Oburzenie pielęgniarek po wystąpieniu prezesa izby pielęgniarskiej.

2 min czytania
Aktualności


Wypowiedź prezes izby pielęgniarek.
Po tej konferencji prasowej izba pip powinna zmienić
nazwę na 
prorządowy samorząd zawodowy!


Komentarze użytkowników pielegniarki.info.pl:

Oprócz lejącej się wazeliny, wchodzenia sobie wiadomo gdzie nie zostało poruszone NIC, co dotyczy pielęgniarek odcinkowych. Poza tym nasuwa się pytanie: gdzie pańcie ze związków i izb były jak zaczął się exodus zwalniania pielęgniarek? Dlaczego aż 10 lat zajęło prowadzanie norm? Gdzie pańcie były przez ten czas? Podkreślanie, że przybyło ok. 20 tyś. pielęgniarek jest żałosne! W skali ogólnopolskiej – żal. Skoro jest tak dobrze, to dlaczego jest tak do dupy? Pańcie?

No tak grunt to odpowiednia osoba na odpowiednim krzesełku. I w tyłek ciepło i wszystko jest super . Cóż my na najniższym szczeblu wyyysokiej drabiny możemy dojrzeć . My to możemy się najwyżej grypą zarazić albo czymś jeszcze lepszym. Więc radujmy się. Pani rzekła. A jak rzekła znaczy tak jest!!! No. Myślę, że do dna już mamy baardzo blisko.

Ja nie mogłam uwierzyć w to co słyszałam ,jak na jakimś komunistycznym wiecu.wszystko jest super.

Idą wybory może trzeba dokonać głębokich zmian wszystkie zarządy izby struktury związków zawodowych żeby nie było tak ze ciagle ci sami ludzie przywiązani do stołków od wielu lat za pensje o jakich my nie możemy marzyć (ponad 15 tys miesięcznie) robią co chcą za nasze pieniądze Obudźcie się wszystkie szczególnie w malopolsce ! Tu nikt za Wami nie stanie i nikt o Was walczyć nie będzie tylko o własne stołki .

Baju, baju, baju. a świstak dalej zawija w sreberka.Opowiadajcie dalej te swoje dyrdymały żałosne, oderwane od rzeczywistości baby! Zapraszam na odcinek!

Wybory niczego nie zmienią , dlatego że w najmniejszych struktórach związku lub delegatów do izb nie ma frekwencji na zebraniach , a jak już się wybiera to byle kogoś wypchać i spokój ! To nasza wina a ich jeszcze większa ,bo od lat jedzą sobie z dziubków , zamieniają się stołkami mając w dużych miastach wielkie orszaki pochlebców którzy są klakierami wyborów! Dlatego tylko likwidacja 46 izb i stworzenie jednej centralnej na wzór angielski, przynależność nieobowiązkowa związana ze staraniem się o członków i składkami symbolicznymi a nie jak do tej pory z wylewaniem się kasy z nadmiaru i lukratywnymi wynagrodzeniami.

Znamienne, że to dziennikarze a nie pielęgniarki – przedstawicielki zawodu podkreślają, że w sytuacji braku norm/limitów podopiecznych zagrożone jest nie tylko BEZPIECZEŃSTWO PACJENTÓW ale RÓWNIEŻ PIELĘGNIAREK. A przecież są ze sobą w ścisłym związku bo jedno bezpieczeńswo wynika z drugiego.

BZDURY SAME BZDURY.

Kiedy zaczynalam prace w 1982 nie bylo zadnych izb pielegniarskich ani lekarskich. Szlo sie z dyplomem do wydzialu zdrowia gdzie siedziala pielegniarka i lekarz wojewodzka/i od reki dostawalo sie prawo wykonywania zawodu wazne na terenie calego kraju. Zadnych skladek sie nie placilo.A nie jak teraz prawko wazne jest tylko na terenie danej izby. A skladki ida na pensje zarzadu. Przewodniczace wstydzilyby sie przyznawac sobie po ponad 16 000 pensji z naszych skladek.

Zachowano oryginalne brzmienie komentarzy

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8296 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki - zmiany w wynagrodzeniach w 2025 i 2026 roku.

2 min czytania
Bierność koalicji rządowej w sprawie nierównego traktowania pielęgniarek z grupy 5 i 6 Nowa koalicja rządowa nie zrobiła nic do tej pory…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Pracodawca zapewnia "konkurencyjne i atrakcyjne wynagrodzenie pakietowe".

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Nowatorska Klinika Medycyny Estetycznej premium, działającą w dziedzinie transplantacji włosów i trychologii, medycyny estetycznej, a także kosmetologii, chirurgii…
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki - wynagrodzenie zasadnicze od 1 stycznia 2025 r.

1 min czytania
Wynagrodzenia pielęgniarek – propozycja ministerstwa W poniższym artykule, który pochodzi z lipcowego wydania Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych zajmiemy się tematem związanym…
Komentarze