Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych – tematy aktualnego wydania.

2 min czytania
AktualnościGazeta Pielęgniarek i Położnych
Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych – tematy aktualnego wydania.

Kwietniowe wydanie miesięcznika branżowego dla personelu pielęgniarskiego

Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych każdego miesiąca trafia do ponad 500 szpitali w całej Polsce. W czwartek 18 kwietnia ukazał się najnowszym numer Gazety, w którym poruszamy między innymi kwestię patologicznych zachowań wśród personelu pielęgniarskiego. W artykule na stronie 2 przytaczamy historię jednej z pielęgniarek, zaszeregowanej do grupy 2, która zobrazowała przykład takich zachowań wśród pielęgniarek.

Osobiście pamiętam śmiech ze mnie, kiedy poszłam na studia; śmiech z moich obserwacji pielęgniarskich, szydzenie z mojego edukowania pacjentów, ciągłe komentarze za plecami, że „głupio-mądra”. Prosiłam koleżanki z oddziału, aby poszły ze mną na kursy, studia, specjalizację – obiecałam pomoc każdej, która by ze mną poszła – odwracały się ode mnie i głośno się śmiały. Teraz prawnie usankcjonowane są pewne elementy edukacji pacjenta, i są to te, które przekazywałam pacjentom, ich rodzinom od roku (co najmniej) 2007. Tyle lat trwała moja edukacja, dokształcanie.

Poniżej przedstawiamy pozostałe tematy bieżącego numeru.

Sąd: szpital miał prawo zróżnicować wynagrodzenia pielęgniarek – Na stronach 4-8 publikujemy uzasadnienie do wyroku sądu z września 2023 roku w sprawie o odszkodowanie z tytułu naruszenia zasady równego traktowania w zatrudnieniu i ustalenie wysokości wynagrodzenia. 8 pielęgniarek pozwało szpital. Co ciekawe, powództwo złożyła w imieniu pielęgniarek zakładowa organizacja Ogólnopolskiego Związku Pielęgniarek i Położnych. Pielęgniarki zaszeregowane do grupy 6 domagały się ustalenia takiej wysokości wynagrodzenia zasadniczego, która w ustawie jest przypisana do grupy 2. Sąd nie uznał roszczeń pielęgniarek.

Posiedzenia władz izby pielęgniarek i położnych w Collegium Humanum – Patronat nad studiami MBA „Zarządzanie w Ochronie Zdrowia” w Collegium Humanum objęła między innymi Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych. Na stronie uczelni widnieje informacja: „W dniu 18 lutego 2020 roku w siedzibie Collegium Humanum odbyło się ogólnopolskie posiedzenie Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych w Polsce. Spotkaniu przewodniczyła Pani Zofi a Małas – prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych. Collegium Humanum reprezentował prorektor prof. dr Hubert Paluch”.

Policjanci i strażacy studiują pielęgniarstwo – Związek pielęgniarek w Sejmie: policjanci przechodzący na emeryturę idą na pielęgniarstwo, strażacy idą na pielęgniarstwo, gdy przechodzą na wcześniejszą emeryturę, pracownicy marketów idą na pielęgniarstwo. Więc też nie będzie pożytku z tych osób…

Lista 100 wpływowych osób w ochronie zdrowia – Rok 2021 był rokiem, w którym na liście 100 najbardziej wpływowych osób w systemie ochrony zdrowia uplasowały się 3 pielęgniarki. W roku 2022 już tylko dwie. Prezentujemy, na jakich miejscach uplasowały się pielęgniarki w przedmiotowym rankingu w 2023 roku.

Poziom kształcenia na kierunku pielęgniarstwo – Na fanpage’u pielegniarki.info.pl zamieściliśmy post, który wywołał ożywioną dyskusję. „Nigdy żaden fantom i teoria nie zastąpią żywego pacjenta i praktyki z nim. Fakt – można się uczyć na fantomach, ale psychiki chorego człowieka nie poznasz”.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 2.3 / 5. Ilość głosów: 6

Bądź pierwszym, który oceni wpis

1101 artykułów

O autorze

Redaktor, specjalista social media. Koordynator dystrybucji Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych oraz wyszukiwarki szkoleń w ramach kształcenia podyplomowego. Doradca klienta Sklepu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Pracodawca zapewnia "konkurencyjne i atrakcyjne wynagrodzenie pakietowe".

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Nowatorska Klinika Medycyny Estetycznej premium, działającą w dziedzinie transplantacji włosów i trychologii, medycyny estetycznej, a także kosmetologii, chirurgii…
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki - wynagrodzenie zasadnicze od 1 stycznia 2025 r.

1 min czytania
Wynagrodzenia pielęgniarek – propozycja ministerstwa W poniższym artykule, który pochodzi z lipcowego wydania Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych zajmiemy się tematem związanym…
Aktualności

Pielęgniarki liczą czas do emerytury.

2 min czytania
Komentarze pielęgniarek Poniżej zamieszczamy kilka wybranych komentarzy zamieszczonych na profilu na Facebooku pod cytatem jednej z pielęgniarek. Pielęgniarka: Liczę już lata do…
Komentarze
×
AktualnościNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Zarobki pielęgniarek - pielęgniarki komentują dane podane przez ministerstwo.