykaz uczelni i liczbę studentów, którzy będą studiować na bezpłatnych studiach. Dobra wiadomość – studenci studiów dofinansowanych nie zapłacą za czesne ani jednej złotówki!

 

WKRÓTCE OTWARCIE!

.

Zobacz wykaz uczelni . . .

 

Pielęgniarko! Pamiętaj, jeśli jesteś absolwentem pięcioletniego liceum medycznego to Twoje studia pomostowe, rozpoczynające się w roku akademickim 2010/2011 powinny trwać "dwa semestry lub 1.150 godzin". Prawo dopuszcza, że studia te mogą trwać dłużej, gdyż zapisano w rozporządzeniu: czas kształcenia "nie może być krótszy niż". Wobec powyższego podpisując umowę z uczelnią sprawdź na jakie studia się zapisujesz: na dwusemestralne czy dłuższe. Gdyby okazało się inaczej to użyj następującej argumentacji:

W warunkach prowadzenia dofinansowanych studiów pomostowych rozpoczynających się w 2010 roku zapisano, że "liczba semestrów kształcenia pielęgniarek i położnych nie może być większa niż minimum wynikające z ww. rozporządzenia Ministra Zdrowia".

 

.

Pozdrawiam i życzę rozpoczynającym w październiku studia powodzenia a tym, którzy w tym roku się nie załapali  na dofinansowane studia życzę realizacji planów w naborze wiosennym lub jesiennym w roku 2011.

Mariusz Mielcarek

P.S.

W dniu dzisiejszym tj. 17 września, pod wpływem komentarza nr 1, rozmawiałem z ZZPPMZ, organizatorem przetargu dla uczelni. Odpowiedź jest jednoznaczna. Dodatkowe opłaty dla studentów dofinansowanych studiów pomostowych – są NIELEGALNE!

Autorka komentarza nr 1 ma rację. Na stronie UZ pojawił się poniższy komunikat:

"Informujemy, że Uniwersytet Zielonogórski otrzymał dofinansowanie  z Ministerstwa Zdrowia na prowadzenie studiów pomostowych na kierunku Pielęgniarstwo w roku akademickim 2010/2011 na kształcenie 105 studentów pierwszego roku.

Kwota dofinansowania z Ministerstwa Zdrowia wynosi 1 900 zł na semestr, na osobę. Dopłaty studenta do pełnej opłaty semestralnej wynoszą:
    – 190 zł – w przypadku jednorazowej wpłaty z góry,
    – 150 zł i 106 zł – w systemie 2 rat,
    – 4 razy po 75 zł – w systemie 4 rat".

.

Proszę o zamieszczanie informacji z innych uczelni w sprawie dodatkowych opłat w komentarzach pod artykułem. Sprawę będę monitorować. Autorce komentarza nr 1 BARDZO DZIĘKUJĘ.

Mariusz Mielcarek

 

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

9408 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Pielęgniarki powinny mieć umiejętność zdystansowania się od pracy zawodowej.

1 min czytania
Pielęgniarka: czuję niemoc, zmęczenie Jedna z pielęgniarek napisała do nas poniższą wiadomość. „Mam 51 lat. Myślałam, że tylko ja tak mam: zmęczenie,…
Aktualności

Lekkie i wygodne torby bawełniane dla pielęgniarek i położnych.

1 min czytania
Torba do pracy dla pielęgniarek i położnych Codzienna praca pielęgniarki wymaga nie tylko wiedzy i zaangażowania, ale także praktycznych rozwiązań, które ułatwiają…
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowaWynagrodzenia pielęgniarek

Sąd badał czy pielęgniarki z większa wiedzą teoretyczną wykorzystują ją w praktyce zawodowej i przez to praca ich jest lepsza jakościowo.

2 min czytania
Jakie szpital przedstawił argumenty w obronie powyższej tezy? Czypielęgniarki z grupy 5 i 6 wykonują pracę o niższej jakości?Do jakich wniosków doszedł…
Komentarze