Naczelna Rada PiP uchwaliła stanowisko w sprawie konieczności przekazywania raportów pielęgniarskich w formie ustnej. I wystosowała je do ministerstwa zdrowia. Zobacz odpowiedź.

1 min czytania
AktualnościRaport pielęgniarski.
Naczelna Rada PiP uchwaliła stanowisko w sprawie konieczności przekazywania raportów pielęgniarskich w formie ustnej. I wystosowała je do ministerstwa zdrowia. Zobacz odpowiedź.

 

.

‘Kwestia ustnych raportów pielęgniarskich była zgłaszana w trakcie prac nad projektem rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie rodzajów i zakresu dokumentacji medycznej oraz sposobu jej przetwarzania. W spotkaniu uzgodnieniowym w dniu 14 maja 2010 br. ze strony Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych wzięła udział Pani Jolanta Kubajka – Piotrowska. W trakcie spotkania uzgodniono, iż raporty ustne nie mieszczą się w zakresie pojęcia dokumentacji medycznej, której problematykę reguluje przedmiotowe rozporządzenie. Dokumentacja medyczna jest w swojej istocie dokumentem w przewidzianej prawem formie: pisemnej lub elektronicznej.’

Powyższa informacja pochodzi z pisma resortu zdrowia, które wpłynęło w dniu 31 sierpnia 2010 roku do NIPiP i została opublikowana na stronie internetowej samorządu w dniu 1 września. 

.

Zobacz także:

Więcej informacji w temacie Raport pielęgniarski 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7273 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Kobiety w ciąży pokrzywdzone przemocą domową i wyzwania przed nimi stojące u progu macierzyństwa.

5 min czytania
Przemoc domowa wobec kobiet ciężarnych jest obecnie problemem zarówno medycznym, jak i społecznym. Kobiety pokrzywdzone przemocą wymagają objęcia wsparciem na wielu płaszczyznach….
AktualnościNowa siatka płac

Zmiana wynagrodzeń pielęgniarek.

3 min czytania
Nowy podział pielęgniarek i położnych a wysokość wynagrodzenia zasadniczego Ogromnym zaskoczeniem dla użytkowników Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych jest zadziwiająca zgodność protestujących…
AktualnościNormy zatrudnienia

Głos pielęgniarek o normach zatrudnienia.

2 min czytania
Trwa walka o przywrócenie czegoś, co nigdy nie weszło w życie… Stanowisko Prezydium Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych z dnia 5 października 2021 r….
Komentarze