Nie rozumiem tego zamieszania z nagrodami dla prezydium sejmu. Chodzi o kwoty 40 tys. zł. A przecież te 40 tys. zł to niecałe czteromiesięczne wynagrodzenie przewodniczacej okręgowej izby pip.

2 min czytania
Aktualności

.

Google Analytics

Portal Pielęgniarek i Położnych w 2012 roku to:

Prawie 3 miliony odsłon,

Prawie 1 milion odwiedzin,

Ponad 400 tysięcy unikalnych użytkowników.

Ponad 6 tysięcy KOMENTARZY!!!

.

Naczelna Rada PiP na pierwszym posiedzeniu w nowej kadencji w dniu 3 stycznia 2012 roku podjęła uchwałę w sprawie wynagrodzenia dla władz izby.   Wzrost wynagrodzenia dla wiceprezesa, sekretarza i skarbnika naczelnej izby jest spowodowany podniesieniem wskaźnika według, którego oblicza się wysokość płac powyżej wymienionych osób. Dotychczas wskaźnik ten wynosił 300% płacy w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku. Rada Naczelna podniosła ten wskaźnik do 350%. Wobec powyższego wynagrodzenie tych osób w grudniu 2012 wyniosło 14 390 zł brutto w przeliczeniu za cały etat.

Wskaźnik dotyczący wynagrodzenia prezesa naczelnej izby pozostawiono na niezmienionym poziomie. Wynosi nadal 400% płacy w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku. Czyli w chwili obecnej wynagrodzenie to wynosi 16 446 zł brutto za cały etat.
Naczelna Rada PiP zdecydowała także, że wynagrodzenie przewodniczącej okręgowej izby nie może być niższe niż 250% płacy w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku, czyli za grudzień 2012 roku wyniosło ono 10 279 zł brutto.
Natomiast wynagrodzenie wiceprzewodniczącej, sekretarza, skarbnika okręgowej izby nie może być niższe niż 200% płacy w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku, czyli za grudzień 2012 wyniosło ono   8 223 zł brutto za cały etat. Ale o wysokości wynagrodzenia powyższych osób decydują poszczególne okręgowe izby, z tym że ich wynagrodzenie nie może być niższe od powyższych kwot. Wyższe tak!

Warto podkreślić, że dzięki temu iż płace władz izby pip są powiązane ze średnią krajową, wysokość tych płac ulega systematycznemu podwyższeniu. Od grudnia 2011 do grudnia 2012 płace te wzrosły pomiędzy 924 zł a 528 zł w zależności od zajmowanego stanowiska (np. płaca przewodniczącej okręgowej izby wzrosła o co najmniej 660 zł).


Izba (czyli my wszystkie pielęgniarki i położne) wypłaca powyższym osobom jeszcze tzw. trzynastki, czyli dodatkowe wynagrodzenie roczne.
.

Warto wiedzieć w kontekście podanych powyżej wynagrodzeń, że minister zarabia około 15 tys. zł, a wojewoda około 10 tys. miesięcznie.
.

(Przeciętne średnie wynagrodzenie za grudzień 2012 roku wyniosło według GUS – 4 111 zł).

Mariusz Mielcarek

.

Zobacz także

Coś w pielęgniarstwie poszło do przodu! Od stycznia wzrasta …. wysokość składek ściąganych przez samorząd pip. Dlaczego? Bo poszła średnia krajowa w górę. Co ma piernik do wiatraka? A no, tak ustalił zjazd krajowy samorządu pip. Mimo protestów pielęgniarek i położnych. Czytano ponad 3 500 razy, 59 KOMENTARZY!

.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8304 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychPraktyka zawodowa

Pielęgniarki - szpital nie może ściągać pielęgniarek z wolnego.

1 min czytania
Praktyka zawodowa a umowy cywilnoprawne W jednej z umów o udzielanie świadczeń zdrowotnych przez pielęgniarkę „w zakresie pielęgniarstwa” zapisano: 1. W przypadkach…
Aktualności

Letnie przeziębienia spowodowane klimatyzacją? Mamy na to sposoby

2 min czytania
Letnie przeziębienia wywołane klimatyzacją? Zobacz jak sobie radzić. Klimatyzacja w biurach, domach i samochodach przynosi ulgę w upalne dni, ale może również…
AktualnościOrzecznictwo sądowe

Pielęgniarki – Sąd Apelacyjny uznał, że do upadku pacjentki doszło na skutek niewłaściwego, zawinionego zachowania pielęgniarek.

5 min czytania
Sąd Apelacyjny ocenił postępowanie pielęgniarek… Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych przytacza fragmenty uzasadnienia wyroku Sądu Apelacyjnego z 2023 roku. (…) Sąd…
Komentarze