Oczekiwania związku pielęgniarek wobec nowego ministra.

1 min czytania
Aktualności
Oczekiwania związku pielęgniarek wobec nowego ministra.


Pielęgniarka/Pielęgniarz – jakie priorytety nowego ministra zdrowia

Czego pielęgniarki oczekują od nowego ministra zdrowia?

21 sierpnia 2020 roku na stronie MedExpress.pl opublikowana została kolejna rozmowa z przewodniczącą Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych z panią Krystyną Ptok. Dotyczyła ona ostatnich wiadomości podanych przez Mateusza Morawieckiego. W czwartek Premier ogłosił, iż zastępcą Łukasza Szumowskiego na stanowisku Ministra Zdrowia został Adam Niedzielski, dotychczasowy Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia.

Rozmowa zaczyna się od oczekiwań Krystyny Ptok odnośnie priorytetów nowego Ministra Zdrowia. Dowiadujemy się, iż ważnymi cechami następcy powinna być dobra komunikacja z ludźmi, otwartość, decyzyjność i fachowość. Jak mówi, z przeszłości wiemy, że jest to bardzo trudne i odpowiedzialne stanowisko. 

Ujednolicenie zasad wynagradzania pielęgniarek

Dalej prowadząca pyta o najważniejsze potrzeby pielęgniarek w dobie koronawirusa. Są to przede wszystkim określone i ujednolicone standardy postępowanie w zakresie kontaktu z Covid19 oraz weryfikacja ryzyka zawodowego i zabezpieczenie pracowników. Kolejnymi problemami są zmiany w ustawie i ujednolicenie zasad wynagradzania personelu pracującego z zakażonymi. Co ważne wg przewodniczącej, ludzie powinni zaprzestać wykluczania społecznego pracowników ochrony zdrowia mających kontakt z koronawirusem, jak ma to miejsce obecnie. Takie traktowanie  prawdopodobnie mogłoby doprowadzić do braku młodych pielęgniarek w przyszłości.

Wiktoria Wrembel, pielegniarki.info.pl 


Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8218 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Pielęgniarka: pielęgniarstwo zboczyło z drogi opieki nad chorym.

2 min czytania
Komentarze pielęgniarek Jakiś czas temu zamieściliśmy na naszym fanpage na Facebooku zamieściliśmy poniższy post. Wywołał on duże poruszenie oraz dyskusję. Poniżej przedstawiamy…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki w PZU - gabinet zabiegowy i punkt pobrań.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarki Do łódzkiego zespołu PZU Zdrowie poszukiwana jest pielęgniarka/ pielęgniarz. Proponowana forma zatrudnienia: Umowa o pracęWynagrodzenie: od 7 200 zł brutto/mies….
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Pielęgniarki - cztery wyroki sądowe.

3 min czytania
Wyroki sądowe dotyczące praktyki zawodowej pielęgniarek i położnych W bieżącym numerze Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych prezentujemy cztery wyroki sądowe dotyczące praktyki…
Komentarze