Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek – wydanie COVID-19.

1 min czytania
AktualnościCzas na bezpieczeństwo pielęgniarki.
Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek – wydanie COVID-19.


Gazeta Pielęgniarek i Położnych – wydanie marzec 2020

Poniżej publikujemy zapowiedzi artykułów najnowszego – marcowego wydania miesięcznika – Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych 

Maseczka chirurgiczna nie chroni od zakażenia

Sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Waldemar Kraska w Sejmie: Wytyczne Światowej Organizacji Zdrowia – to nie są nasze wytyczne – nie zalecają kategorycznie noszenia maseczki, takiej typowej, chirurgicznej, bo ona rzeczywiście nie chroni od zakażenia koronawirusem czy nawet wirusem grypy.

Wytyczne: higiena rąk personelu medycznego

"Każdy pracownik w obszarze wykonywania świadczeń zdrowotnych powinien przestrzegać zasady „nic poniżej łokcia”, tj. na rękach nie ma zegarków, biżuterii, obrączek, naturalne paznokcie krótko obcięte, niewystające ponad opuszki palców, bez lakieru ani innej trwałej sztucznej powłoki".

Zasady i wytyczne do pobierania testów

Publikujemy za Głównym Inspektorem Sanitarnym dokument pt. "Wymagania dotyczące pobrania i transportu materiału do badań metodą RT-PCR w kierunku zakażeń układu oddechowego powodowanych przez koronawirusy (SARS; MERS; SARS-CoV-2 – COVID-19)".

Dyskusja w Sejmie i Senacie o koronawirusie

GIS w Sejmie: "Robimy więc wszystko według standardów medycznych, doświadczenia lekarskiego, a także analizujemy na bieżąco, co się dzieje na świecie. Zaręczam państwu, że całkiem spore grupy ekspertów związanych i z inspekcją sanitarną, i z ministrem zdrowia, i konsultanci krajowi na bieżąco informują nas…".

Wytyczne zapobiegania transmisji biologicznych…

Publikujemy dokument opracowany przez Polskie Towarzystwo Zakażeń Szpitalnych, Stowarzyszenie Higieny Lecznictwa, Polskie Stowarzyszenie Pielęgniarek Epidemiologicznych, Towarzystwo Mikrobiologii Klinicznej, Małopolskie Stowarzyszenie Komitetów i Zespołów Kontroli Zakażeń, Stowarzyszenie Epidemiologii Szpitalnej.

Koronawirus – pielęgniarki od respiratorów

Publikujemy artykuł autorstwa dra Pawła Witta, prezesa Polskiego Towarzystwa Pielęgniarek Anestezjologicznych i Intensywnej Terapii. "Warto się zastanowić, ile w Polsce jest pielęgniarek anestezjologicznych i intensywnej terapii. Niestety, trudno powiedzieć…".

Mariusz Mielcarek

Redaktor naczelny 

Zamów najnowsze wydanie…Zobacz także:

Praca dla pielęgniarki – 5300 PLN.

Sejm – pielęgniarki zostały: "poinstruowane i przygotowane".

GIS – testy na koronawirusa są "bardzo drogie".


Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 5 / 5. Ilość głosów: 1

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7612 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płacPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Podwyżki dla pielęgniarek – głos zabiera autorka dyskryminującej siatki płac.

3 min czytania
O wynagrodzeniach pielęgniarek wypowiada się autorka dyskryminującej siatki płac W kolejnym artykule redakcyjnym Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych rozkminiamy wypowiedzi pani posłanki…
AktualnościPraktyka zawodowa

Pielęgniarka: od dźwigania pacjentów "siadają stawy i kręgosłupy".

1 min czytania
Pielęgniarka o warunkach w jakich musi wykonywać zawód Siadają stawy, kręgosłupy, a pomocy dalej nie widzimy z żadnej strony. Pani Prezes na…
Aktualności

Pielęgniarka o pracy pielęgniarek: non stop jesteśmy na lekach przeciwbólowych.

1 min czytania
Pielęgniarka o skutkach podnoszenia pacjentów Pielęgniarka Wioletta: W odniesieniu do wszystkich wypowiedzi, które już padły, chciałam na przykładach oprzeć, jak wygląda nasza…
Komentarze