Oburzenie pielęgniarek po wystąpieniu prezesa izby pielęgniarskiej.

2 min czytania
Aktualności


Wypowiedź prezes izby pielęgniarek.
Po tej konferencji prasowej izba pip powinna zmienić
nazwę na 
prorządowy samorząd zawodowy!


Komentarze użytkowników pielegniarki.info.pl:

Oprócz lejącej się wazeliny, wchodzenia sobie wiadomo gdzie nie zostało poruszone NIC, co dotyczy pielęgniarek odcinkowych. Poza tym nasuwa się pytanie: gdzie pańcie ze związków i izb były jak zaczął się exodus zwalniania pielęgniarek? Dlaczego aż 10 lat zajęło prowadzanie norm? Gdzie pańcie były przez ten czas? Podkreślanie, że przybyło ok. 20 tyś. pielęgniarek jest żałosne! W skali ogólnopolskiej – żal. Skoro jest tak dobrze, to dlaczego jest tak do dupy? Pańcie?

No tak grunt to odpowiednia osoba na odpowiednim krzesełku. I w tyłek ciepło i wszystko jest super . Cóż my na najniższym szczeblu wyyysokiej drabiny możemy dojrzeć . My to możemy się najwyżej grypą zarazić albo czymś jeszcze lepszym. Więc radujmy się. Pani rzekła. A jak rzekła znaczy tak jest!!! No. Myślę, że do dna już mamy baardzo blisko.

Ja nie mogłam uwierzyć w to co słyszałam ,jak na jakimś komunistycznym wiecu.wszystko jest super.

Idą wybory może trzeba dokonać głębokich zmian wszystkie zarządy izby struktury związków zawodowych żeby nie było tak ze ciagle ci sami ludzie przywiązani do stołków od wielu lat za pensje o jakich my nie możemy marzyć (ponad 15 tys miesięcznie) robią co chcą za nasze pieniądze Obudźcie się wszystkie szczególnie w malopolsce ! Tu nikt za Wami nie stanie i nikt o Was walczyć nie będzie tylko o własne stołki .

Baju, baju, baju. a świstak dalej zawija w sreberka.Opowiadajcie dalej te swoje dyrdymały żałosne, oderwane od rzeczywistości baby! Zapraszam na odcinek!

Wybory niczego nie zmienią , dlatego że w najmniejszych struktórach związku lub delegatów do izb nie ma frekwencji na zebraniach , a jak już się wybiera to byle kogoś wypchać i spokój ! To nasza wina a ich jeszcze większa ,bo od lat jedzą sobie z dziubków , zamieniają się stołkami mając w dużych miastach wielkie orszaki pochlebców którzy są klakierami wyborów! Dlatego tylko likwidacja 46 izb i stworzenie jednej centralnej na wzór angielski, przynależność nieobowiązkowa związana ze staraniem się o członków i składkami symbolicznymi a nie jak do tej pory z wylewaniem się kasy z nadmiaru i lukratywnymi wynagrodzeniami.

Znamienne, że to dziennikarze a nie pielęgniarki – przedstawicielki zawodu podkreślają, że w sytuacji braku norm/limitów podopiecznych zagrożone jest nie tylko BEZPIECZEŃSTWO PACJENTÓW ale RÓWNIEŻ PIELĘGNIAREK. A przecież są ze sobą w ścisłym związku bo jedno bezpieczeńswo wynika z drugiego.

BZDURY SAME BZDURY.

Kiedy zaczynalam prace w 1982 nie bylo zadnych izb pielegniarskich ani lekarskich. Szlo sie z dyplomem do wydzialu zdrowia gdzie siedziala pielegniarka i lekarz wojewodzka/i od reki dostawalo sie prawo wykonywania zawodu wazne na terenie calego kraju. Zadnych skladek sie nie placilo.A nie jak teraz prawko wazne jest tylko na terenie danej izby. A skladki ida na pensje zarzadu. Przewodniczace wstydzilyby sie przyznawac sobie po ponad 16 000 pensji z naszych skladek.

Zachowano oryginalne brzmienie komentarzy

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7912 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Lekarz przeprosił pielęgniarki. Oświadczenie.

1 min czytania
Prezes zarządu prywatnego podmiotu leczniczego przeprasza pielęgniarki, które poczuły się urażone treścią i formą komunikatu W dniu wczorajszym redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek…
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitale

Związek pielęgniarek za brakiem wyrównania zaległości finansowych wobec pielęgniarek.

4 min czytania
Przewodnicząca zakładowej organizacji pielęgniarek pisze na forum internetowym szpitala W artykule pt. Związek pielęgniarek podpisał porozumienie, przedstawiliśmy informację w zakresie zawartego porozumienia…
AktualnościPaństwowy egzamin pielęgniarek i położnych.Szkolenia pielęgniarek i położnych

Pielęgniarki- wyniki egzaminów specjalizacyjnych w 5 dziedzinach pielęgniarstwa.

2 min czytania
Sesja jesienna egzaminów pielęgniarek i położnych 19 września ruszyła jesienna sesja egzaminów państwowych pielęgniarek i położnych. Przed osobami przystępującymi do sprawdzianów wiedzy…
Komentarze