Niebezpiecznie zabierać głos

1 min czytania
AktualnościGazeta nr 2/2015
Niebezpiecznie zabierać głos

 

 

Gazeta The Telegraph w artykule Patricka Sawera pod tytułem „Wciąż nie jest bezpiecznie, aby zabrać głos” podaje w wątpliwość skuteczność raportu Francisa. „Demaskatorzy nielegalnych działań pracodawców ostrzegają, że należy uczynić więcej, aby chronić ich oraz dodać odwagi innym w NHS do przerwania milczenia” – czytamy.
 

Amanda Pollard – która ustąpiła ze swej funkcji w komisji kontrolującej szpitale NHS, gdy uznała, że jej praca i wynikające z niej uwagi napotykają silny opór kierownictwa – stwierdziła ostatnio, że zapisy raportu mówiące o ochronie prawnej „zdają się bardziej służyć osobom szukającym pracy po usunięciu z poprzedniej za zgłaszanie uwag niż ochronie whistleblowers w ich miejscu pracy”. 
Odnośnie tego, co raport Francisa mówi o wprowadzeniu nowej kultury w NHS, stwierdziła, że „mówienie, iż kultura działania musi cechować się większym otwarciem, opiera się na woli otwarcia w danej jednostce służby zdrowia. Jaka jest zachęta do podjęcia takich kroków? I gdzie są sankcje wobec braku działania? Wydaje się, że nie ma żadnych”.

Opracowanie na podstawie: The Telegraph (11.02.2015). (MLew)

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 5 / 5. Ilość głosów: 1

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8755 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Specjalne rabaty dla pielęgniarek i położnych.

1 min czytania
Profesjonalna i stylowa odzież medyczna dla pielęgniarek i położnych Praca medyków to nieustanne wyzwania i ogromne zaangażowanie, a więc warto zadbać o…
AktualnościOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Pielęgniarki – Sąd stwierdził: niedopuszczalne było niezakręcenie kranika centralki i jego wymiana po dobie. Odszkodowanie – 150 tys. PLN.

5 min czytania
Praktyka pielęgniarek – biegły: płyn przesiękowy (wysiękowy?) na skórze w miejscu wkłucia, w bezpośredniej styczności z zewnętrzną powierzchnią cewnika naczyniowego był pożywką…
AktualnościOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Pielęgniarki – sąd o skutkach otwartego wkłucia centralnego z kranikiem trójdrożnym. Chora straciła 200-300 ml krwi.

3 min czytania
Po niepożądanym zdarzeniu przez niewymieniony kranik trójdzielny pielęgniarki nadal podawały płyny, leki, mieszanki żywieniowe. Sąd Okręgowy w uzasadnieniu do wyroku zauważył: (…)…
Komentarze