Na stronach NASZEGO PORTALU zamieściliśmy pierwszy numer internetowego kwartalnika "Nowoczesne Pielęgniarstwo i Położnictwo", który jest adresowany do pielęgniarek i położnych zainteresowanych zgłębianiem problematyki związanej z wykonywanym zawodem.

1 min czytania
Aktualności

 

Modern Nursing and Obstetrics

Nowoczesne Pielęgniarstwo i  Położnictwo

Czasopismo Internetowe Pielęgniarek i Położnych

Słowo wstępu od Redaktora


Współczesne pielęgniarstwo i położnictwo to dynamicznie rozwijające się dyscypliny stojące na pograniczu nauk humanistycznych i medycznych, wymagające ustawicznego dokształcania i pogłębiania wiedzy, która służy jak najlepszemu sprawowaniu opieki nad pacjentem i jego środowiskiem.

XXI wiek zdominowany jest zdobyczami współczesności, takimi jak np. Internet, który stanowi dużą konkurencję dla tradycyjnych środków masowego przekazu. Coraz powszechniejszy i łatwiejszy dostęp do bogatych zbiorów internetowych nasunął pomysł powołania pierwszego polskiego internetowego czasopisma dla pielęgniarek i położnych w celu połączenia nowoczesności w nauce i tradycyjnej wiedzy dla rozwoju współczesnego pielęgniarstwa i położnictwa.

Tematyka prezentowanego pierwszego numeru jest bardzo różnorodna, ukazująca wieloaspektowość pielęgniarstwa i położnictwa, świadcząca jak rozległym terenem badawczym są obie dyscypliny i jak wiele tematów można poruszać na jego łamach, począwszy od zagadnień teoretycznych poprzez umiejętności współpracy członków zespołu interdyscyplinarnego do problematyki praktycznego wykonywania zawodu.

Oddając do rąk Państwa pierwszy numer żywimy nadzieję, że spotka się on z zainteresowaniem i życzliwością a także, iż następne numery będziemy tworzyć razem, wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, a także zgodnie z Państwa zainteresowaniami.

Zapraszamy wszystkie chętne i aktywne osoby do dzielenia się swymi opiniami, spostrzeżeniami dotyczącymi pielęgniarstwa i położnictwa, prezentowania wyników swych badań, dociekań naukowych, sugestiami dotyczącymi poprawy czy doskonalenia pracy pielęgniarek i położnych.


Redaktor Naczelny Czasopisma „Nowoczesne Pielęgniarstwo i Położnictwo”

dr n. hum., mgr pielęgniarstwa Małgorzata Lesińska-Sawicka

Nowoczesne Pielęgniarstwo i Położnictwo

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7912 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościPielęgniarki w liczbach.Szkolenia pielęgniarek i położnych

Wzrasta liczba pielęgniarek specjalistek w dziedzinie pielęgniarstwa chirurgicznego.

1 min czytania
Ponad 193 tys. pielęgniarek specjalistek czynnych zawodowo Według danych prezentowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia, w 2022 roku ponad 193 tys. pielęgniarek i…
Aktualności

Jak dbać o skórę problematyczną z niedoskonałościami?

2 min czytania
Wiele osób ma kompleksy z powodu stanu swojej skóry. Naprawdę jest niewiele kobiet czy mężczyzn, którzy mogą pochwalić się piękną i zdrowo…
Aktualności

Lekarz przeprosił pielęgniarki. Oświadczenie.

1 min czytania
Prezes zarządu prywatnego podmiotu leczniczego przeprasza pielęgniarki, które poczuły się urażone treścią i formą komunikatu W dniu wczorajszym redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek…
Komentarze