Odpowiedzi na pytania dotyczące szepienia przeciw COVID-19.

1 min czytania
AktualnościPielęgniarki w pandemii
Odpowiedzi na pytania dotyczące szepienia przeciw COVID-19.

Polskie Towarzystwo Medycyny Rodzinnej i eksperci informują oraz edukują – jak przygotować się do szczepień COVID-19, co robić po szczepieniu i jak leczyć COVID-19 w domu? Wskazówki dla pacjentów.

Polskie Towarzystwo Medycyny Rodzinnej opracowało kompleksowy materiał w formie plakatu/ulotki do pacjentów podsumowujący zasady i wiedzę dotycząca szczepienia na #covid19. Materiał ma na celu zapobieganie fake news’om i przekazywanie rzetelnej, opartej na faktach wiedzy medycznej. „Na podstawie doświadczeń zespołów szczepiennych stworzyliśmy ten materiał, by adresował on najczęściej zadawane przez pacjentów pytania” – mówi Profesor Agnieszka Mastalerz – Migas, Konsultant Krajowy Medycyny Rodzinnej i Prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej. „PTMR jest organem, który jest bardzo aktywny w edukacji do lekarzy. Szczepienia przeciwko Covid-19 to obecnie bardzo ważny temat, budzą wielkie nadzieje i wiele mamy w stosunku do nich oczekiwań – mówiła Profesor Agnieszka Mastalerz-Migas – ale też temat budzący wiele pytań i wątpliwości pacjentów”. Ten materiał odpowiada na najważniejsze z nich i może przyczynić się zarówno do poprawy wiedzy o szczepieniach, jak i do usprawnienia szczepień.

Zagadnienia, które zostały wyjaśnione to: jak przygotować się do sczepień, jakie mogą być przeciwwskazania, jak szczepienie przebiega, jakich można się spodziewać objawów po szczepieniu i jak sobie z nimi radzić w warunkach domowych – czyli kiedy i jakie leki stosować.

Materiał będzie dystrybuowany w formie plakatu i ulotek do punktów szczepiennych. Został opublikowany także w formie fragmentów (infografik) do social media, będzie dostępny na www i profilu FB PTMR.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8180 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Jak maksymalizować komfort seniora z demencją?

2 min czytania
Opieka nad seniorem cierpiącym na demencję stawia przed opiekunami wiele wyzwań, ale równocześnie daje możliwość głębokiego zrozumienia i odpowiedniego reagowania na specyficzne…
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Zarobki pielęgniarek – głos zabrała główna winowajczyni obecnej sytuacji.

3 min czytania
W sprawie wynagrodzeń pielęgniarek głos zabrała była wiceminister zdrowia… Z ogromną przyjemnością publikujemy wypowiedź pani poseł Józefy Szczurek-Żelazko, która jako były wiceminister…
Aktualności

Pielęgniarki o podnoszeniu pacjentów - nie jesteśmy cyborgami!

2 min czytania
Pielęgniarka odmówiła samodzielnego podnoszenia pacjenta gdyż nie chciała sobie uszkodzić kręgosłupa… Kilka dni temu na Portalu został opublikowany artykuł pt. Pacjent 113…
Komentarze