Na pielęgniarkę wpłynęła skarga do MZ i NFZ.

2 min czytania
AktualnościOrzecznictwo sądowe
Na pielęgniarkę wpłynęła skarga do MZ i NFZ.

Pacjent opisał postępowanie pielęgniarki w SOR

Portal kronikatygodnia.pl opisał w dniu 9 maja 2023 roku sposób postępowania pielęgniarki wykonującej praktykę zawodową na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.

Z artykułu wynika, że na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym pacjent spędził kilka godzin. Gdy prosił o pomoc, jedna z pielęgniarek dawała mu do zrozumienia, że nic tu po nim. W końcu sam doprosił się lekarza o zbadanie. Wtedy okazało się, że ma ostre zapalenie płuc. – Gdybym w ciągu godziny został przyjęty, miałbym większe szanse na wyzdrowienie – żali się pacjent, który 11 dni spędził w szpitalu. Ma żal do pielęgniarki, która ignorowała jego prośby, żeby go przyjęto.

Portal cytuje słowa pacjenta:

„Do młodszej, wykonującej elektroniczną rejestrację pacjentów, nie mam najmniejszych zastrzeżeń, sprawa dotyczy starszej pani, która na dzień dobry zapytała mnie, co ja tutaj robię z grypą? – relacjonuje nasz czytelnik. – Na nic się zdały tłumaczenia, że ja nie chciałem, że lekarz się uparł, że nigdzie w szpitalach nie ma miejsca. Pani wiedziała swoje i z łaską kazała mi się zarejestrować”.

Redaktor Leszek Wójtowicz cytuje w przedmiotowym artykule dalszą relację pacjenta:

„Gdy brat, który był ze mną w szpitalu, powiedział do pielęgniarki, że wyraźnie jest napisane, że czas oczekiwania w stanie średnim to godzina, odpowiedziała mu z sarkazmem: „Może kiedyś tak było, ale nie teraz” – mówi zamościanin. – W międzyczasie można było zaobserwować stosunek tej pani do przychodzących pacjentów: władczy, podniesiony głos, zero empatii, pretensja do pacjenta, że czegoś nie ma. Podczas prowadzonych głośno telefonicznych rozmów można było również zapoznać się z planowanym wieczornym posiłkiem oraz innymi faktami z prywatnego życia tej pani. Podczas tych rozmów, o dziwo, pani była miła. Moje wielokrotne prośby, żeby poprosić lekarza, bo bardzo ze mną źle, spełzły na niczym”.

Pacjent ma pretensje, że pielęgniarka postawiła diagnozę

W dalszej części artykułu zacytowano pacjenta, który wyraża następującą opinie:

„Chodzi mi o to, żeby ta pani nikogo więcej nie potraktowała tak jak mnie. Nie może być tak, że pani pielęgniarka sama stawia diagnozę i decyduje, czy ktoś potrzebuje pomocy, czy ma wracać do domu”.

Autor artykułu informuje także, że skarga w przedmiotowej sprawie trafiła nie tylko do dyrekcji szpitala, ale też do Ministerstwa Zdrowia i NFZ.

Zobacz więcej informacji w sprawie w artykule pt. „Byłem pacjentem niemile widzianym” – skarży się na SOR mieszkaniec Zamościa.

źródło: kronikatygodnia.pl

Komentarz redakcji Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych

Pacjent opisał zachowanie i sposób postępowania pielęgniarki… Z wydawaniem wyroków należy poczekać na stanowisko pielęgniarki, która udzielała świadczeń zdrowotnych temu pacjentowi.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 3.5 / 5. Ilość głosów: 23

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7787 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNormy zatrudnienia pielęgniarek i położnych

Izba pielęgniarek pisze zadziwiające stanowisko.

3 min czytania
Decydenci mają nowe pomysły w kwestii norm zatrudnienia pielęgniarek a izba pielęgniarek pisze stanowiska – zdumiewające Na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek i Położnych…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Wynagrodzenie za wyższe wykształcenie 400 PLN większe.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Miejsce pracy: Nowy Dwór Mazowiecki Zakres obowiązków: Opieka nad pacjentami zakładu. Rodzaj umowy: Umowa o pracę na okres…
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki – poseł walczy o ich płace. Zapomniał o jednym.

4 min czytania
W sejmie o wynagrodzeniach pielęgniarek Posiedzenie sejmu w dniu 25 maja 2023 roku. Wicemarszałek Ryszard Terlecki: Przystępujemy do kolejnego pytania. Posłowie Dariusz…
Komentarze
×
Aktualności

Współczesne wyzwania i kierunki rozwoju nowoczesnego pielęgniarstwa