MZ pisze do Prezesa Naczelnej Izby PiP w sprawie stanowiska samorządu zawodowego w zakresie "czynności samodzielnie wykonywane" oraz "wykaz dziedzin pielęgniarstwa w których miałoby się odbywać kształcenie podyplomowe".

1 min czytania
AktualnościNowelizacja ustawy o zawodach pielęgniarki i położnej
MZ pisze do Prezesa Naczelnej Izby PiP w sprawie stanowiska samorządu zawodowego w zakresie "czynności samodzielnie wykonywane" oraz "wykaz dziedzin pielęgniarstwa w których miałoby się odbywać kształcenie podyplomowe".
MINISTERSTWO ZDROWIA
DEPARTAMENT
PIELĘGNIAREK I POŁOŻNYCH

Warszawa, 1 lipca 2009 r.

MZ-PP-6451-3499-9/EM/09
 

  Pani
Elżbieta Buczkowska
Prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych

 

W związku z trwającymi pracami legislacyjnymi nad projektem ustawy o zawodach pielęgniarki i położnej oraz projektami aktów wykonawczych z nią związanych, zwracam się z uprzejmą prośbą o wskazanie, w formie wytycznych, postulatów samorządu zawodowego pielęgniarek i położnych dotyczących treści aktów wykonawczych. Powyższa, ponowna prośba dotyczy w szczególności rozporządzeń, które mają zostać wydane na podstawie art. 6 (czynności samodzielnie wykonywane) oraz art. 82 ust. 2 (wykaz dziedzin pielęgniarstwa w których miałoby się odbywać kształcenie podyplomowe) projektowanej ustawy.
Należy podkreślić, że intencją Ministerstwa Zdrowia jest wykorzystanie przy projektowaniu ww. aktów wykonawczych w jak najszerszym zakresie doświadczeń z obszaru wykonywania zawodu pielęgniarki i położnej, nad którymi nadzór prowadzi samorząd zawodowy pielęgniarek i położnych.

 

(-) Beata Cholewka
Dyrektor
Departamentu Pielęgniarek i Położnych

 

Zobacz:

NOWOŚĆ – Dyskusje na Portalu według działów:

Wartościowanie stanowisk pracy w pielęgniarstwie

Nowelizacja ustawy o zawodach pielęgniarki i położnej

Aktualności według działów – Nowelizacja ustawy o zawodach pielęgniarki i położnej

 

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7244 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościDodatki

Sejm - świadczenie pieniężne dla pielęgniarek.

2 min czytania
Pielęgniarki – dyskusja w sejmie o dodatkach Posiedzenie plenarne sejmu w dniu 8 grudnia 2021 roku. Poseł Jan Szopiński: Panie Marszałku! Wysoka…
AktualnościZakażone pielęgniarki

Zakażone pielęgniarki - najnowsze dane ministerstwa.

1 min czytania
Bieżące informacje o zakażonych pielęgniarkach Ministerstwo zdrowia udostępniło nowe dane dotyczące zakażeń koronawirusem personelu medycznego od początku pandemii do 6 grudnia 2021…
Aktualności

Zachęty dla pielęgniarek w wieku emerytalnym.

3 min czytania
Zespół Trójstronny o pielęgniarkach i położnych Jak zwiększyć wykorzystanie potencjału zawodowego pielęgniarek i położnych w obszarze obowiązujących rozwiązań prawnych – to główny przedmiot…
Komentarze