Niedocenione podwyżkami pielęgniarki chorują. Ze stresu.

1 min czytania
AktualnościNowa siatka płac
Niedocenione podwyżkami pielęgniarki chorują. Ze stresu.

Szpital oraz Urząd Marszałkowski informuje o wstrzymaniu planowych operacji

Wstrzymane przyjęcia pacjentów do planowych zabiegów operacyjnych

Od dnia 22.08.2022 r. do odwołania zostały wstrzymane planowe zabiegi operacyjne i przyjęcia pacjentów do planowych zabiegów operacyjnych z powodu nagłej absencji chorobowej pielęgniarek zatrudnionych na Bloku Operacyjnym Świętokrzyskiego Centrum Onkologii.

Obecnie Blok Operacyjny działa w trybie ostro dyżurowym, zabezpieczając niezbędną obsadę dla pacjentów, wymagających zabiegów ratujących życie. Dyrekcja szpitala, mając świadomość jak ogromne znaczenie w leczeniu pacjentów onkologicznych ma niezwłoczne wdrożenie terapii, wyraża ubolew

anie z powodu zaistniałej sytuacji i dokłada wszelkich starań, aby możliwie szybko przywrócić normalne funkcjonowanie Bloku Operacyjnego. Pozostałe działy, kliniki i poradnie ŚCO pracują w trybie normalnym.

źródło: onkol.kielce.pl

Także na stronie województwa świętokrzyskiego – swietokrzyskie.pro opublikowano informację, że Świętokrzyskie Centrum Onkologii w Kielcach, ul. Artwińskiego 3 informuje, że wstrzymuje wszystkie planowe zabiegi operacyjne, od dnia 22 sierpnia 2022 r. do odwołania. 

Media: 232 pielęgniarki mające tytuł magistra ze specjalizacją – nie otrzymały najwyższego wynagrodzenia zasadniczego

W dniu 23 sierpnia 2022 roku polsatnews.pl cytuje wypowiedź Ewy Mikołajczyk, przewodniczącej Świętokrzyskiej Izby Pielęgniarek i Przełożonych.

Poziom frustracji narasta. Szczególnie w grupie pielęgniarek, które przez całe życie dbały o poziom swojego wykształcenia. Ich pracodawcy – przynajmniej w naszym województwie – masowo odmawiają pielęgniarkom uznania tego wykształcenia. Ja się nie dziwię, bo to tak, jakby ktoś im mówił, że nie są im potrzebne pielęgniarki z wyższym wykształceniem.

Przewodnicząca ORPiP w Kielcach 

Pielęgniarka to też człowiek i może pójść na L4

Pani Lucyna Sznajder, przewodnicząca Zakładowej Organizacji Związkowej OZZiP, cytowana przez polsatnews.pl stwierdziła, że „każdy ma prawo do zwolnienia. Koleżanki poczuły się chore. Nie było to planowane, dziewczyny po prostu były zestresowane, ponieważ nie zostały docenione i odeszły na chorobowe”.źródło: polsatnews.pl – 23 sierpnia 2022 roku.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 3.7 / 5. Ilość głosów: 23

Bądź pierwszym, który oceni wpis

326 artykułów

O autorze

Sekretarz redakcji, redaktor, specjalista ds. marketingu, reklamy i promocji. Koordynator wydawnictwa Ogólnopolskiej Gazety oraz Portalu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Pomoc finansowa na zakup mieszkania - około 67 tys. PLN.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Zakład Karny zatrudni do pracy pielęgniarki. Oferowane:– emerytura po 25 latach służby,– nagrody uznaniowe i jubileuszowe,– pomoc finansowa…
Aktualności

Chlorofil – właściwości zdrowotne i zastosowanie 

4 min czytania
Chlorofil to ważny składnik roślin, odpowiadający za prawidłowy przebieg procesu fotosyntezy, a także za zielony kolor organizmów roślinnych. Spożywanie tego związku wraz…
AktualnościDodatki pielęgniarekNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Niewiarygodne - związek pielęgniarek za kompromisem w sprawie obniżenia współczynników pracy.

4 min czytania
Szpital zapowiada optymalizację współczynników pracy pielęgniarek i położnych Lubliniec 23.11.2022 rStarostwo PowiatoweRada Powiatu w Lublińcu W imieniu Zarządu Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek…
Komentarze