Ministerstwo zdrowia: w ramach kursu specjalistycznego przeszkolimy bezpłatnie 4 800 pielęgniarek.

1 min czytania
AktualnościBezpłatne szkolenia dla pielęgniarek i położnych
Ministerstwo zdrowia: w ramach kursu specjalistycznego przeszkolimy bezpłatnie 4 800 pielęgniarek.

.

Szkolenia zostaną przeprowadzone w ramach projektu: Rozwój kwalifikacji i umiejętności kadry pielęgniarskiej w kontekście zmian epidemiologicznych będących następstwem starzejącego się społeczeństwa.

Czas realizacji projektu 01.05.2013 – 30.06.2015 roku.

Warość projektu: 19 000 000,00 PLN

W ramach projektu zostanie opracowany nowy program kursu specjalistycznego dla pielęgniarek w zakresie kompleksowej pielęgniarskiej opieki nad pacjentem z najczęstszymi schorzeniami wieku podeszłego (cukrzycą, chorobami układu krążenia, chorobami układu ruchu, chorobami układu nerwowego, chorobami układu oddechowego).

Natomiast przeszkolonych zostanie 4 800 pielęgniarek/pielęgniarzy w ramach kursu specjalistycznego w zakresie kompleksowej pielęgniarskiej opieki nad pacjentem z najczęstszymi schorzeniami wieku podeszłego.

Projekt będzie prowadzić Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych.

Minister zdrowia decyzję w powyższej sprawie wydał w dniu 31 lipca br.

O szczegółach będziemy informować na bieżąco.

Opracowano na podstawie "Planu działania na rok 2013 dla Priorytetu II  Rozwój zasobów ludzkich i potencjału adaptacyjnego przedsiębiorstw oraz poprawa stanu zdrowia osób pracujących w ramach PO KL".

Mariusz Mielcarek

 

Zobacz komentarze na facebooku

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7273 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNormy zatrudnienia

Głos pielęgniarek o normach zatrudnienia.

2 min czytania
Trwa walka o przywrócenie czegoś, co nigdy nie weszło w życie… Stanowisko Prezydium Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych z dnia 5 października 2021 r….
AktualnościNowa siatka płac

Współczynniki pracy pielęgniarek– jest ważny kompromis.

4 min czytania
Obowiązująca tabela wynagrodzeń pielęgniarek i położnych jest niesprawiedliwa i dyskryminująca w zakresie podziału na grupy W dniu wczorajszym na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek…
AktualnościOferty pracy

Dodatkowa praca dla pielęgniarki. 82 godziny miesięcznie.

1 min czytania
Oferta pracy dodatkowej dla pielęgniarek Miejsce pracy: Chełm. Zakres obowiązków: Obsługa PEG, zmiana opatrunków przy PEG-u, odsysanie, zakładanie cewnika zewnętrznego. Rodzaj umowy:…
Komentarze