Nowe wydanie Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych.

2 min czytania
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płac
Nowe wydanie Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych.

Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych – bieżące wydanie

Kwietniowy numer Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych zostało wydany. W bieżącym wydaniu poruszamy między innymi kwestię projektu siatki płac autorstwa OZZPiP.

Tematy kwietniowego wydania Gazety Pielęgniarek

Poniżej sygnalizujemy tematy bieżącego wydania Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych.

Defekt w ustawie związku pielęgniarek

Związek pielęgniarek projekt ustawy przesłany do Sejmu firmuje jako walkę z dyskryminacją i degradacją! Tylko że ten projekt odnośnie do pielęgniarek i położnych z grupy 6 zawiera elementy dyskryminujące i degradujące. Należy stwierdzić, że związek utrwala nieuzasadnione różnice w wynagrodzeniach.

Sprzeciw wobec ustawy OZZPiP

Jest rzeczą niedopuszczalną, żeby związek zawodowy pielęgniarek gwałcił, zawarte w Kodeksie pracy, regulacje dotyczące jednakowego wynagradzania za jednakową pracę. Zasadność zarzutów potwierdzają wyroki sądowe w sprawie odszkodowań dla pielęgniarek.

Projekt siatki płac autorstwa OZZPiP

Publikujemy projekt ustawy o zmianie ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych wraz z uzasadnieniem. Projekt Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej został zarejestrowany przez marszałka Sejmu w dniu 1 marca 2023 roku.

Pięć pism do pani Krystyny Ptok

Związek pielęgniarek w roku 2018 postulował, aby zapisy w siatce płac – wymóg posiadania wykształcenia magisterskiego na kierunku pielęgniarstwo lub położnictwo – został zmieniony na „tytuł zawodowy magistra w dziedzinach mających zastosowanie w ochronie zdrowia”. Jak jest dalsza historia tej sprawy?

Pielęgniarki POZ zmiany po roku 2024

Poseł do ministra zdrowia: wielka rzesza samodzielnych podmiotów pielęgniarskich i położniczych w całej Polsce, które prowadzą swoje firmy, za 1,5 roku może pozostać bez pracy. Jakie propozycje przewiduje Rząd dla pielęgniarek i położnych prowadzących indywidualne praktyki?

Oznaczmy pielęgniarki opaskami na ramieniu

Słowa przewodniczącej okręgowej izby: „Używa się takiego argumentu, dyrektorzy używają, że te wszystkie pielęgniarki – bardziej czy mniej wykształcone – robią to samo. A co, na księżyc taka pielęgniarka ma polecieć? Robi to samo, tylko lepiej” stały się przyczynkiem do prowokacyjnego artykułu.

Pobierz e-wydanie Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych, lub zamów prenumeratę w wersji papierowej.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.6 / 5. Ilość głosów: 7

Bądź pierwszym, który oceni wpis

1075 artykułów

O autorze

Redaktor, specjalista social media. Koordynator dystrybucji Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych oraz wyszukiwarki szkoleń w ramach kształcenia podyplomowego. Doradca klienta Sklepu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychOrzecznictwo sądowe

Pacjent ocenił pracę pielęgniarek. Zarzuty przedstawił w sądzie.

2 min czytania
Pacjentka w sądzie: wzywane pielęgniarki nie przychodziły. Opiekował się mną mąż. W jednym z uzasadnień do wyroków sądów w 2023 roku, które…
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Pielęgniarki - propozycja wynagrodzeń zasadniczych od 1 stycznia 2026 złożona przez resort zdrowia.

2 min czytania
Propozycja ministerstwa zdrowia w zakresie siatki płac personelu pielęgniarskiego od 1 stycznia 2026 roku… W kilku poprzednich artykułach redakcyjnych Ogólnopolski Portal Pielęgniarek…
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychOrzecznictwo sądowe

Chory zarzucał pielęgniarce, że leżał w moczu. Co na to sąd?

1 min czytania
Pacjent zarzucał pielęgniarce, iż nie został przebrany, kiedy bezwiednie oddał mocz W jednym z uzasadnień do wyroków sądów w 2022 roku, które…
Komentarze
×
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płac

Siatka płac pielęgniarek – związek OZZPiP nie realizuje własnych postulatów.