Największa konferencja o leczeniu ran w Polsce!

2 min czytania
Aktualności

Największa konferencja o leczeniu ran w Polsce

– III Forum Leczenia Ran już w październiku!

Tegoroczna edycja Forum Leczenia Ran, największej konferencji o tej tematyce w Polsce, odbędzie się w dniach 10–12 października w Karpaczu. W zeszłym roku w wydarzeniu uczestniczyło ponad 700 osób, a sama konferencja została okrzyknięta przez media najważniejszym wydarzeniem 2018 roku. W Forum Leczenia Ran wezmą udział lekarze, pielęgniarki, mikrobiolodzy, ratownicy medyczni, ortopedzi i wszyscy ci, którzy w swojej codziennej pracy zawodowej spotykają się z problemem ran trudno gojących się.

Forum Leczenia Ran to prestiżowa, interdyscyplinarna konferencja, która przyciąga uczestników z całej Polski, niezależnie od specjalizacji. Ze względu na ogromne zainteresowanie wydarzeniem organizatorzy zdecydowali się zmienić obiekt, w którym odbędzie się Forum, na dużo większy niż w latach poprzednich.

– Ogrom zapytań w kwestii konferencji Forum Leczenia Ran pokazuje, jak bardzo nowoczesne rozwiązania i najnowsza wiedza w tej tematyce są kluczowe dla pracowników polskiej ochrony zdrowia – powiedział dr hab. n. med. Marek Kucharzewski, Przewodniczący Komitetu Naukowego konferencji, Wiceprezes Polskiego Towarzystwa Leczenia Ran. Wraz z wydawnictwem naukowym Evereth Publishing tworzymy to wydarzenie, by zbudować w naszym środowisku przestrzeń do dyskusji, wymiany poglądów i szukania nowych, lepszych rozwiązań w zakresie leczenia ran trudno gojących się. Rozwój i stałe poszerzanie wiedzy jest naszym obowiązkiem wobec pacjentów. Forum Leczenia Ran umożliwia wysoki poziom edukacji, dostarcza bezcennej, praktycznej wiedzy – dodał dr hab. Marek Kucharzewski.

Wybitni goście – m.in. wiceminister zdrowia, Józefa Szczurek-Żelazko i światowej sławy prof. dr hab. n. med. Maria Siemionow

W drugiej edycji konferencji uczestniczyły m.in. takie sławy, jak prof. dr hab. n. med. Maria Siemionow, która przyleciała prosto z Chicago, by opowiedzieć uczestnikom konferencji o udanym przeszczepie twarzy, którego dokonała jako pierwsza w Stanach Zjednoczonych. Na konferencji wystąpiła także w imieniu Ministerstwa Zdrowia sekretarz stanu, wiceminister Józefa Szczurek-Żelazko, która w swoim wystąpieniu podkreśliła, jak ważna dla polskiej ochrony zdrowia jest edukacja w zakresie leczenia ran przewlekłych. W III edycji wezmą udział światowej sławy eksperci z różnych krajów – szczegółowy program wydarzenia znajdzie się już niebawem na stronie wydarzenia: www.flr2019.pl.

Aktualne tematy i nowoczesne rozwiązania

Wśród tematów wykładów, warsztatów i paneli dyskusyjnych III Forum Leczenia Ran znajdą się m.in. stopa cukrzycowa, nowoczesne metody leczenia, narzędzia do diagnostyki i terapii ran nietypowych, ekonomika zdrowia i koszty leczenia, ból w leczeniu ran, zakażenia miejsca operowanego, rola żywienia w sukcesie terapii, telemedycyna, debridement, dermatologia w walce z owrzodzeniami i wiele innych.

Jubileusz wydawcy czasopisma „Leczenie Ran”

W tym roku 10 lat istnienia świętuje Evereth Publishing, wydawca czasopisma „Leczenie Ran” oraz główny organizator i pomysłodawca Forum Leczenia Ran. Z tej okazji konferencję otworzy gala z rozdaniem nagród dla najbardziej zasłużonych w pracy na rzecz edukacji w medycynie. Wybitne postaci polskiej medycyny otrzymają statuetki, a uczestników czeka wiele niespodzianek od organizatora.

Rejestracja już trwa: www.flr2019.pl.
Liczba miejsc jest ograniczona.

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8992 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościPraktyka zawodowa

MZ - pielęgniarka zoperuje pacjenta.

2 min czytania
Pielęgniarka – chirurgiczna asysta lekarza Ministerstwo zdrowia w dniu 16 lipca 2021 roku, na stronie legislacja.gov.pl ogłosiło projekt rozporządzenia. Dotyczy on “specjalizacji…
AktualnościOferty pracy

9 tysięcy dla pielęgniarki. Dużo czy mało?

2 min czytania
Praca dla pielęgniarki – różne rodzaje umów W dniu wczorajszym redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych przedstawiła analizę ofert pracy zamieszczonych w…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarek – przegląd ogłoszeń.

2 min czytania
Praca dla pielęgniarek – wysokość wynagrodzeń w ofertach pracy Publikujemy przegląd ofert pracy dla pielęgniarek, zamieszczonych w Centralnej Bazie Ofert Pracy na…
Komentarze