Obserwator: Każda pielęgniarka i położna w Polsce obserwuje obecnie z zapartym tchem walkę naszych koleżanek i kolegów w Warszawie. Jest jednak pewien niesmak tej sytuacji:

1 min czytania
Aktualności

Każda pielęgniarka i położna w Polsce obserwuje obecnie z zapartym tchem walkę naszych koleżanek i kolegów w Warszawie. Pole namiotowe rozbite przez Kancelarią Rady Ministrów jest imponujące – może nie w swojej liczbie (choć ta też jest znaczna – jak podają media w sumie około stu-stu piećdziesięciu pielęgniarek i położnych oraz w sumie około kilkadziesiąt namiotów), ale głównie z powodu determinacji wśród manifestujących i ich chęci deklarowanej chęci pozostania w tym miejscu jeszcze przez długi czas. Bardzo to podbudowujące nasz zawód i pokazujące że pielęgniarki i położne obok lekarzy i innych pracowników służby zdrowia także mogą walczyć o swoje. Jest jednak pewien niesmak tej sytuacji – już teraz pielegniarki i położne w Polsce są pytane przez swoich pacjentów i różnych ludzi, którzy wiedzą że dana osoba jest pielęgniarką czy położną, dlaczego ktoś miałby oddawać im część swoich podatków? I po drugie: prawie nikt tak do końca nie wie dlaczego pielegniarki nie chcą rozmawiać w Centrum Dialog w Warszawie. Skutek tego jest taki, że zarówno media, jak i różni ludzie to obsewujący komentują to w taki sposób, że prostestujące pielęgniarki są 'uparte’. Dlaczego nikt z prostestujących przedtawicieli naszego zawodu nie powie jasno do mediów dlaczego nie chcemy rozmawiać w Centrum Dialog??? Tego nie rozumiem.
Obserwator

Zobacz także:

Z wypowiedzi i wyrażanych opinii przez organizatorów protestów pielęgniarek i położnych przed kancelarią premiera (TV), można wysnuć wniosek o braku koncepcji na dalsze działanie. Czy warto się tak upierać i okupować przez cztery osoby …. … pomieszczenia Rady Ministrów? Jest przecież tyle innych instytucji w Warszawie! Jakie jest Wasze zdanie w tej sprawie? Jak oceniacie obecnie zastosowaną taktykę protestu naszego środowiska zawodowego? Zapraszam do dyskusji.

Fotoreportaż z protestu pielegniarek i położnych przed Kancelarią Rady Ministrów w dniu 21 czerwca 2007 roku.

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8177 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościSzkolenia pielęgniarek i położnych

Szkolenia specjalizacyjne w dziedzinie pielęgniarstwa. Mamy kolejnych specjalistów.

2 min czytania
Egzaminy pielęgniarek i położnych Szkolenie w dziedzinie pielęgniarstwa rodzinnego dla położnych przygotowuje położne do profesjonalnego i samodzielnego sprawowania opieki nad kobietą i…
AktualnościOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Pielęgniarka zaprowadziła pacjentkę do RTG. Sama wróciła na oddział. Chora straciła przytomność. Jak sąd ocenił postępowanie pielęgniarki?

7 min czytania
Sąd ocenił postępowanie pielęgniarki… Publikujemy wyrok sądu w sprawie, która mogła dotyczyć każdej z pielęgniarek lub położnej. Na końcu artykułu można odnieść…
AktualnościOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Pielęgniarki - pacjentka w sądzie: wzywane pielęgniarki nie przychodziły.

4 min czytania
Sąd o prawa pacjenta do informacji o swoim stanie zdrowia, także w kontekście wykonywania praktyki zawodowej przez pielęgniarki… W jednym uzasadnień do…
Komentarze