Ministerstwo zdrowia wydało oświadczenie w sprawie studiów pomostowych. "Dyplomy i świadectwa uzyskane w poprzednich systemach kształcenia pielęgniarek i położnych nie stracą ważności na terenie Polski. Ukończenie studiów pomostowych nie jest obowiązkowe"

1 min czytania
Aktualności

Wypełniając postanowienia ze spotkania Ministra Zdrowia, ze stroną społeczną przedstawicielami Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych oraz samorządu zawodowego środowiska pielęgniarek i położnych, które odbyło się w dniu 17 października 2006 roku, Minister Zdrowia podpisał 22 grudnia 2006 roku:

  
Oświadczenie w sprawie studiów zawodowych na kierunku pielęgniarstwo lub położnictwo przeznaczonych dla pielęgniarek i położnych posiadających świadectwo dojrzałości i będących absolwentami liceów medycznych oraz medycznych szkół zawodowych kształcących w zawodzie pielęgniarki i położnej 

Stanowisko w sprawie równoważności uprawnień zawodowych pielęgniarek i położnych


Komentarz redakcji Portalu Pielęgniarek i Położnych

Zastanawiające jest, że stanowisko w sprawie równoważności uprawnień zawodowych pielęgniarek i położnych odnosi się TYLKO do uprawnień zawodowych pielęgniarek i położnych po 5-letnich liceach zawodowych, 2 i 2,5 letniej szkole policealnnej oraz 3 letniej szkole pomaturalnej. Nie odnosi się natomiast do pielęgniarek i położnych, które uzyskały tytuł zawodowy licencjata.

Wobec powyższego należy zauważyć, że stanowisko ministerstwa zdrowia nie odnosi sie do kwestii uprawnień zawodowych pielęgniarek i położnych po 5-letnich liceach zawodowych, 2 i 2,5 letniej szkole policealnnej oraz 3 letniej szkole pomaturalnej w stosunku do uprawnień pielęgniarek i położnych, które uzyskały tytuł licencjata.

Przypadek? Ministerstwo coś ukrywa?

Mariusz Mielcarek

Zobacz również:

Uznawanie kwalifikacji w krajach UE i Polsce

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8271 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościGazeta Pielęgniarek i Położnych

Gazeta Pielęgniarek i Położnych - wydanie czerwiec 2024 r.

2 min czytania
Czerwcowe wydanie miesięcznika branżowego dla personelu pielęgniarskiego Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych każdego miesiąca trafia do ponad 500 szpitali w całej Polsce….
Aktualności

Wyczerpanie nerwowe

2 min czytania
W języku potocznym mówi się, że ktoś jest wyczerpany po ciężkim dniu w pracy, długiej podróży czy nieprzespanej nocy. Jednak nie zawsze…
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Odszkodowania dla pielęgniarek – wzór uzasadnienia pozwu.

3 min czytania
Uzasadnienie pozwu sądowego pielęgniarki przeciwko pracodawcy w sprawie nierównego traktowania w zatrudnieniu… W związku z licznymi zapytaniami do redakcji Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek…
Komentarze