Ministerstwo zdrowia: w ramach kursu specjalistycznego przeszkolimy bezpłatnie 4 800 pielęgniarek.

1 min czytania
AktualnościBezpłatne szkolenia dla pielęgniarek i położnych
Ministerstwo zdrowia: w ramach kursu specjalistycznego przeszkolimy bezpłatnie 4 800 pielęgniarek.

.

Szkolenia zostaną przeprowadzone w ramach projektu: Rozwój kwalifikacji i umiejętności kadry pielęgniarskiej w kontekście zmian epidemiologicznych będących następstwem starzejącego się społeczeństwa.

Czas realizacji projektu 01.05.2013 – 30.06.2015 roku.

Warość projektu: 19 000 000,00 PLN

W ramach projektu zostanie opracowany nowy program kursu specjalistycznego dla pielęgniarek w zakresie kompleksowej pielęgniarskiej opieki nad pacjentem z najczęstszymi schorzeniami wieku podeszłego (cukrzycą, chorobami układu krążenia, chorobami układu ruchu, chorobami układu nerwowego, chorobami układu oddechowego).

Natomiast przeszkolonych zostanie 4 800 pielęgniarek/pielęgniarzy w ramach kursu specjalistycznego w zakresie kompleksowej pielęgniarskiej opieki nad pacjentem z najczęstszymi schorzeniami wieku podeszłego.

Projekt będzie prowadzić Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych.

Minister zdrowia decyzję w powyższej sprawie wydał w dniu 31 lipca br.

O szczegółach będziemy informować na bieżąco.

Opracowano na podstawie "Planu działania na rok 2013 dla Priorytetu II  Rozwój zasobów ludzkich i potencjału adaptacyjnego przedsiębiorstw oraz poprawa stanu zdrowia osób pracujących w ramach PO KL".

Mariusz Mielcarek

 

Zobacz komentarze na facebooku

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8322 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Rekompensata dla pielęgniarek za różnicę w zarobkach.

1 min czytania
Poseł pisze w sprawie pielęgniarek do ministra zdrowia Interpelacja do ministra zdrowia w sprawie stawek wynagrodzeń dla pielęgniarek i położnych obowiązujących od…
AktualnościDodatki

Prokurator: pielęgniarki antydatowały wpisy COVID-19.

2 min czytania
Dyrektor szpitala: pielęgniarki rażąco naruszyły zasady prowadzenia dokumentacji medycznej Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych w dniu 9 września 2021 roku informowała…
Aktualności

Związek pielęgniarek o ryczałcie za udział w Białym Miasteczku.

1 min czytania
Uchwała nr 83/CI/2021Zarządu Krajowego Ogólnopolskiego Związku ZawodowegoPielęgniarek i Położnychz dnia 16.09.2021 r. w sprawie ustalenia zasad rekompensaty kosztów udziału członka OZZPiP w…
Komentarze