Ministerstwo zdrowia wydało oświadczenie w sprawie studiów pomostowych. "Dyplomy i świadectwa uzyskane w poprzednich systemach kształcenia pielęgniarek i położnych nie stracą ważności na terenie Polski. Ukończenie studiów pomostowych nie jest obowiązkowe"

1 min czytania
Aktualności

Wypełniając postanowienia ze spotkania Ministra Zdrowia, ze stroną społeczną przedstawicielami Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych oraz samorządu zawodowego środowiska pielęgniarek i położnych, które odbyło się w dniu 17 października 2006 roku, Minister Zdrowia podpisał 22 grudnia 2006 roku:

  
Oświadczenie w sprawie studiów zawodowych na kierunku pielęgniarstwo lub położnictwo przeznaczonych dla pielęgniarek i położnych posiadających świadectwo dojrzałości i będących absolwentami liceów medycznych oraz medycznych szkół zawodowych kształcących w zawodzie pielęgniarki i położnej 

Stanowisko w sprawie równoważności uprawnień zawodowych pielęgniarek i położnych


Komentarz redakcji Portalu Pielęgniarek i Położnych

Zastanawiające jest, że stanowisko w sprawie równoważności uprawnień zawodowych pielęgniarek i położnych odnosi się TYLKO do uprawnień zawodowych pielęgniarek i położnych po 5-letnich liceach zawodowych, 2 i 2,5 letniej szkole policealnnej oraz 3 letniej szkole pomaturalnej. Nie odnosi się natomiast do pielęgniarek i położnych, które uzyskały tytuł zawodowy licencjata.

Wobec powyższego należy zauważyć, że stanowisko ministerstwa zdrowia nie odnosi sie do kwestii uprawnień zawodowych pielęgniarek i położnych po 5-letnich liceach zawodowych, 2 i 2,5 letniej szkole policealnnej oraz 3 letniej szkole pomaturalnej w stosunku do uprawnień pielęgniarek i położnych, które uzyskały tytuł licencjata.

Przypadek? Ministerstwo coś ukrywa?

Mariusz Mielcarek

Zobacz również:

Uznawanie kwalifikacji w krajach UE i Polsce

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8194 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościPraktyka zawodowaUprawnienia pielęgniarek

Pielęgniarka – w moim szpitalu zakresy obowiązków zostały podzielone na: podstawowe oraz dodatkowe.

3 min czytania
Pielęgniarka o podziale pielęgniarek, w jednym ze szpitali, ze względu na zakresy obowiązków… W artykule redakcyjnym Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych pt….
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychOrzecznictwo sądoweWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki - cały wyrok, w którym sąd uznał, że szpital miał prawo zróżnicować płace ze względu na wykształcenie.

2 min czytania
Sąd o wynagrodzeniach pielęgniarek W bieżącym numerze Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych publikujemy uzasadnienie do wyroku sądu z września 2023 roku w…
AktualnościPraktyka zawodowaUprawnienia pielęgniarek

Pielęgniarki – za jaką specjalizację płacić na danym oddziale?

2 min czytania
Dyskusja na pielegniarki.info.pl – za jaką specjalizację płacić pielęgniarce na konkretnym oddziale? W ostatnim czasie doszło do kilku wypowiedzi w sprawie specjalizacji…
Komentarze