Ministerstwo zdrowia – pielęgniarka zarobi 8 347 PLN.

1 min czytania
AktualnościNowa siatka płac
Ministerstwo zdrowia – pielęgniarka zarobi 8 347 PLN.

Nowa siatka płac pielęgniarek

Na ostatnim posiedzeniu zespołu negocjacyjnego w sprawie wynagrodzeń w ochronie zdrowia, omawiano kwestię nowych współczynników pracy dla wszystkich medycznych grup zawodowych.

W zakresie zawodów pielęgniarki i położnej, ministerstwo zdrowia, przedstawiło poniższą propozycję. Obejmuje ona: współczynnik pracy, który ma obowiązywać od 1 lipca 2021 roku (nie od 1 grudnia), wynikające z tego najniższe wynagrodzenie zasadnicze oraz wynagrodzenie łączne wraz z pochodnymi. 

Pielęgniarka z tytułem zawodowym magister pielęgniarstwa albo położna z tytułem zawodowym magister położnctwa, która uzyskała tytuł specjalisty w dziedzinie pielęgniarstwa lub dziedzinie mającej zastosowanie w ochronie zdrowia:

– proponowany współczynnik pracy od lipca: 1,06
– najniższe wynagrodzenie zasadnicze na 1 lipca 2021 wg proponowanych współczynników: 5 478 zł
– wysokość łącznych wynagrodzeń z pochodnymi: 8 347 zł

Pielęgniarka albo położna, która uzyskała tytuł specjalisty w dziedzinie pielęgniarstwa lub dziedzinie mającej zastosowanie w ochronie zdrowia, albo pielęgniarka z tytułem zawodowym magister pielęgniarstwa albo położna z tytułem zawodowym magister położnictwa:

proponowany współczynnik: 0,81
– najniższe wynagrodzenie: 4 186 zł
– wysokość łącznych wynagrodzeń z pochodnymi: 6 292 zł

Pielęgniarka albo położna inna niż określona w lp. 7 i 8, która nie posiada tytułu specjalisty w dziedzinie pielęgniarstwa lub dziedzinie mającej zastosowanie w ochronie zdrowia:

– proponowany współczynnik: 0,73
– najniższe wynagrodzenie: 3 772 zł
– wysokość łącznych wynagrodzeń z pochodnymi: 5 509 zł

Zobacz także: 

Nowa siatka płac pielęgniarek – dodatek stażowy. 

Nowa siatka płac pielęgniarek – wynagrodzenie za nocki. 

​​​Mariusz Mielcarek 

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8992 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościPraktyka zawodowa

MZ - pielęgniarka zoperuje pacjenta.

2 min czytania
Pielęgniarka – chirurgiczna asysta lekarza Ministerstwo zdrowia w dniu 16 lipca 2021 roku, na stronie legislacja.gov.pl ogłosiło projekt rozporządzenia. Dotyczy on “specjalizacji…
AktualnościOferty pracy

9 tysięcy dla pielęgniarki. Dużo czy mało?

2 min czytania
Praca dla pielęgniarki – różne rodzaje umów W dniu wczorajszym redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych przedstawiła analizę ofert pracy zamieszczonych w…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarek – przegląd ogłoszeń.

2 min czytania
Praca dla pielęgniarek – wysokość wynagrodzeń w ofertach pracy Publikujemy przegląd ofert pracy dla pielęgniarek, zamieszczonych w Centralnej Bazie Ofert Pracy na…
Komentarze