Mój zakład pracy dzieląc nie swoje pieniądze, lecz rządowe przyznane z budżetu państwa na podwyżkę, bierze pod uwagę oprócz wykrztałcenia, kursów, specjalizacji itp. również staż pracy, ale tylko w dziedzinie swojej specjalności.

1 min czytania
Aktualności

Mam 23 lat pracy jako pielęgniarka w państwowej słuzbie zdrowia i 1 rok na oddziale reumatologii. Mój zakład pracy dzieląc nie swoje pieniądze, lecz rządowe przyznane z budżetu państwa na podwyżkę dla pracowników służby zdrowia,bierze pod uwagę oprócz wykrztałcenia, kursów, specjalizacji itp. również staż pracy, ale tylko w dziedzinie swojej specjalności. Okazało się, że 1 rok to brzmi mało, by nie powiedziec bardzo mało. Za ten fakt dostałam mniej punktów niz na to zasługuję. Czy zakład ma prawo zaniżać mi staż pracy, traktować jak nowicjuszkę, czy ma prawo przymykać oczy na moje doswiadczenie w szerszym zakresie, aniżeli tylko w reumatologii? W końcu nie są to fundusze z budżetu firmy, lecz przecież z budżetu kraju, a ja dla tego kraju przepracowałam juz 24 lata a nie 1rok.


Odpowiedź redakcji Portalu Pielęgniarek i Położnych

Zakład pracy ma prawo do kształtowania polityki wynagradzania pracowników, a ta powinna opierać się na rzetelnych i obiektywnych przesłankach. Musi być zapisana w regulaminie wynagradzania pracowników.

Kwestię, którą Pani porusza podejmowaliśmy wielokrotnie na stronach Portalu. To nieprecyzyjne zapisy ustawy podwyżkowej powodują rozgoryczenie i wściekłość znacznej części osób 'obdarowanych’ październikowymi podwyżkami. Pani sprawa jest tego znakomitym przykładem. Ta ustawa ma podstawową wadę: nie gwarantuje 30 % wzrostu płacy każdego pracownika. To średnia.

Pozdrawiam i dziękuję za korespondencję.

Mariusz Mielcarek

Zobacz także:

Informator Portalu Pielęgniarek i Położnych – Podwyżki 2006 – Przewodnik po ustawie o podwyżkach w ochronie zdrowia.

 

 

 

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7694 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Związek pielęgniarek zbiera podpisy.

3 min czytania
Związek pielęgniarek organizatorem konferencji prasowej W dniu dzisiejszym odbyło się posiedzenie zarządu regionów, w trybie nadzwyczajnym. Na posiedzeniu gościliśmy zaprzyjaźnione reprezentacje związkowe…
Aktualności

Wszywka alkoholowa Warszawa - leczenie choroby alkoholowej, czy to możliwe

4 min czytania
Choroba alkoholowa rozwija się stopniowo. To proces, w którym jednostka ma coraz mniejszą kontrolę nad własnym życiem. To proces, który stopniowo odbiera…
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Związek pielęgniarek: różnice w grupach zbliżą się do 600 PLN.

3 min czytania
Związek pielęgniarek zbiera podpisy pod ustawą dyskryminującą pielęgniarki Radio.lublin.pl w dniu 21 marca 2023 roku informowało: Ruszyła zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem…
Komentarze