Niewykluczone, że w połowie przyszłego tygodnia Ogólnopolski Związek Pielęgniarek i Położnych podejmie decyzję o podjęciu strajku w całym kraju.

1 min czytania
Aktualności

Na Podlasiu za protestem przeciwko niskim płacom opowiedziała się już większość pracowników największych szpitali w regionie.

– Będziemy walczyć o realizację rządowych obietnic. 30-procentowy wzrost wynagrodzeń od zaraz, następną podwyżkę po 1 stycznia 2007 roku i 100 proc. wzrostu płac do 2009 roku – zapowiada Alicja Hryniewicka, przewodnicząca podlaskiego oddziału związku.

Kiedy miałoby dojść do strajku i jak będzie wyglądał, na razie nie wiadomo. Swój udział w proteście zapowiedziały już pielęgniarki i położne ze szpitali w: Suwałkach, Augustowie, Łomży, Sokółce, Hajnówce i Białymstoku – z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego i Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego.

Osobno swój strajk planują podlascy lekarze. Początkowo pracownicy wojewódzkich szpitali mieli organizować go razem, ale z powodu braku wielu lekarzy, którzy są na urlopach, ich protest odbędzie się najprawdopodobniej już po wakacjach.

Aneta Dzienis 30-06-2006

źródło informacji: www.gazeta.pl

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8005 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościSzkolenia pielęgniarek i położnychUprawnienia pielęgniarek

Pielęgniarka ze specjalizacją ma uprawnienie do pielęgnowania chorego z centralką. Poważnie?

1 min czytania
Szkolenie specjalizacyjne pielęgniarek Celem szkolenia w dziedzinie pielęgniarstwa chirurgicznego jest przygotowanie pielęgniarki do samodzielnego wykonywania specjalistycznych świadczeń zdrowotnych w dziedzinie pielęgniarstwa chirurgicznego,…
AktualnościSklep Pielęgniarek i Położnych

Pomysły na prezent dla pielęgniarek i położnych. 20 - 50 zł.

1 min czytania
Prezenty dla personelu medycznego Wybór odpowiedniego prezentu to zawsze trudne zadanie. Jeśli szukasz podarunku dla bliskiej Ci pielęgniarki lub położnej to trafiłaś/eś…
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki ze związku OZZPiP o informacji, że 12 tys. PLN to wynagrodzenie osób z grupy 2.

3 min czytania
Związek pielęgniarek komentuje podawane podczas debaty sejmowej, informacje o zarobkach pielęgniarek Za portalem cowzdrowiu.pl podajemy treść wywiadu, którego udzieliły w sejmie przedstawicielki…
Komentarze