Nowa siatka płac pielęgniarek. Incydent na posiedzeniu sejmowej komisji zdrowia.

2 min czytania
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPOdszkodowania dla pielęgniarek LMWynagrodzenia pielęgniarek
Nowa siatka płac pielęgniarek. Incydent na posiedzeniu sejmowej komisji zdrowia.

Termin posiedzenia sejmowej komisji zdrowia w sprawie nowej siatki płac pielęgniarek i położnych…

Posiedzenie sejmowej komisji zdrowia w dniu 11 grudnia 2023 roku.

Przewodniczący poseł Bartosz Arłukowicz (KO):

Otwieram posiedzenie Komisji Zdrowia. Stwierdzam kworum. Witam członków Komisji i zaproszonych gości. Porządek dzisiejszego posiedzenia przewiduje zaopiniowanie projektu zmiany planu finansowego Narodowego Funduszu Zdrowia na rok 2023. Czy ktoś wnosi uwagi do porządku obrad? Jest uwaga. Proszę bardzo, panie pośle.

Poseł Janusz Cieszyński (PiS):

Panie przewodniczący, wnoszę o poszerzenie porządku obrad o obywatelski projekt ustawy o zmianie ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych. Myślę, że to jest bardzo ważny projekt i Komisja powinna zająć się nim jak najszybciej.

Przewodniczący poseł Bartosz Arłukowicz (KO):

Jest w planie pracy. Oczywiście pan ma prawo taki wniosek złożyć. Czekamy na zmiany, które się dzieją na sali plenarnej i natychmiast po ukształtowaniu się zmian, które są przewidywalne, panie pośle, podejmiemy się tej pracy, ale oczywiście…

Poseł Janusz Cieszyński (PiS):

A data dzienna jakaś, panie przewodniczący?

Przewodniczący poseł Bartosz Arłukowicz (KO):

Datę dzienną ustalimy.

Głosujemy nad wnioskiem pana posła Cieszyńskiego, proszę państwa. Kto jest za poszerzeniem porządku obrad? Kto jest przeciw? Kto się wstrzymał? Dziękuję. Dobrze, czekamy. Rozumiem, że jesteś przeciw, z tego, co widzę. Zamykamy głosowanie.

Proszę o podanie wyników głosowania. Głosowało 26 posłów. Za – 12, przeciw – 14, nikt się nie wstrzymał. O, jeszcze pani poseł Mucha, czyli 15. Wniosek pana posła nie został przyjęty.

Więcej uwag nie słyszę. Porządek obrad uznaję za przyjęty. Przechodzimy do realizacji porządku dziennego.

źródło: sejm.gov.pl

Komunikat OZZPiP w sprawie incydentu w dniu 11 grudnia 2023 na Komisji Zdrowia w Sejmie

Wczorajszy incydent na posiedzeniu Komisji Zdrowia w Sejmie, tj. niespodziewana wrzutka do porządku obrad w wykonaniu posła Janusza Cieszyńskiego z PiS nie stanowi żadnego zagrożenia dla dalszego procedowania naszego projektu Inicjatywy Obywatelskiej.

Jako Komitet Inicjatywy Obywatelskiej mamy zobowiązanie Przewodniczącego Komisji Zdrowia, że otrzymamy z odpowiednim wyprzedzeniem oficjalne zaproszenie na posiedzenie Komisji Zdrowia celem przedstawienia naszego projektu ustawy i jego obrony przed członkami Komisji Zdrowia.

Zarząd Krajowy OZZPiP w dniu wczorajszym prowadził wyjazdowe posiedzenie w Łodzi wraz z Regionem Łódzkim OZZPiP, zatem nie było nas w Warszawie.

Jeżeli poseł Janusz Cieszyński miał faktycznie dobre i uczciwe intencje powinien przed złożeniem wniosku o zmianę porządku obrad przynajmniej uprzedzić o tym OZZPiP, że zamierza taką inicjatywę podjąć i zaprosić OZZPiP na posiedzenie Komisji Zdrowia, aby nie pozbawić nas naszych praw.

Trudno, aby prowadzone były jakiekolwiek prace nad ustawą na Komisji Zdrowia i odbywały się bez nas.

źródło: .facebook.com/zwiazek.pielegniarek

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.1 / 5. Ilość głosów: 22

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8110 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościPraktyka zawodowa

Pielęgniarki o noszeniu biżuterii na stanowisku pracy.

2 min czytania
Czy pielęgniarka obejmująca dyżur powinna ściągać biżuterię? W dzisiejszym artykule poruszymy temat noszenia biżuterii przez pielęgniarki i położne. Od zawsze jest to…
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki – minister zdrowia o dysproporcjach płacowych pomiędzy grupami.

2 min czytania
Minister zdrowia wyraziła pogląd na temat obecnego zróżnicowania wynagrodzeń zasadniczych pielęgniarek… W dniu wczorajszym w sejmie odbyło się pierwsze posiedzenie podkomisji nadzwyczajnej…
AktualnościNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarka - pisałam pracę magisterską na nockach. Dzięki temu koleżanki mogły spać...

2 min czytania
Przemęczyłam się i dziś dostając wypłatę wiem, że było warto, bo zaczynałam z pensją równą salowej… W miniony weekend na Ogólnopolskim Portalu…
Komentarze
×
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Grupa 6 pielęgniarek - spotkanie w izbie.