Nowa siatka płac pielęgniarek – sejmowe podchody.

2 min czytania
AktualnościNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek
Nowa siatka płac pielęgniarek – sejmowe podchody.

Poseł PiS „walczy” o ustawę autorstwa związku pielęgniarek… W 2023 roku w sprawie nie był aktywny. Punkt widzenia zależy jednak od punktu siedzenia…

Poseł PiS kolejny raz na posiedzeniu sejmowej komisji zdrowia ponawia wniosek o rozpatrzenie projektu ustawy pani Krystyny Ptok. Obecną aktywność posła w tym temacie można zaliczyć do sejmowych podchodów. W roku 2023 nie wykazywał się aktywnością w poruszanym przez siebie zagadnieniu. Był posłem większości rządowej. Natomiast po wyborach do sejmu jest posłem opozycji.

Od tego czasu pan poseł jest sprzymierzeńcem pielęgniarskiego stanu. W dniu 16 stycznia zamieścił informację na portalu X: „Kiedy pracowałem w MZ porozumieliśmy się ze środowiskiem pielęgniarskim ws. podwyżek. Teraz czas na kolejne”.

Poniżej publikujemy fragment stenogramu z posiedzenia sejmowej komisji zdrowia w dniu 16 stycznia 2024 roku. Natomiast poseł nowej większości sejmowej argumentował, że nie można rozpatrywać przedmiotowego projektu ustawy bez obecności… przedstawicieli pielęgniarek i położnych. Co za gest!

Poseł Janusz Cieszyński:

Szanowny Panie Przewodniczący, chciałbym wnieść poszerzenie porządku obrad o rozpatrzenie obywatelskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych.

Przewodniczący komisji poseł Radosław Arłukowicz:

Oczywiście nie ma problemu, przygotowujemy się do głosowania. Już momencik, oddaje Panu Posłowi głos, tylko skomentuje – Pan Poseł, z taką dość gruntowną cierpliwością na każdym posiedzeniu Komisji zgłasza ten wniosek. Przypomnę Panie Pośle, że nikt inny jak Pan był Ministrem Zdrowia w czasie, kiedy te projekty do resortu trafiały jako projekty obywatelskie i przez wiele miesięcy Państwo tego nie uruchomiliście, ani tak samo jak Pan Marszałek, już Pan swoje wypowiedział… przystępujemy do głosowania. Nie ma żadnego ad vocem, tylko stwierdzam fakty.

Poza tym informuję Pana Posła, że ta ustawa będzie procedowana w dwóch komisjach: Komisji Finansów Publicznych i Komisji Zdrowia i posiedzenie będzie wspólne celem opracowania nad tym projektem. Przystępujemy do głosowania nad wnioskiem. Jeszcze Pan Poseł Lubczyk, bardzo proszę.

Poseł Radosław Lubczyk:

Tak, ja z wnioskiem przeciwnym z szacunku, Panie Pośle do tych osób, których ta ustawa miałaby dotyczyć, jeśli by Pan zaprosił pielęgniarki, to można by było dyskutować, ale to nie ma tu tego środowiska i to jest brak szacunku dla tego środowiska, że Pan chce dyskutować bez tego środowiska na tej Komisji.

Przewodniczący komisji poseł Radosław Arłukowicz:

Dziękuję, zamykam dyskusję, kto jest za wnioskiem Pana Posła Cieszyńskiego? Kto jest przeciw? Kto się wstrzymał?

Dobrze podaje wyniki głosowania. Proszę o ciszę na sali. Głosowało 32 Posłów – za: 13, przeciw: 19, wstrzymało się: 0. Wniosek nie został przyjęty. Pan Minister może swoją stałą procedurą już w tej chwili uruchomić Twittera. Przystępujemy dalej do pracy.

źródło: sejm.gov.pl

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.1 / 5. Ilość głosów: 56

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8118 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki ostrzegały. Ale Zespół Trójstronny wiedział lepiej.

2 min czytania
Dobrze, że te słowa padły… gdyż ukazują role jaką odegrał Zespół w lansowaniu radosnej twórczości legislacyjnej w zakresie wynagrodzeń pielęgniarek, której skutkiem…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Umowa o pracę. Kontrakt 55- 65 PLN/godz.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Dom opieki dla seniorów we Wrocławiu, gdzie poza domem opieki funkcjonują Mieszkania dla Seniorów oraz Centrum Alzheimera poszukuje…
AktualnościSzkolenia pielęgniarek i położnych

Na kurs specjalistyczny dla pielęgniarek zapisało się ponad 700 osób.

1 min czytania
Kurs specjalistyczny dla pielęgniarek Według danych prezentowanych na stronie internetowej Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych w Warszawie dowiadujemy się, że kurs specjalistyczny, któremu…
Komentarze
×
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki jako przedstawiciel medyczny. Zobacz proponowane wynagrodzenie.