Najbliższy poniedziałek dniem ogólnopolskich protestów pielęgniarek i położnych.

2 min czytania
Aktualności

Domagający się podwyżek pielęgniarki i ratownicy medyczni mieli wstrzymać się z protestami do 21 stycznia. Jednak już wczoraj w kilku województwach ogłoszono najbliższy poniedziałek dniem protestów

– Jesteś za strajkiem? Tak czy nie? – od wczoraj na takie pytanie odpowiadają w referendum pielęgniarki ze szpitala w Stalowej Woli. Jeżeli siostry zdecydują się na protest, to na jeden dzień odejdą od łóżek pacjentów. Pielęgniarki chcą zarabiać 700 zł więcej, dyrekcja szpitala ma 300 zł. – Większe podwyżki oznaczają zadłużenie się szpitala – mówi dyrektor ds. ekonomicznych szpitala Robert Ryznar.

W Lublinie pod urzędem wojewódzkim protestowało wczoraj 200 pielęgniarek. Uważają, że stała się niesprawiedliwość – podwyżki dostali lekarze, a o nich zapomniano. Czekają na interwencję Ministerstwa Zdrowia i centrali NFZ. Inaczej będzie strajk.

W poniedziałek na godzinę odejdą od łóżek pacjentów także pielęgniarki z warszawskiego szpitala dziecięcego przy ul. Niekłańskiej, a udział w proteście zapowiadają również m.in. laboranci i pracownicy administracji. – Jeżeli akcja nie da rezultatów, rozważymy jeszcze ostrzejszy protest – zapowiada Iwona Jagiełło, szefowa związku zawodowego pielęgniarek w tym szpitalu.

Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych już dziś dostanie raporty z całej Polski o przebiegu negocjacji płacowych w poszczególnych placówkach. – Z naszych informacji wynika, że od poniedziałku akcje protestacyjne rozpoczną się w wielu regionach kraju. Najtrudniejsza sytuacja będzie na Śląsku, w Lublinie i w Lubuskiem. Jesteśmy zdecydowane, by odejść od łóżek pacjentów – mówi Longina Kaczmarska, wiceprzewodnicząca OZZPiP.

Ale to nie koniec zdrowotnych kłopotów – także w poniedziałek chcą protestować ratownicy medyczni. – Zrezygnujemy tylko wtedy, gdy nasze postulaty spotkają się z dobrą wolą ministrów zdrowia i pracy – mówi Robert Szulc, przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Ratownictwa Medycznego. Jednym z nich jest podwyżka – do 3 tys. zł na rękę.

Na wyniki rozmów z rządem nie czekają ratownicy z Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach, którzy już na dziś zapowiedzieli pikietę.

Rząd wczoraj milczał. Minister zdrowia Ewa Kopacz czeka na piątkowe rozmowy z pielęgniarkami i ratownikami.

Źródło: Metro

Zobacz:

Propozycja wysokości pensji pielęgniarek i położnych "do 2009 roku" (???) przedstawiona przez Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych.

Przepraszam, ale jeśli nie dostaniemy podwyżek będzie strajk" ….Czy powinniśmy akcję strajkową rozpoczynać od słów "przepraszamy"?

Pielęgniarki poprostu zostały oszukane ….

Minister zdrowia: Dyrektorom zabrakło wyobraźni, skoro tak "dużo dali lekarzom"! Pani minister powinna mieć świadomość, że to same ministerstwo zdrowia stworzyło taką sytuację, w której możliwe było obdarowanie tylko lekarzy znaczącymi podwyżkami.

Zobacz także: PROTEST PIELĘGNIAREK I POŁOŻNYCH 2008

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8257 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Obuwie medyczne dla pielęgniarek: na co zwrócić uwagę przy zakupie?

2 min czytania
Jeśli jesteś pielęgniarką, z pewnością wiesz, jak wielogodzinne dyżury potrafią dać się we znaki kręgosłupowi i nogom. Aby zapewnić sobie komfort nawet…
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Pielęgniarki: wzór pozwu o odszkodowanie.

2 min czytania
Pielęgniarka pozywająca pracodawcę o odszkodowanie za nierówne traktowanie w zatrudnieniu w pozwie musi uwzględnić jeszcze jedną ważną sprawę… W związku z licznymi…
Aktualności

Izby pielęgniarek – wynagrodzenia działaczy w maju 2024 roku.

1 min czytania
Wysokość zarobków w izbach pielęgniarek szokuje środowisko pielęgniarskie… Personel pielęgniarski jest zbulwersowany wysokością zarobków osób pełniących funkcje w izbach pielęgniarek. W artykule…
Komentarze