Odszkodowania pielęgniarek – o czym należy pamiętać w kontekście Kodeksu pracy?

1 min czytania
AktualnościGazeta Pielęgniarek i Położnych
Odszkodowania pielęgniarek – o czym należy pamiętać w kontekście Kodeksu pracy?

O czym muszą pamiętać pielęgniarki zamierzające pozwać pracodawcę za nierówne traktowanie w zatrudnieniu?

Zbliża się ważny czas dla pielęgniarek z grupy 6 i 5. Pielęgniarek, które zostały odarte z godności zawodowej poprzez politykę płacową narzuconą podmiotom leczniczym ustawą autorstwa pani Józefy Szczurek-Żelazko. Niestety projekt ustawy pani Krystyny Ptok, który uzyskał poparcie izby pielęgniarek, nie likwiduje dysproporcji płacowych pomiędzy pielęgniarkami wykonującymi ten sam zakres obowiązków. Nie likwiduje, tylko zmniejsza. Wobec powyższego związek i izba forsują ustawę, która dyskryminuje pielęgniarki i położne.

Dlatego osoby z personelu pielęgniarskiego pozywają pracodawców w celu uzyskania odszkodowania za nierówne traktowanie w zatrudnieniu. I takie odszkodowania uzyskują bez większych problemów. Nie chce się wierzyć, że w okresie niespełna poprzednich 3 lat wyśmiewano redakcję pielegniarki.info.pl za podnoszenie kwestii nierównego traktowania w zatrudnieniu personelu pielęgniarskiego. Podnoszoną przez redakcję portalu argumentację kwitowano: „trzeba było się uczyć”. Obecnie sądy pracy przyznają gigantyczne odszkodowania dyskryminowanym pielęgniarkom. (…)

Dalszy ciąg artykułu przeczytasz w najnowszym wydaniu Gazety.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.5 / 5. Ilość głosów: 60

Bądź pierwszym, który oceni wpis

1101 artykułów

O autorze

Redaktor, specjalista social media. Koordynator dystrybucji Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych oraz wyszukiwarki szkoleń w ramach kształcenia podyplomowego. Doradca klienta Sklepu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Komentarze