Odszkodowania dla pielęgniarek: 50-100 tys. złotych.

1 min czytania
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMWynagrodzenia pielęgniarek
Odszkodowania dla pielęgniarek: 50-100 tys. złotych.

Z wokandy sądowej

W poniższym artykule, który pochodzi z grudniowego wydania Gazety Pielęgniarek i Położnych zajmiemy się kwestią wysokości należnego odszkodowania dla pielęgniarek z grupy 5 i 6 za okres 1 lipca 2023 – 30 czerwca 2024. W tym okresie dochodzi do dalszego zwiększenia horrendalnych różnic w wynagrodzeniach pielęgniarek i położnych wykonujących takie same obowiązki oraz ponoszących równą odpowiedzialność zawodową.

Zatem sprawdźmy, jakie są obecne różnice w wynagrodzeniu zasadniczym pomiędzy grupą 5 i 6 a osobami z grupy 2.

Grupa 5 – podstawa – 6473,07 PLN, a grupa 2 – 8186,53 PLN
Różnica – 1713 PLN

Grupa 6 – podstawa – 5965,38 PLN, a grupa 2 – 8186,53 PLN
Różnica – 2221 PLN

Zatem za powyższy czas pielęgniarka z grupy 5 będzie miała przyznaną przez sąd rekompensatę za utracone zarobki w wysokości 20,5 tys. PLN, natomiast osoba z grupy 6 – 26,6 tys. PLN.

Podkreślamy, że powyższe kwoty nie obejmują rekompensaty z tytułu utraconych zarobków za pracę w nocy oraz w niedzielę i święta, a także dodatku stażowego.

Podsumujmy: odszkodowanie za nierówne traktowanie pielęgniarek z grupy 6 za okres 3 lat wyniesie zdecydowanie powyżej 100 tys. PLN (pierwsze dwa lata także z tytułu pochodnych, trzeci rok tylko z tytułu pensji zasadniczej). Natomiast pielęgniarek z grupy 5 – ponad 50 tys. (to kwota bez samego odszkodowania i bez pochodnych od wynagrodzenia zasadniczego).

Tak na marginesie: zdumiewające jest, że ministerstwo zdrowia… (…) czytaj ciąg dalszy artykułu w grudniowym wydaniu Gazety, klikając w link poniżej.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.3 / 5. Ilość głosów: 220

Bądź pierwszym, który oceni wpis

991 artykułów

O autorze

Redaktor, specjalista social media. Koordynator dystrybucji Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych oraz wyszukiwarki szkoleń w ramach kształcenia podyplomowego. Doradca klienta Sklepu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki ostrzegały. Ale Zespół Trójstronny wiedział lepiej.

2 min czytania
Dobrze, że te słowa padły… gdyż ukazują role jaką odegrał Zespół w lansowaniu radosnej twórczości legislacyjnej w zakresie wynagrodzeń pielęgniarek, której skutkiem…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Umowa o pracę. Kontrakt 55- 65 PLN/godz.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Dom opieki dla seniorów we Wrocławiu, gdzie poza domem opieki funkcjonują Mieszkania dla Seniorów oraz Centrum Alzheimera poszukuje…
AktualnościSzkolenia pielęgniarek i położnych

Na kurs specjalistyczny dla pielęgniarek zapisało się ponad 700 osób.

1 min czytania
Kurs specjalistyczny dla pielęgniarek Według danych prezentowanych na stronie internetowej Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych w Warszawie dowiadujemy się, że kurs specjalistyczny, któremu…
Komentarze
×
AktualnościSzkolenia pielęgniarek i położnych

Liczba pielęgniarek, które w 2023 roku uzyskały tytuł specjalisty jest imponująca.